Skocz do zawartości

FC2 test3


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie instalowalem, i nie zamierzam instalowac testowej wersji,

 

chcialem tylko podzielic sie moim odczuciem, ze zespół Mandraka chyba prężniej działa, juz dawno wypuscili wersje ze wszystkimi nowosciami- jądro 2.6, KDE 3.2, Gnome 2.6, bezproblemowa obsluga SATA ( jezeli sie nie myle :wink: ), a przeciez linux to linux, 8) tak mi sie przynajmniej zdaje :)

 

i czy bylby sens wypuszczania nastepnej wersji testowej na niecale 2 tyg. przed wypuszceniem finalnej, cos mi sie zdaje ze sobie jeszcze troche poczekamy

 

nic to, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem tylko podzielic sie moim odczuciem, ze zespół Mandraka chyba prężniej działa, juz dawno wypuscili wersje ze wszystkimi nowosciami- jądro 2.6, KDE 3.2, Gnome 2.6, bezproblemowa obsluga SATA ( jezeli sie nie myle :wink: ), a przeciez linux to linux, 8) tak mi sie przynajmniej zdaje :)

W FC2 trochę problemów sprawiał SELinux, co było jedną z przyczyn opóźnienia.

i czy bylby sens wypuszczania nastepnej wersji testowej na niecale 2 tyg. przed wypuszceniem finalnej

Sens jest - trzeba znowu przetestować instalator. Były jakieś problemy z bootowaniem. Zresztą od FC2 test2 wyszło mnóstwo poprawek - przykładowo od 1 kwietnia ściągnąłęm już 3GB :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze podac pare przykladow wyzszosci Fedory na Mandrakiem ? :)

Eee tam. Czemu od razu wyższości. Każdy używa tego co lubi i co mu pasuje. Jednym odpowiada to, innym tamto. Zresztą o wyższości jednej dystrybucji nad drugą decyduje najbardziej administrator :wink:

 

Hmm... Jedyne co mi na razie przychodzi do głowy, to to, że w Mandrake jest XFree86 4.3, a w FC2 jest X.org X11R6.7.0 (fork XFree86 4.4 RC2 + kilka zaktualizowanych rzeczy, np. Render, Xft i fontconfig) oraz to, że w FC2 będzie GNOME 2.6, a w Mandrake jest 2.4.

 

Co do tych aktualizacji - chyba lepiej jest, jeśli aplikacje są gruntownie przetestowane, ale wydane troche później. Po co tak gonić za numerkami. Jak ktoś chce, to może zawsze zainstalować wersję testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem tylko podzielic sie moim odczuciem, ze zespół Mandraka chyba prężniej działa, juz dawno wypuscili wersje ze wszystkimi nowosciami- jądro 2.6, KDE 3.2, Gnome 2.6,

Dawno , jak rozumiem że mówisz o Comunity , a official wyszła przecież niedawno , nawet publiczna nie jest.Coś mi się tu pozatym nie zgadza bo Mandrake 10 Official nie ma gnome 2.6 .

Patrząc kategoriami którymi ty patrzysz ( w sumie się zgodze ) to właśnie Fedora jest lepsza bo będzie kernel 2.6 kde 3.2 i gnome 2.6.Więc co za głupoty wypisujesz że Mandrake ma gnome 2.6 jak nie ma.

Zresztą co za pytanie apropo wyższości Fedory nad Mandrake , ile użytkowników tyle opini , nie pisz prosze tylko kłamstw , może masz błędne informacje ale głupoty piszesz.

to jest wlasnie to o czym mowie , kiedy Mandrake ...

Nie kumam o co Ci chodzi , aktualizacja fedory to jest jej klawy plus, widać że cały czas powstają nowe wersje , błedy sa poprawiane itd.

