Skocz do zawartości

.xsession-errors


CoooL

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie .xsession-errors loguje wszystkie utwory z xmms'a i wszystkie dzialania thema liquidweather++ do superkaramby. Plik w ciagu jedengo dnia 'tyje' o ok 20mb. Mozna jakos wylaczyc ten plik ? ewetualnie zmusic system do kasowania go co jakis czas ? Wiem mozna by bylo dodac do crona aby usuwal go co jakis czas. Ale moze dalo by sie wylaczyc to logowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak trochę "na czuja" bo problemu u siebie nie zaobserwowałem. Czy nie używasz jakiegos xmms lub superkaramby ze snapshota z włączonymi opcjami debugowania?

Tej opcji z cronem nie polecam, system może zgłupieć jak nagle usuniesz plik otwarty do zapisu :) Jeśli chcesz to skasować, to raczej w trybie single-user, a przynajmniej wyłącz X-y (telinit 3).

 

[Edit] Można to chyba wyłączyć modyfikując odpowiednio plik Xsession w /etc/X11/gdm albo /etc/X11/xdm - zależy jakiego managera używasz. Zaryzykowałbym przypisanie do zmiennej "errfile" urządzenia /dev/null zamiast pliku w katalogu domowym, ale pomysł niesprawdzony, więc może ktoś będzie miał jakieś mniej partyzanckie rozwiązanie.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superkarambe mam z paczki rpm, dla fedory... XmmS tez. (_niewiem_ → nie wiem) ORT dziwne to jest, jest tam wszystko od mometu uruchomienia kde, moze to loguje wszystko co sie dzieje na moim koncie ? Moze to gdzies w ustawieniach systemu? albo kde ?

 

no wiec zahaszowalem linijke errfile i jak narazie dziala i nie loguje, wiec chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...