Skocz do zawartości

FC2 test3


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

hehe

ciesze sie ze udalo mi sie sprowokowac mala dyskusje :wink:

 

wiecie, zawsze lepiej popytac (specem to nie jestem 8) ) a to z tego wzgledu, ze fedora byla i jest jak na razie moja jedyna dystrybucja linucha, nie narzekam

tak poprostu mnie zaciekawilo ta szybkosc mandraka z tymi nowymi paczkami, w porownaniu do fedorki,

 

ale co do spolecznosci, przynajmniej naszego forum, to 1 KLASA 8)

 

nic to, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1) Fedora

Mi nie tylko sama dystrybucja się podoba. Mimo, że jest taka młoda to pierwsza, którą mam więcej niż pół roku i wątpię, czy kiedykolwiek do użytku domowego użyłbym innej.

[...]

 

Moja historia dokładnie układała się w ten sposób.... :)

 

[...]

2) Mandrake

Dystrybucja dąży do automatyzacji takiej jak w windzie i, owszem, robi duże postępy. Wiele lini kodu mandrake zostało dopisanych do jądra, co wszystkich bardzo cieszy. Wspaniałe narzędzia, tzw. Drake'i są niezastąpione w szybkiej konfiguracji systemu. Jedną z wielu zalet jest optymalizacja paczek pod maszyny i586, na co się odważyło mało dystrybutorów. Niestety system ten ma tendencję do częstego \"zamyśliwania się\" i właściwie nie wiadomo, co wtedy robi (upodobnienie do windy :))

[...]

 

Jak widzę - tutaj się kolega ze mną zgodził :) (nie jestem sam :mrgreen:)

 

[...]

 

5) Windows

Obecnie trzyma się tylko dzięki swej dominacji i popieraniu go przez wielkie korporacje (choć to się zmienia na szczęście). Trzeba jednak przyznać, że narazie to wiodący system do gier.

[...]

 

A tu się z kolegą nie zgodzę :D.

 

Owa dominacja musiała się skądś (_wziąść_ → wziąć) ORT ...

W tym momencie jestem daleki od \"zachwalenia\" windowsa, jak również daleki od zachowania ignorancji i szowinizmu który, bywa, przesłania oczy niektórym zatwardziałym linuksiarzom ... Ową postawe pozostawiam niektórym (choć niestety większości :| ) windziarzy.

W moim przekonaniu od wyjścia systemów windows opartych na jądrze NT sytuacja się nieco zmieniła i ten \"cały windows\" zmienił troszkę swoje obliczę. Przy okazji zapytam- czy używał kolega w2k3 ? Jest całkiem niezły ;)

 

 

[...]

Reasumując wybór jest trudny i wiele OS'ów jest pokrzywdzonych przez użytkowników, którzy poddają się masowemu trendowi. Ja cieszę się, że mam SWOJĄ FEDORĘ (bo już prawie nic z pierwotnej wersji nie zostało) i nie zamierzam jej w domu zmieniać jeszcze przez dłuuuuuuugi czas. Fedora górą !!!

 

Trafny wybór :mrgreen:

 

pozdr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko wiesz że Suse to komercyjna dystrybucja.

[...]

 

Piotr - jak możesz :roll:

 

Nie kumam jak moge co ?

1. Jak moge polecać komercyjną dystrybucje.

2. Jak moge pisać że to komercyjna dystrybucja skoro o tym wiesz.

1 czy 2 czy może 3 ?

 

a jak brzmi 3?

:mrgreen:

 

 

====================

 

Jak możesz:

1* Używać inne dystrybucji niż Fedora ...

2* Używać 'komercyjne' distro ....

3* Proponować - patrz pkt 2

 

8)

 

 

PS - nie traktuj wszystkiego tak serio ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie slackware - chyba najlepsza wersja na server. Nawet duze firmy zamieniaja debiana i FreBSD na slaka. Uzywam w firmie od kilku lat i jest naprawde zaje.... A fedorki uzywam w domu ;) i sadze ze jest to najszubciej sie rozwijajaca ostatnio dustrybucja - idzie w dobrym kiedunku. Pracuje nad nia cala spolecznosc skupiona wokol projektu fedora i (_napewno_ → na pewno) ORT mandrake jej nie dorowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Windows

Obecnie trzyma się tylko dzięki swej dominacji i popieraniu go przez wielkie korporacje (choć to się zmienia na szczęście).

