Skocz do zawartości

Jakie Środowisko Graficzne?


shimonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Otóż dzisiaj postanowiłem zrobić formata (przechodzę z Debiana Woody + Sarge tylko na tego drugiego) i staję przed pewnym dylematem.

Jakie środowisko graficzne wybrać? Wiem, żę to pytanie przechodziło wielokrotnie na wielu forach i wszędzie odpowiedź jest podobna. Ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego używacie takiego, a nie innego i czy jesteście z niego zadowoleni.

Obecnie do wyboru mam trzy: Gnome 2.8.1; KDE 3.3; Fluxbox. Oczywiście wszystkie zaktualizuje zaraz po instalacji i skonfigurowaniu dostępu do internetu. Najwięcej doświadczenia mam w Gnome, a w KDE nie podoba mi się wygląd pulpitu (czcionka pod folderami). Może to niektórych śmieszy, ale bardzo proszę o pomoc w wyborze, ponieważ ciężko mi się zdecydować.

 

Pozdrawiam B) ...

...shimonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

Pewnie nie dostaniesz jasnej odpowiedzi, ale może coś Ci tam pomożemy:):)

 

Ja używam KDE i jakoś mi się lepiej na nim pracuje. Już kilka razy próbowałem przesiąść się na GNOME, ale ni dało rady!! W kde jest spoko centrum sterowanai a w gnome nie ma !! No i w GNOME jest jakiś dziwne coś że jak otwieram katalog to każdy w innym oknie a nie w przeglądarce(chore to jakieś).

Jeżeli podjąć decyzje to najlepiej zainastalować jedno i drugi i jakiś miesiąc codziennie ORT z innego :):)

W sumie to nie wiem czym one tak naprawde się rżnią, ale jakoś mi się lepiej kożysta z KDE!!

 

Niedług pikne 3.4 skompilowane pod P4 posadze i będzie hulał, jak wszystko pójdzie dobrze :):)

POZDROWIENIA

GRYHILD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w GNOME jest jakiś dziwne coś że jak otwieram katalog to każdy w innym oknie a nie w przeglądarce(chore to jakieś).

Przecież to ustawić można :P

 

A wracając do tematu. Ja z kolei używam gnome'a. Dlaczego? Sam nie wiem. Swego czasu MarcYr zachwalał go i się skusiłem.

Za to na Suse gnome był tak rozjechany, że musiałem jednak skoczyć na kde i przez to nie przypadła mi ta dystrybucja do gustu.

Proponuje tak, jak kolega wyżej zainstalować oba i się samemu przekonać. Zresztą na tym Debianie już w końcu coś miałeś, więc jeżeli Ci to nie przeszkadzało, to możesz równie dobrze przy tym pozostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat :) Otóż ja też parę razy próbowałem się przesiąść na KDE, ale nic :) Co do tych okienek to można to zmienić :)

--

Edit :) - cóż za zainteresowanie :P

Odpowiadam - napisaliśmy w tym samym czasie :). Otóż mam jeszcze GNOME u siebie :) Zakochałem się w nim za czasu Fedork 3i i wersji gdzie byly dwa cienkie panele, a nie jeden duży - do tamtej pory tylko KDE. Ale może ktoś się wypowie o środowiska bardziej z gatunku light :)

 

PS. Mam jeszcze MEPISA (bootowalny Debian) i on ma KDE, ale dosyć stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych okinek, wiem że można tylko jak ??:)

Jakoś w FC2 mi się to udało, ale juz nie pamiętam :):)

A co do lżejżych okien to prawie zawsze je instaluje, ale jeszcze nigdy żadnego nie odpaliłem :)

Nie wiem czemu, może mi się nie chce !!

Jeszcze spróbuje się przekonać do GNOME, ale jak go porównam z kde 3.4, oczywiście kompilen jakiegoś nowszego, bodajże 2.10 :)

POZDRO!!

GRYHILD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych okinek, wiem że można tylko jak ??:)

Edycja->Preferencje->Zachowanie->... w oknie przeglądarki

 

A co do lżejżych okien to prawie zawsze je instaluje, ale jeszcze nigdy żadnego nie odpaliłem :)

Ja zainstalowałem fluxboxa -> odpaliłem może raz :P oraz xfce -> odpuściłem sobie po problemach z naszymi znaczkami narodowymi ;) Szkoda, bo mi się spodobał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie XFCE dobija - nie podoba mi się :P

Każdy ma inny gust ;)

A jeszcze przypomniało mi się, że miałem icewm, ale na innej F.

Też mi podszedł, ale był problem z odpaleniem. Musiałem to robić przez windowmaker'a, więc też sobie podarowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icewm - a co to (_wogóle_ → w ogóle) ORT jest ;)

Masz jakieś screeny z tych lżejszych wersji??

--

Edit: Widziałem screeny icewm'a - PIKNE :) - ale nie dla mnie :D - ale wpdalo mi w oko - pomysle o nim powazniej, ale dopiero na wakacjach

Edit2: Za fluxboxa raczej się nie wezmę :)

Edytowane przez shimonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak na ircu ;)

Ja uzywam KDE. A dlaczego to nie wiem. Jak dostalem pierwszy raz w swoje ręce (_linuxa_ → Linuksa) ORT to tam (_odrazu_ → od razu) ORT bylo kde i tak zostalo. Probowalem Gnome ale jest dla mnie troche dziwny. Nie potrafilem sie polapac w nim jak go odpalilem. Dlatego ja korzystam z kde. Aha no i probowalem fluxboxa - nawet fajny, tylko ciezki w konfiguracji (jak dla mnie).

btw jak poprawie wymawia sie nazwy:

1 kde: KaDeE czy KaDe?

2 Gnome: GNOM czy GNOME?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle tak:

gnome egzekwo kde - najbardziej zasożerne

brak środowiska graficznego -> blackbox -> fluxbox -> xfce -> enligment (nie pamiętam nazwy ale był tu wiele razy i wiadomo o co chodzi, jakby co można dokładną nazwę w ankiecie sprawdzić) - lekkie w kolejności od najżejszego

 

Mam nadzięję że nic ciekawego nie przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...