Skocz do zawartości

Solaris


patpi

Rekomendowane odpowiedzi

myśle że o Free-Net-OpenBSD oraz uniksach [HPUX, AIX, IRIX] nie musze pisać...

no więc reszta to:

DragonFlyBSD moim zdaniem znajciekawszy z BSD, będzie rywalizował z haiku o schede po linuksie, obok haiku mój ulubiony projekt..:wub:

mirOS startował jako patche do openBSD, teraz samodzielny projekt, strona projektu po niemiecku, więc daję tą

skyOSkomercyjny os który upadnie, ale może wtedy uwolnią źródła...

qnxkomercyjny czasu rzeczywistego, raczej nie upadnie

blue eyed OS kolejny opensource klon BeOS, moim zdaniem haiku nie dorasta do pięt

darwin to co apple udostępnił developerom

debian z jądrem FreeBSD, NetBSD, no i HURD już nie z machem a L4 jeśli się nie mylę

hawiknsOS takie BSD

już mi się nie chce opisywać wię same linki:

plan9

PhOS

morphOS

atheOS

[edit] no i jeszcze reactOS, ale to kaszana jest więc bez linka [/edit]

 

to prawie wszystkie, innymi nie ma sensu się zajmować bo wiedzą o nich tylko ich twórcy.

 

no może oprócz PLD na jądrze FreeBSD ale do tego projektu nie ma linka ponieważ jest tworzony przez jednego człowieka na potrzeby własne.

 

heh...ale jestem obeznany...aż sam się zadziwiam... :lol:

może od dziś będe :ph34r: albo B) hehe

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagam juz Solara B)

ale przymierzam sie do Debian na Hurdzie, ale troche się tego boje,

wie ktoś, coś o tym praktcznego, instalował ktoś, jest jakiś inny system na Hurdzie ?? ee ?

Ej chłopaki a jest jakaś róznica jak sie na dyskach SATA instaluje ?? bo jutro mi przyjdzie 200gb i sobie chce zainstalowac znow gentoo i tego hurda i moze solarisa, albo coś innego ? :/ hmm.. no i chyba Suse bo szum ostatnio wokół tego distro jest.. :?:

 

Pozdrawiam. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga: SOLARIS TO NIE JEST DYSTRYBUCJA (_linuxa_ → Linuksa) ORT :) Żeby nie było... to jest system jak najbardziej Unixowy i to w bardzo konserwatywnym tego słowa znaczeniu. Poza tym to jest właśnie Hardcore (sama instalacja wszystkich urządzeń to kilka siwych włosów więcej).

 

Z mniej wypasionych rzeczy polecam FreeBSD i OpenBSD.

 

Z linuxów rządzi Debian, ale FC3 mam z perwersyjnej przyjemności posiadania czegoś mało kłopotliwego, a jednocześnie w pełni użytecznego. Hardcore'owe trofeum do pochwalenia się na forum :P to u mnie Solaris właśnie. Z tego co czytałem na liście dyskusyjnej użytkowników Sun - warto zaczekać na wersję 10. Ma być kompletną rewolucją (brak Common Desktop Environment chociażby + darmowa wersja SunStudio).

 

Orkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki a jest jakaś róznica jak sie na dyskach SATA instaluje ??
tzn. jeśli zadziała to nie.

 

sobie chce zainstalowac znow gentoo i tego hurda i moze solarisa, albo coś innego ? :/ hmm.. no i chyba Suse bo szum ostatnio wokół tego distro jest..
haiku!

 

Z mniej wypasionych rzeczy polecam FreeBSD i OpenBSD.
a z bardziaj wypasionych NetBSD i DragonFlyBSD!

 

warto zaczekać na wersję 10
? a ja bym przysiągł że juź wyszła... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jeśli zadziała to nie.

tzn. zastanawiam się, czy będą jakieś problemy z instalacją- czy może jakoś inaczej się instaluje ? :P

 

haiku!

ale to przecież nieskończone jescze.. :/

 

? a ja bym przysiągł że juź wyszła... :?:

No ba ! Ja ściągam już ją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooooooooooooo Chyba coś przespałem. :shock:

 

Też już sobie zapuściłem ściąganie. Przez weekend będę się bawił w instalowanie, choć obawiam się, że odbędzie się to kosztem również FC3 - znaczy wszystko od zera, bo w bezproblemowy upgrade po prostu nie wierzę.

 

Pozdrovkas dla wszystkich, którzy najbliższe 48 godzin wzbogacą swój słownik o dużo nowych sformułowań w rodzaju *&%^((@# #@&(#*@ @(#*&@(# _)(+_(_*@#@_)#) )(*) @()@ :)

 

Orkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja pod VMWare Solarisa 10 instalowałem. Wszystko fajnie, tylko gdy spróbowałem ustawić X'y, to program xorgconfig (czy jak się nazywa, bo nie pamiętam) przy zapisie ustawień po całej robocie wywalił: SEGMENTATION FAULT.

 

O tym, że dopiero za 3 razem instalator się nie zawiesił już nie wspomnę, bo to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam dla Was swietny system!!! Spełnienie oczekiwań  -> TUTAJ

 

Świene :). Mi się najbardziej podobał ten fragment: "How do I get MS Linux?"

 

Fajne jest też menu na stronie - dziwnym zbiegiem okoliczności prowadzi do stron, które wszyscy świetnie znamy :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie!!

 

To dodam kilka pytań od siebie :):) Pewnie kwestei typu KDE vs GNOME :]

No ale cóż!! :):)

 

To tak :) Jak to jest w końcu z tym unixem, czym się właściwie różnie od (_linuxa_ → Linuksa) ORT pod względem użytkowania?? Stabilniejszy, szybszy, wydajniejszy ?? Niby to samo, a;ejednak ??

Wiem że pytanie rzeka, no ale :):)

A HURD, czytałem o nim i się wydaje lepsiejszy od (_linuxa_ → Linuksa) ORT, tyle że jakieś 2, 3 lata jwst w plecy, no ale jak by się (_wziąść_ → wziąć) ORT za niego :]:]

 

Sorki że jakoś tak wale, ale często się spotykam z unix vs linux i co z tym ??

Chodzi ogólnie, wiem że tam Debian, FC i tak dalej Open Hp itp, ale tak ogólnie wszystko razem, pewnie się nie da ?? hmmmmmmmmmmm.....

 

No kurcze :):)

 

No i pewnie jak samemu nie sprawdzisz to się nie dowiesz:]

Ale tak to dużo architektórą systemu unix się różni od lunuxa ??

 

No i przepraszam za błędy, późna pora no i po małym wypadzie !!

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH :]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...