 

Owa dominacja musiała się skądś (_wziąść_ → wziąć) ORT ...

W tym momencie jestem daleki od \"zachwalenia\" windowsa, jak również daleki od zachowania ignorancji i szowinizmu który, bywa, przesłania oczy niektórym zatwardziałym linuksiarzom ... Ową postawe pozostawiam niektórym (choć niestety większości :| ) windziarzy.

 

To jasne skąd ta dominacja się wzięła. (tak apropos to nie ma słowa (_wziąść_ → wziąć) ORT - pisze się wziąć). Moim zdaniem Bill to kanciarz, zresztą to wynika z jego biografii - wielokrotnie oszukiwał i wykorzystywał inne firmy. Nawet słynny DOS nie jest jego... Niestety tak się złożyło, że chwilową furrorą na rynku - systemem okienkowym (nie był to pierwszy taki system a przynajmniej niezupełnie) winda osiągnęła niezasłużony sukces. I tak się ciągie ten sukces (właściwie nie swój, to dzięki firmom, które wspierają windę), bo nikt nie potrafił aż do 1991 roku powiedzieć nie, ale to trochę późno i na reformę społeczeństwa trzeba będzie poczekać minimum 20 lat... Szkoda mi klawiatury jak o tym OS'ie piszę.Lepiej skończmy ten głupi temat, bo przecież nic mądrego o windzie napisać się nie da.

 

W moim przekonaniu od wyjścia systemów windows opartych na jądrze NT sytuacja się nieco zmieniła i ten \"cały windows\" zmienił troszkę swoje obliczę.

Tych już Bill nie pisał; zresztą nic z nich by nie zrozumiał...

 

Przy okazji zapytam- czy używał kolega w2k3 ? Jest całkiem niezły ;)

Używał kolega, ale niestety tylko miesiąć (bo nie miałem crack'a i natknąłem się na Fedorę :D). Muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie, ale wszystko co nowe przecież robi.

 

Odnosnie slackware - chyba najlepsza wersja na server.

Zgadzam się. Używałem w domu jakieś 2 miesiące. Troszkę mnie RPM'y dobijały czasem, ale teraz mam o nich całkiem inne zdanie i nie miałbym z tym problemów. Trochę mi głupio, że tylko nadmieniłem pozycję Slackware, ale czasu mi zabrakło. Wracając do tematu to po tych dwóch miesiącach pojawiła się Fedora Core 1. Mimo wszystko, na serwer wybrałbym Slacke'a; może nie jest lepszy od np. Debiana czy Solarisa, ale z pewnością najłatwiejszy w konfiguracji i zaprzyjaźniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...](tak apropos to nie ma słowa (_wziąść_ → wziąć) ORT - pisze się wziąć)[...]

 

Co Ty nie powiesz :twisted:

 

Chyba Ci (..... słowo usunięte przez moderatora) – w momencie wywalania takiego komentarza :D i to ostro ... więc dalej nie będe tego komentował ... dyskusja dyskusją a on będzie mi błędy poprawiał :P

zwróć uwagę co Ty potrafisz wyprawiać z rodzimym językiem ... ale do cytowania nie będę się zniżał ...

:mrgreen:

8)

-----------------------

5) Windows

Obecnie trzyma się tylko dzięki swej dominacji i popieraniu go przez wielkie korporacje (choć to się zmienia na szczęście).

 

[...]Moim zdaniem Bill to kanciarz, zresztą to wynika z jego biografii - wielokrotnie oszukiwał i wykorzystywał inne firmy. [...]

 

Troszkę bredzisz – zapytam tylko czy aby na pewno czytałeś jego biografię? Bo sorry – ale brzmi to jak 'tendencyjne opluwanie' .

