Skocz do zawartości

Problem Z Dzwiekiem


kurczakos

Rekomendowane odpowiedzi

Przy probie otwarcia plytki cdaudio a konkretniej zamontowania jej pojawil sie taki o to komunikat:

 

/dev/hdc: Błąd wejścia/wyjścia

mount: /dev/hdc: can't read superblock

Please check that the disc is entered correctly

Płyt audio sie nie montuje :P W KDE w sidebarze jest coś takiego jak przeglądarka audio CD. Wystarczy, że z odpowiedniego tam katalogu przeciągniesz na pulpit odpowiedni plik. Zawsze też możesz użyc programu przeznaczonego do ekstrakcji utworów (np. Grip).

 

Odnośnie tego pliku asound.conf -- odpal alsamixer i spróbuj powyłączać suwak(i) z nazwą IEC958. Niektórym to pomagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To opisze po kolei :)

1. Sciagnalem jakims programikiem ktory jest w zakladce Multimedia kilka piosenek i uruchomilem je Noatunem. Wszystko ladnie zaczelo grac az sie zdziwilem (piosenki z plyty eksportowalem do formatu Ogg Vorbis)

2. Ekstradycja utworow - co to znaczy?

3. Odpalilem alsamixer, wszystko mialem na maksa na czerwonym polu to troche dalem do dolu zeby sie w zielonym miescilo :)

Jednak mp3 jak nie dzialalo, tak nie dziala... (w mplayerze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sciagnalem jakims programikiem ktory jest w zakladce Multimedia kilka piosenek i uruchomilem je Noatunem. Wszystko ladnie zaczelo grac az sie zdziwilem (piosenki z plyty eksportowalem do formatu Ogg Vorbis)

Czyli nie jest aż tak źle jakby się wydawało :-)

2. Ekstradycja utworow - co to znaczy?

Chyba naoglądałeś się za dużo Halskiego ;-) Nie ekstradycja, a ekstrakcja → http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=6994 :P

Jednak mp3 jak nie dzialalo, tak nie dziala... (w mplayerze)

No to powiedz co Ci wypluł skrypt ./configure pod koniec (włączone i wyłączone wtyczki WY/WE oraz kodeki). Jakiej używasz wtyczki wyjściowej w MPlayerze (sprawdź w Preferencjach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mp3 nie dziala mi pod zadnym playerem :( mplayera instalowalem ze zrodel i nie mam graficznej wersji bo nie moglem sobie poradzic z instalacja gtk (poniewaz przy ./configure z wlaczona graficzna wersja wyplul ze nie ma, chociaz mam gimpa ktory tego chyba uzywa?). A czy jest taka mozliwosc, ze nie mam kodekow odpowiednich? Poniewaz sciagnalem tylko spakowanego mplayera a nie sciagalem zadnych kodekow, czy to moze byc jakas przyczyna, czy raczej nie? Prosilbym o dokladniejsze wyjasnienie co masz na mysli mowiac "włączone i wyłączone wtyczki WY/WE oraz kodeki" ? co mam dopisac do ./configure? jakis parametr? A (_wogole_ → w ogóle) ORT to dziekuje ze poswiecasz mi czas, ja mam nadzieje uwolnic sie od windowsa, tylko musze sie jakos uporac (dzieki Twojej pomocy) z dostosowaniem linuksa do wypelniania moich polecen i spelniania zadan :-) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mp3 nie dziala mi pod zadnym playerem :(

Próbowałeś zainstlować wtyczkę MP3 do XMMSa, a potem wyłączyć wtyczkę mp3-placeholder (czy jaoś tak)?

http://80.55.221.90/~gajownik/linux/fedora...rafaq/#xmms-mp3

przy ./configure z wlaczona graficzna wersja wyplul ze nie ma, chociaz mam gimpa ktory tego chyba uzywa?).

No nie to samo :P gmplayer używa gtk+, a nowy Gimp gtk2 :-) Pamiętaj, iż przy kompilacji programów potrzebne są nagłówki danej biblioteki (dostępne w paczkach *-devel). Sama biblioteka nie wystarczy.

yum install gtk+-devel

Skompiluj jeszcze raz MPlayera, ale teraz z GUI, a będziesz wiedział gdzie ustwaia się wyjścia dźwięku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, sa duze postepy :) udalo mi sie pod fedora odpalic mp3, a konkretniej pod xmms (potem jeszcze dalem wtyczke do mp3). Tylko strasznie trzeszczy i nie da sie sluchac, co jest?(chyba juz ktos mial taki problem wiec zaraz poszukam w archiwum). Ale dziala tylko jak w xmms ustawione jest na aRts output a jak na inne to juz nie gra (pierowtnie bylo na cos innego chyba i jak przestawilem to zagrało). Co teraz moge zrobic zeby dzialalo pod mplayerem i nie bylo tego trzeszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziala tylko jak w xmms ustawione jest na aRts output a jak na inne to juz nie gra (pierowtnie bylo na cos innego chyba i jak przestawilem to zagrało).

Bo Ci artsd blokuje kartę dziękową.

mozna cos jeszcze zrobic dla polepszenia (jakosci dzwieku)?

Możesz spróbować nieużywać artsd, tylko wszystko puszczać od razu na sterowniki ALSA.

2. Dlaczego mplayer mi nic nie odtwarza? tzn odtwarza, filmy itp bez problemu ale wszystko to bez dzwieku...?

Bo nie ustwawiłeś odpowiedniej wtyczki wyjściowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...