 

Co do plusów :

- mase oprogramowania , ogólnie zarządzanie i instalowanie pakietów, update systemu

- brak tak jak w mandraku konfiguratorów graficznych które nie działają albo działąją nie tak jak powinny

- dużo pomocy w necie

- widać że jest duża społeczność która pracuje nad rozwojem

Nie wiem co jeszcze napisać bo zależy na co patrzysz i na czym Ci zależy ale ogólnie mówiąc to Fedora poprostu mi dobrze działa.

Poziom skomplikowania jest odpowiedni , nie za łatwa tak żeby można było się czegoś nauczyć.

Nie chce Cię oczywiście obrażać , ale jak ktoś pisze żle na moją ulubioną dystybucje ( a używałem już pare ) to się wkurzam.

Jak coś to pytaj ...

No właśnie dodam jeszcze że do Fedory dobrze testują aplikacje , a wydaje mi sie że w mandrake jest właśnie pogoń za numerkami , tak dla laika to lepiej bo patrzy że wyższy numer , a póżniej się okazuje że to jakaś beta oficjalnie nie wydana... gdzieś czytałem ale już nie pamietam ze byla taka akcja w mandrake własnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo od 1 kwietnia ściągnąłęm już 3GB

 

to jest wlasnie to o czym mowie 8) , kiedy Mandrake ...

 

czy ktos moze podac pare przykladow wyzszosci Fedory na Mandrakiem ? :)

tak:

 

Przede wszystkim:

Nie polecam Mandrake osobą początkującym!!!

Dlaczego:

Bo ten system "wyrabia złe nawyki"

:mrgreen:

(Początkujący – proszę mi lepiej uwierzyć ;))

 

Mandrake jest najbardziej „chaotycznym” linuxem jaki miałem w ręku ... jest również jest dystrybucją najbardziej podobną do „koncepcji przyjaznej użytkownikowi” jaką to „kieruję się windows :P ... a jaka to może być zdradliwa koncepcja nie muszę chyba nikomu tłumaczyć ... (bo to coś podobnego do pomysłu zrobienia kanapki która ma smakować wszystkim bez wyjątku, kosztem wyeliminowania z niej różnych newralgicznych aromatów - bezpieczna kanapka która ma szansę smakować jak największej grupie – jak dla mnie będzie miała mdły smak ;) )

 

Mandrake często zaskakuję podobnie jak winda – kto używał, na pewno spotkał się z rożnorakimi psikusami którymi potrafi uraczyć – człowiek nic nie robi „a wiele się zmienia” :)

 

===============

Cały mandrake:

*chaosik

*user friendly a`la winda

*”stymulowana” łatwość i prostota wpływająca na nieznajomość podstawowych zagadnień linuxowych – kończąca się sytuacją kiedy to użytkownik staje w pewnym momencie przed problemem „nie do przejścia” (wcale 'go' nie prowokując) [a wywołanych przeważnie przez „misz masz” których mandrake nas uracza)

===============

 

Powyższa opinia jest jak najbardziej subiektywna – aczkolwiek podparta wieloma przykładami z netu oraz życia ... a przede wszystkim oparta na moim własnym użytkowaniu owej dystrybucji – co podkreślam, ażeby nikt mi nie zarzucił ignorancji, tendencyjności i nieznajomości tematu :)

 

A teraz najważniejsze:

Mandrake potrafi być jednak systemem który można użytkować jak również polecić do zainstalowaniu (np. w celu testów ;))lecz nie wolno poddać się „nawoływaniu syren...”

Ja osobiście jestem zdania, że najlepiej użytkować (testować, bawić się) mandaryną - mając w posiadaniu inną główną dystrybucję - (polecam Fedore[/b] :D)

 

Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie (zdanie powyższe) ale mam nadzieję że tak :D

 

 

:mrgreen:

 

Więcej w dalszej dyskusji – która zapewne się rozwinie 8)

 