 

Uprzedzę Twoją ripostę – i powiem, że nie jestem fanem Billa aczkolwiek mam troszkę inne podejście do tematu ...

 

5) Windows

Obecnie trzyma się tylko dzięki swej dominacji i popieraniu go przez wielkie korporacje (choć to się zmienia na szczęście).

 

Owa dominacja musiała się skądś (_wziąść_ → wziąć) ORT ...

W tym momencie jestem daleki od \"zachwalenia\" windowsa, jak również daleki od zachowania ignorancji i szowinizmu który, bywa, przesłania oczy niektórym zatwardziałym linuksiarzom ... Ową postawe pozostawiam niektórym (choć niestety większości :| ) windziarzy.

 

[...] Nawet słynny DOS nie jest jego... Niestety tak się złożyło, że chwilową furrorą na rynku - systemem okienkowym (nie był to pierwszy taki system a przynajmniej niezupełnie) winda osiągnęła niezasłużony sukces. I tak się ciągie ten sukces (właściwie nie swój, to dzięki firmom, które wspierają windę), bo nikt nie potrafił aż do 1991 roku powiedzieć nie, ale to trochę późno i na reformę społeczeństwa trzeba będzie poczekać minimum 20 lat... Szkoda mi klawiatury jak o tym OS'ie piszę.Lepiej skończmy ten głupi temat, bo przecież nic mądrego o windzie napisać się nie da.[...]

 

Przeczytaj uważnie co napisałeś ...

 

„ Nawet słynny DOS nie jest jego”

 

a co to ma do naszego tematu? Zresztą ja osobiście nie słyszałem, iż miałby on kiedyś powiedzieć: DOS jest napisany przeze mnie

... ale w sumie w ogóle nie wiem co chciałeś wyrazić ....

 

„ Niestety tak się złożyło, że chwilową furrorą na rynku - systemem okienkowym (nie był to pierwszy taki system a przynajmniej niezupełnie) winda osiągnęła niezasłużony sukces”

 

Chwilową? :D rozbawiłeś mnie do łez .... :)

 

I czym dla Ciebie jest „sukces zasłużony'?

Za darmo ---> będzie zasłużony?

Odpłatnie ---> nie zasłużony?

Tak mam rozumować?

 

„Szkoda mi klawiatury jak o tym OS'ie piszę.Lepiej skończmy ten głupi temat, bo przecież nic mądrego o windzie napisać się nie da.”

 

Oj można – trzeba tylko odrzucić ignorancję i pychę ...

 

Bill jest wybitnym ekonomistą, totalnym strategiem gospodarczym a przede wszystkim bardzo pazernym człowiekiem :) ... i nie czuję do niego ani krzty sympatii, ale doprawdy nie rozumiem co ten człowiek robi w Twoich postach w tym temacie?

 

Możemy o tym podyskutować – bardzo proszę - ale w tym momencie mam wrażenie że czytając Twoje posty słyszę ciągle tą samą nutkę ślepej nienawiści powielaną, bardzo często bezmyślnie, przez masy.

Dyskusja zapewne się rozwinie (ciekawy jestem tylko w jakim kierunku ;) ) więc proponuję aby przenieść ją do nowego tematu ... a tu dokończyć to co tak naprawdę zostało rozpoczęte ...

 

[...]
Przy okazji zapytam- czy używał kolega w2k3 ? Jest całkiem niezły ;)

Używał kolega, ale niestety tylko miesiąć (bo nie miałem crack'a i natknąłem się na Fedorę :D). Muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie, ale wszystko co nowe przecież robi.

 

Crack – fuuu

:mrgreen:

...a zresztą po co? Jest wersja „nieco” dłuższa i całkiem za darmo :D

 

 

„Muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie, ale wszystko co nowe przecież robi.”

 

Masz widocznie kłopoty z ogólną oceną rzeczywistości ;)

= na mnie żeby zrobić wrażenie, to trzeba się troszkę postarać i być tego wartym ... :mrgreen:

[...]

 

 

 

Odnosnie slackware - chyba najlepsza wersja na server.

