Skocz do zawartości

Od Kiedy Macie Linuxa?


Mr_Frodo

Rekomendowane odpowiedzi

No pytanie jak w temacie miałem już kilka podejść do linuksa a teraz chciałem na poważnie zając się linuksem i programowaniem i trochę czuje się nie swojo bo prawie 17-letni newbie to trochę wg. Nie tak bo gdziesz wyczytałem ze prawdziwy linuksarz instaluje system w podstawówce czy jestem jedynym takim newbie?

 

Wiem ze to chore pytanie ale nie daje mi spokoju :D

 

p.s. warto załatwiacz Se fedore 3 czy czekać na 4? I czy istnieje możliwość updatu z 3 do 4 po z tego to zdążyłem podpatrzeć na forum to zmiania reporzytorum to ryzykowna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 17-letni newbie to trochę wg. Nie tak bo gdziesz wyczytałem ze prawdziwy linuksarz instaluje system w podstawówce czy jestem jedynym takim newbie?

Ja też zaczynałem, jak miałem niecałe 17 ;>

Jeżeli komuś zależy, to w podstawówce też się moge obsługi nauczyć, ważne tylko, żeby chciało mu się dużo czytać (przynajmniej na początku) lub miał zaznajomionego kumpla

:P

p.s. warto załatwiacz Se fedore 3 czy czekać na 4? I czy istnieje możliwość updatu z 3 do 4 po z tego to zdążyłem podpatrzeć na forum to zmiania reporzytorum to ryzykowna sprawa

Upgrade zawsze można zrobić poprzez "nakładke" z FC4 ;)

Jeżeli jesteś niecierpliwy, to możesz zacząć sobie ćwiczyć na FC3, a jak wyjdzie 4-ka, to zrobić np. update lub na nowo zainstalować B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje się nie swojo bo prawie 17-letni newbie to trochę wg.

Spoko luz ja mam prawie 22 lata i uwazam sie za poczatkujacego uzytkownika linuksa (nie administratora :P) Jakos mnie to nie martwi, choc wiem ze kosmosow to juz pewnie na nim nie zdaze zrobic.:)

A gdzie można dostać Fedorke bo nie chce mi ściągać słyszałem że w jakimś numerze CHIPA była

Jak sie do empiku przejdziez to bedziesz mial do wyboru do koloru linuksow. Jak nie masz go w poblizu, to tak jak Primo zrob :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 17-letni newbie to trochę wg. Nie tak bo gdziesz wyczytałem ze prawdziwy linuksarz instaluje system w podstawówce czy jestem jedynym takim newbie?

to chyba nie jest prawda, chociaz ja mam 14lat ;] zainstalowalem (_linuxa_ → Linuksa) ORT pierwszy raz w 5klasie podstawowki (byl to mdk 8 ;) ) a teraz jestem na fedorce 2.

A gdzie można dostać Fedorke bo nie chce mi ściągać słyszałem że w jakimś numerze CHIPA była

 

Jak sie do empiku przejdziez to bedziesz mial do wyboru do koloru linuksow. Jak nie masz go w poblizu, to tak jak Primo zrob smile.gif

Chyba na allegro bedzie najtaniej. Bo z tego co widze to w empikach itp. jest jednak troche wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak bo gdziesz wyczytałem ze prawdziwy linuksarz instaluje system w podstawówce

To chyba jakaś rasowa lama wymyśliła :)

A co robicie na linuksach (lub chcielibyście robić)question.gif Zakładacie siecie osiedlowe, jesteście administratorami w firmach, czy tylko hobby

Ja przede wszystkim *korzystam* z GNU/Linuksa :) Nie jako hobby, nie zakładam żadnych sieci, po prostu go używam jako normalny system do pracy (i zabawy, wine + Fallout rulzzz!) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak Raven korzystam z (_linuxa_ → Linuksa) ORT jako normalnego, codziennego systemu. Wlasnie bawie sie z Qemu ;] Windowsa trzymam na twardzielu tylko dlatego, ze moja rodzina nie potrafi bez niego zyc. No i czasem jakies gry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć a'propos tej "podstawówki" - ja "pierwszego" (_linuxa_ → Linuksa) ORT zainstalowałem mając 37 (trzydzieści siedem) lat... myślałem że też mogę.... A tak na powaznie to używam FC3 tak na komputerze domowym jak i na laptopie na codzień, mam "zmigrowaną" całą poczte i komunikatory, dzwonię za ocean przez SKYPE dla Linux, równiez większość dokumentów staram sie tworzyć, czy obrabiać pod Linuxem. Nie narzekam też na multimedia, wszystko ok - tylko oglądanie videoklipów przez Internet troche kuleje na RealPlayerze (ale myślę ze wkrótce i to sie poprawi). Na stacjonarnym jest i "inny system" ale wykorzystywany jest rzadko - głównie do zaawansowanej edycji PDF - brak odpowiednika pod linux-a i do skanowania - tu wciąż jest duża luka na liście sprzętu obsługiwanego przez SANE

 

pzdr4all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...