PS. Moim postem nie chciałem odradzić użytkowania mandrake (sam sobie zainstaluję - bo lubię sobie przeglądać różne dystrubucje - mając oczywiście cały czas pod ręką Fedorke :D) lecz zwrócić uwagę, że jeżeli ktoś mnie pyta od czego zacząć i jak się uczyć "prawdziwego" użytkowania (_linuxa_ → Linuksa) ORT - to na miłość Boską - nie polecajmy Mandrake .... bo on z jednej strony ma wszysko działające jak w windzie (wiem to "za mocne" porównanie ;)) a z drugiej nie wiadomo jak go pożniej użytkować ... ponieważ za dużo robi on za użytkownika i poźniej trudno się połapać "co gdzie jest nie tak", lub dlaczego to nagle nie działa"

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym polecić dystrybucję dla początkująch którzy nie chcą bawic się w edycje reczną configów i chcą mieć graficzne konfiguratory to polecam Suse.

Jest solidnie zrobiony i w nim działają graficzne konfiguratory.

Dodam jeszcze że niedługo wychodzi nowa wersja susełka 9.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie instalowalem, i nie zamierzam instalowac testowej wersji,

 

chcialem tylko podzielic sie moim odczuciem, ze zespół Mandraka chyba prężniej działa, juz dawno wypuscili wersje ze wszystkimi nowosciami- jądro 2.6, KDE 3.2, Gnome 2.6, bezproblemowa obsluga SATA ( jezeli sie nie myle :wink: ), a przeciez linux to linux, 8) tak mi sie przynajmniej zdaje :)

 

i czy bylby sens wypuszczania nastepnej wersji testowej na niecale 2 tyg. przed wypuszceniem finalnej, cos mi sie zdaje ze sobie jeszcze troche poczekamy

 

nic to, pozdrawiam

 

no jak to zauwayżył już Piotr troszki przesadziłeś:

http://www.mandrakelinux.com/en/10.0/features/

 

a nawiązując do tych 3 GB (w dalszych postach) to zauważ że to jest odzwierciedleniem pracy nad dystrybucją ...

a jeżeli chodzi o "numerki" (przy pakietach) to zerknij na "te" ktre będzie miała Fedora 2 :D

i nie wiem czy zwróciłeś uwagę -ale jak narazie jest to Feora Test ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym polecić dystrybucję dla początkująch którzy nie chcą bawic się w edyjce reczną configów i chcą mieć graficzne konfiguratory to polecam Suse.

Jest solidnie zrobiony i w nim działają graficzne konfiguratory.

 

A ja bym jendak polecił Fedorę ! :mrgreen:

i (_na prawdę_ → naprawdę) ORT w tym momencię nie jestm stronniczy - opieram ów pogląd na użytkowaniu wielu dystrybucji ....

 

Choć przyznam się że Suse nie używałem ... choć nie uważam ażeby:

"[...]nie chcą bawic się w edyjce reczną configów i chcą mieć graficzne konfiguratory [...]" było dla mnie zbyt przemawiającym argumentem ... ale na pewno Twój argument opierał się na "szerszym" aspekcie tego zdania ....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne , myśle tylko sobie że poczatkujący użytkownik wolałby sobie wyklikać podczas instalacji i poczatkowej konfiguracji wszystko i mieć to z głowy i poprostu używać , a nie siedzieć dwa dni i ustawiać wszystkie configi....

Chociaż ja osobiście wole ustawiać configi , ale to dlatego że już wiem co gdzie i jak , a jakbym nie wiedział to walałbym poklikać niż szukać , ustawiać itd. chociaż oczywiscie nieporównywalnie więcej się uczysz , ale początkujący to chyba woli wyklikać...

Co do suse to jest u mnie na drugim miejscu , to jest tak jak w mandraku tyle że tam masz coś tak zajebistego jak Yast2 i tam możesz sobie dosłownie wszystko ustawić... ogólnie to susełka 9.1 też się nie moge doczekać tak jak fedory , wybór między nową , główną , używana na codzień dystrybucją dokona się właśnie między suse 9.1 a fedora 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]fedory , wybór między nową , główną , używana na codzień dystrybucją dokona się właśnie między suse 9.1 a fedora 2.