 

„To się wie” :mrgreen:

U mnie w robocie też postawiłem slacka :)

ale jak by mnie ktoś „ostro” zaatakował – to w sumie nie wiem czy mógłbym wytoczyć dużo argumentów „dlaczego np. nie fedora?” :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, na serwer wybrałbym Slacke'a; może nie jest lepszy od np. Debiana czy Solarisa, ale z pewnością najłatwiejszy w konfiguracji i zaprzyjaźniony.

 

Debian zyslaa "slawe" poniewaz stosowal pakiety i nazedzia do automatycznego uaktualniania i zarzadzania nimi juz b. dawno, np. legendarny apt wywodzi sie z debiana. A ludzie lubia jak cos jest latwe. Tak wlasnie Bill podbil swiat windowsem - postawil na latwosc w obsludze (kosztem innych rzeczy np bezpieczenstwa). W slacku trzeba bylo recznie uaktualniac pakiety. Ale od niedawna jest SWARET ktory zrewolucjonizowal swiat slacka. A to, ze trzeba bylo recznie aktualizowac wszystko mialo tez zalety: taki user dokladnie znal sie na systemie i wiedzial co gdzie i za co jest odpowiedzialne.

 

Tak samo w domu uzywam fedory - bo jest latwiejsza, dynamicznie sie rozwija, bezpieczna i jest na nia duzo softu gotowego do uzycia itd. itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_PaT był napisał

 

"Każdy sytem zasługuje na uznanie (może oprócz jednego ) "

 

Microsoft zasługuje na szacunek za to w jaki sposób przyczynił się do rozwoju informatyki. Myślę, ze zawsze powinniśmy o tym pamiętać.

 

Natomiast uważam, że należy go atakować za:

 

1. Aktualną jakość oprogramowania.

2. Działania które podejmuje w walce z innymi systemami/programami, które można uznać za nieuczciwą konkurencję (vide SCO, czy orzeczone kary za wykorzystywanie pozycji monopolisty).

 

Zachęcam do krytyki konstruktywnej. Czyli M$ jest zły bo ..... A nie M$ jest zły i kropka. W ten sposób środowisko open source zamyka sie na uzytkowników windy. A wielu z nich oczekuje merytorycznej a nie ideologicznej dyskusji :wink: .

 

I na koniec jeszcze jedna sprawa.

 

Skoro twierdzimy, że Mandarynka ma wiele wad, to może warto zaprosić userów Madaryny z jakiegoś forum do dyskusji? Może ktoś z Was może podesłać nasz link na odpowiednie fora :) . Czuję, że będzie gorąca dyskusja.

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

I na koniec jeszcze jedna sprawa.

 

Skoro twierdzimy, że Mandarynka ma wiele wad, to może warto zaprosić userów Madaryny z jakiegoś forum do dyskusji? Może ktoś z Was może podesłać nasz link na odpowiednie fora :) . Czuję, że będzie gorąca dyskusja.

[...]

 

A co ? Twoja gaśnica zaczyna rdzewieć ? Wojny na forum się zachciewa ? :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

„To się wie” :mrgreen:

U mnie w robocie też postawiłem slacka :)

ale jak by mnie ktoś „ostro” zaatakował – to w sumie nie wiem czy mógłbym wytoczyć dużo argumentów „dlaczego np. nie fedora?” :)

[...]

 

To ja Cię ostro atakuję :evil: :twisted: :evil: :twisted: :roll:

 

Postawiłem już ok. 30 serwerków na FC1 i chodzą rewelacyjnie.

 

Do ich aktualizacji używam up2date - powiecie prymitywne ale chodzi super ( szczególnie z czeskich mirrorów )

 

MySQL, PostgreSQL, Oracle - chodzi rewelacyjnie ( ze slackiem były problemy w przypadku Oracla, oprócz Fedory chodzi OK tylko na Suse - ale jakoś mam do niego awersję )

 

Przypadkiem jak w jednej firmie byłem z notebookiem świeżo po instalacji KDE 3.2 to tak im się spodobało, że teraz cały dział zaopatrzenia w jednej firmie ( 8 komputerów ) pracuje pod FC1 - są zachwyceni - zero problemów ze stronami WWW, wirusami w poczcie - Mozilla, OpenOffice wychwalają pod niebiosa - robią w sumie małe dokumenty, tylko w dużej ilości - pod ms officem najbardziej wkurzała ich padliwość aplikacji - 4-6 restartów dziennie to standard :D

 

Aplikacja do obsługi sprzedaży działa przez WWW - chodzi OK.

