Skocz do zawartości

Internet Nie Dziala


Rekomendowane odpowiedzi

wlasciewie to nie u mnie a u kolegi. Polecilem mu auroxa. Tyle ze u niego jest jedne lacze podzielone rodzielaczem na kilka kompow w domow(kazdy ma swego). I na xp wszysko dziala, tyle ze jak spisywalem dane z xp nie ma tam podanych serwerow dns. Przy instalacji systemuwybralismy reczne wprowadzenie ale wpowadzilismy tylko ip, maske i bramke - bo wiecej skad. On nie chce admina pytac, bo mogl sie przyczepic ze lacze ktore od niego maja podzielili. Wiecie czy da sie ten problem rozwiazac. Podczas wlanczania jest niby wszysko ok, ale stronki sie nie wlanczaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że ja mam bardzo w porządku ISP :) Jak na jednym IP i w jednym mieszkaniu to można mieć ile się chce. Tylko z sąsiadami nie można sie dzielić ;) Sam mam w domu 3 kompy. Niestety wszystkie idą so sieci przez mój (mam 3 karty w jednym pececie :D) bo się jeszcze routera nie dorobiłem :)

Napisz czy te nameserwery zadziałały.

 

pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onma siec przez lan, a co do neta to w tym problem ze on dzieli przez kilka kart itp tak jak u cibie tylko jakiś rozdzilacz do kabla ma. Nie sprawdzałem tych reserów bo jak miałyby działać serwery z tps u niego w lanie.

 

Ps. Dzieki za prawieże natychmiastowe odpowiedzi. Co tu tak (_wogle_ → w ogóle) ORT się pusto robi na tym forum. W nowych tylko 2 tematy są. A narazie to tylko ciebie Waldo można się poradzić tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałyby działać serwery z tps u niego w lanie.

Normalnie... komuter wysyła zapytanie do DNS-a znając jego IP a dostaje nazwę human readable. DNSem może być dowolny komputer w internecie.

 

onma siec przez lan, a co do neta to w tym problem ze on dzieli przez kilka kart itp tak jak u cibie tylko jakiś rozdzilacz do kabla ma

Wiesz co? W ogóle nie można zrozumieć co piszesz <_<

Z tego co zrozumiałem to w domq jest rozdzielacz (co to jest rozdzielacz?) który "rozdziela" sygnał na kilka komputerów. Jeśli ten rozdzielacz nie jest routerem to w ogóle nie czaje jak może być podzielony jeden IP na kilka kompów przy pomocy tego rozdzielacza?

Zakładając jednak że takie fajne urządzenie jak "rozdzielacz" istnieje to ustaw w (_linuxie_ → Linuksie) ORT ip, maske, resolv i default gateway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he , ja mam wiedziec jak to dziala. Admin ma normalny roter a kolegi rodzice jakis rodzielacz do tego kabla mają, i rozdzielili. Na xp wszyko dzialalo. Spróbuje się jeszcze z tymi od tps, tylko mam jeszcze 2 pytania:

Tps'a ma tylko 2 serwery dns

Jaką domene wyszukiwania wpisać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz tam gdzie trzeba to co napisał WalDo + ewentualnie:

search tpsa.pl

search tpnet.pl

 

Ej a może ten rozdzielacz działa tak że każdy komputer w "podsieci" ma taki sam ip jak od ISP?? :blink::blink:

 

Tps'a ma tylko 2 serwery dns

Tylko 2 i aż 2. Czasem padają ale w sumie internet działa nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...