 

Heretyk :mrgreen:

 

Ale tak poważnie - to może podrzuć mi linka - bom leniwy i nie chce mi się szukać :D (spróbowałbym tegoż susła :P)

 

no chyba że możesz mi wypalić i przesłać .... :D:D:D

 

8)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Fedora

Mi nie tylko sama dystrybucja się podoba. Mimo, że jest taka młoda to pierwsza, którą mam więcej niż pół roku i wątpię, czy kiedykolwiek do użytku domowego użyłbym innej. Fedora jest otoczona wyjątkową społecznością, nietrudno znaleźć do niej paczki i pomoc techniczną (choćby na tym forum wielu chętnych do pomocy specjalistów można spotkać :D). Dla mnie do domu inne systemy nie istnieją (choć miło wspominam BeOS'a);

 

2) Mandrake

Dystrybucja dąży do automatyzacji takiej jak w windzie i, owszem, robi duże postępy. Wiele lini kodu mandrake zostało dopisanych do jądra, co wszystkich bardzo cieszy. Wspaniałe narzędzia, tzw. Drake'i są niezastąpnione w szybkiej konfiguracji systemu. Jedną z wielu zalet jest optymalizacja paczek pod maszyny i586, na co się odważyło mało dystrybutorów. Niestety system ten ma tendencję do częstego "zamyśliwania się" i właściwie nie wiadomo, co wtedy robi (upodobnienie do windy :)), jednak w wersji 10 to prawie się nie zdarza. Jakie ma więc wady? To nie system dla mnie, gdyż jest zbyt mało elastyczny, ale nie zaprzeczam - praca na nim jest przyjemna. Hmmm... możnaby pomyśleć, że jestem za Mandrake'iem; szkoda tylko, że ma coś wspólnego z żabą - tworzą go żabojady :D

 

Aha, w Mandrake 10 Official (nie Community) będzie Gnome 2.6 . Na cookerach są już do pobrania paczki z nim.

 

3) BeOS

Trzeci OS, który zasługuje na ogromne pochwały to BeOS (i jego pochodne). Szkoda, że jest tak mało popularny. Sam nie miałem z nim wiele do czynienia, ale "hula" wyśmicie i prawie wszystkie konsolowe programy pod nim chodzą. Czekam na BlueEyedOs, który będzie oparty na przerobionych Iksach.

 

4) Debian

zasługuje na bezwzględny szacunek, choć trochę żałuję, że wybrałem Woody'iego 3 RCx na początek - trochę mnie zniechęcił. Długo by pisać, dlaczego to ważna dystrybucja, chyba każdy linuksiarz wie.

 

5) Windows

Obecnie trzyma się tylko dzięki swej dominacji i popieraniu go przez wielkie korporacje (choć to się zmienia na szczęście). Trzeba jednak przyznać, że narazie to wiodący system do gier.

 

6) MacOS

Właściwie nic o nim nie wiem, ale na pewno zasługuje, żeby znaleźć się na mojej liście "ważnych" OS'ów. Takiej stabilności można pozazdrościć a pomysłowość grafików jest widoczna we właściwie każdym innym systemie operacyjnym (np. w windzie). Obecna wersja wywodzi się z FreeBSD 4.3, więc mamy tu troche wspólnych korzeni :D .

 

7) UNIX, PLD, Slackware

No, chyba wiadomo, dlaczego wpisałem.

 

Każdy sytem zasługuje na uznanie (może oprócz jednego :D) już za to, że powstał i dobrze działa. Taka złożona sieć stuktur programistycznych może zafascynować.

 

OK, nie chce mi się oddzielnie opisuwać SuSE, ale dopóki jest płatny wolałbym wiedzieć o nim jak najmniej.

 

Reasumując wybór jest trudny i wiele OS'ów jest pokrzywdzonych przez użytkowników, którzy poddają się masowemu trendowi. Ja cieszę się, że mam SWOJĄ FEDORĘ (bo już prawie nic z pierwotnej wersji nie zostało) i nie zamierzam jej w domu zmieniać jeszcze przez dłuuuuuuugi czas. Fedora górą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...