Skocz do zawartości

Jakie Środowisko Graficzne?


shimonic

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lubie i KDE i GNOME. Zaś menadzer okien to opocz tych z kde i gnome to lubie fluxa, xfce i chcialem skompilowac kahakai ale cos nie dalo rady.. doisnatalowalem jedna paczke *-devel.rpm nowsza niz on chcial moze dlatego :/ (podczas make mi wypluwal bledy :/ ) Jak kiedys zabiore sie drugi raz do tego to napisze.. ale mam cicha nadzieje ze znajde w koncu kiedys paczki binarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

No to przystępuje do testowania GNOME!! hhehe

No to juz jest problem, gdyż nie wiem czy istnieje coś takiego tu jak tacka systemowa(tray) i jak to uruchomić. Chodzi o to jak tam wepchnąć Thunderbirda :]

Bo to coś co sprawdza poczte to tylko jedną skrzynke :(

Dzięki i pozdro !!

GRYHILD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale zycie myslalem, ze to zalezy od samego programu czy wchodzi do traya czy nie... :/

No tak, ale sam chciałeś zostać hakerem i wiesz ,że wszystko do wszystkiego można zmusić. Do windowsa jest pełno takich "usiłujących" programów. Widziałem też taki na KDE gdzieś, ale przypomnieć sobie nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jak tam wepchnąć Thunderbirda :]

 

KDOCKER

 

Dziala zarowno pod Gnomem jak i KDE. Pod Gnomem trzeba skopiowac plik kdocker do /usr/bin

ja odpalam Thundera pod Gnomem w ten sposob ze w Aplikacja>>Preferencje>>Dodatkowe preferencje>>Sesje >> Programy Startowe mam

kdocker -tq thunderbird 

pod KDE to jest makefile

 

Edycja:

trzeba nadac temu "kdocker" prawa wykonywania [chmod a+rx]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy użytek z tego programu można uzystać gdy weźmiemy XMMS'a zdockujemy :) To jest moje ulubione ustawienie :P

A po co? Skoro do xmmsa jest plugin "Status Docklet Plugin"

Robi to samo co Kdocker i dodatkowo duzo wiecej. Mozesz ustawic co i jak ma robic (np.lewy przycisk myszki->pauza/play , srodkowy ->opcje , prawy przycisk -> wywolanie lub schowanie okienka z playlista itp itd)

 

PS. Polecam Beep Media Player

Lepszy, duzo przyjemniejszy w uzytkowaniu. Status Docklet Plugin w wersji 0.2.2

Jak sciagniesz Beepa (bmp wpisz) aptgetem/yumem wraz z wtyczkami to (_odrazu_ → od razu) ORT masz to zainstalowane. Polecam

 

 

btw. Nie "papti" tylko "patpi". Nie wiedziec czemu ludzie czesto sie myla w pisowni :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem patpi(teraz dobrze??) o istnieniu tego pluginu, ale on czasem mi zawiesza XMMS'a. Beep'a używałem, spuer obsługuje skórki Classic Winampa, ale coś "cywilizowany" jest. Wole prymitywne programy jak FooBar2000 czy XMMS :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo bmp, to raczej nie polecam. Zainstalowałem sobie go niedawno no i się wiesza często a xmms chodzi i gra a więcej mi do szczęścia nie trzeba. No i jeszcze moge go obsługiwać z poziomu firefoxa, fajny bajer i bardzo przydatny :]:]

 

A z dym kdockerem to się będe musiał pobawić :):)

Dzięki i pozdro !!

 

(_acha_ → aha) ORT aprobo tacki :):) Wystarczy dać na ikonke (w kde oczywiście) noi i tam właściwości, dalej

aplikacja i zaawansowane opcje :):) No i tam będzie takie cuś jak umieść na tacce systemowej :):)

Tylko jest jeden wał, bo jako użytkownik to nie da rady, gdyz trzeba mieć prawo pisania do pulpitu, czyl trzeba zmienić prawa ikonce a to chyba już wiadomo jak zrobić :]

Edytowane przez Gryhild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmod a+rx

a to co daje ?

chmod zmienia uprawnienia do plikow lub katalogow

 

a - zakres wszystkich uzytkownikow (a jest domyslnym zakresem wiec moglem to pominac, sory)

r -odczyt

w - zapis/modyfikacja

 

bez tego mi nie odpalilo bo zgrywalem z plytki i mialem zle prawa ustawione. Jak sciagniesz kdockera z netu to powinno odpalic i bez tego, ale nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiścia zastanawiam się do tej pory, które środowisko jest lepsze ((_linuxa_ → Linuksa) ORT mam 2 dni, więc może nie zastanawiam się aż tak długo ;) ), ale coraz bardziej skłaniam się ku KDE. Brałem jeszcze pod uwagę Gnome, ale moim zdaniem KDE jest lepsze.

 

Mam jednak jeden problem:

W Gnome bez problemu znalazłem ustawienia dźwięku (głośność) rogu ekranu. Zwykły suwak ;) Wiecie, o co chodzi. Niestaty nie mogę tego znaleźć w KDE, a jest mi to bardzo potrzebne. Muzyka i wszystkie dźwięki odtwarzają mi się tak cicho, że są ledwo słyszalne przy maksymalnej głośności wieży, której używam. Ten sam problem miałem w Gnome, ale regulacja głośności poskutkowała. Gdzie mogę ją znaleźć w KDE??

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...