 

Negatywne opinie o FC1 były tylko w momencie startu - "Jak on długo startuje !!! To po każdym zawieszeniu będziemy tyle czekać aż wstanie ???" - nie pomagały tłumaczenia, uwierzyli dopiero po tygodniu bez wyłączenia/restartu.

 

Szef zadowolony - spadły koszty, nie ma wirusów, nie ma przestoju stanowiska pracy bo winda wysiadła.

 

Pracownicy zadowoleni - bo szef pozwolił im używać Kadu, Jabbera - do tej pory był zakaz ze względu na wirusy. Nie muszą się obawiać poczty z wirusami. Pady Worda/Excela im też już nie straszne.

 

Jednym słowem - super.

(obym tylko czegoś nie wykrakał :wink: )

 

P.S. Czy ktoś tu wspominał że Linux jeszcze nie jest gotowy na biurka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] (..... słowo usunięte przez moderatora) [...]

 

Jerzy jak mogłeś??????

:roll: :twisted: :roll:

 

Słowo którym się tam się posłużyłem nie było wcale obrażliwie! a jedynie dosadne i w połączeniu z "minkami" (którch znaczenie jest ogólnie znane) nabrało innego znaczenia ....

Teraz po tej "interwencji" kolega _Pat gotów pomyśleć, iż go tam "bóg wie jak" obraziłem. :cry:

 

tak więc uważam, iż że owa akcja została przeprowadzona pochopnie i destrukcyjnie na moją wypowiedz ...

 

Proszę, jeżeli można oczywiście, wyjaśnić mi co kierowało „rękoma” które miały na to wpływ .... bo nie wiem doprawdy jak mam reagować na coś co jest kompletnym zaprzeczeniem mojego pojęcia rzeczywistości, kultury i taktu....

Czy moje wypowiedzi na tym forum mają być tylko z natury "suchego" odpowiadania i podawania linków, kompletnie wyprane z emocji ("posty zombi") ?

 

Nie jestem za "wulgaryzowaniem" wypowiedzi - jedynie chciałem zwrócić uwagę, że należy troszkę wyważać ocenę sytuacji ....

... zresztą ja w ogóle nie rozumiem o co chodzi -....

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem już ok. 30 serwerków na FC1 i chodzą rewelacyjnie. 



Do ich aktualizacji używam up2date - powiecie prymitywne ale chodzi super ( szczególnie z czeskich mirrorów ) 



MySQL, PostgreSQL, Oracle - chodzi rewelacyjnie ( ze slackiem były problemy w przypadku Oracla, oprócz Fedory chodzi OK tylko na Suse - ale jakoś mam do niego awersję ) 

 

Fedora nadaje sie jak najbardziej na server w domu czy malej firmie. Jednak do zastosowan bardziej profesjonalnych w wiekszych firmach nie nadaje sie zbytnio. Znajomy mial duzy komercyjny server na fedorze i musial przejsc na FreeBSD bo wydajnosc nie byla wystarczajaca i zdazalo sie iz Apache sie zawieszal.

 

Tak czy siak, jest tak jak sam mowisz - Fedora jest swietna. Oracje w slacku (_napewno_ → na pewno) ORT tez chodzi, to pewnie kwestia bibliotek i innych tego typu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyr jesteś wielki.

 

Twój wkład w rozwój forum jest nie do przecenienia.

 

Nigdy nie zamierzałem, nie zamierzam i w przyszłości będę się starał ani Ciebie ani nikogo na forum nie urazić.

 

Słowo usunięte z całą pewnością nie było obraźliwe. Ale całe zdanie miało pewien wydzwięk i można było je inaczaj sformułować. Ponieważ nie potrafiłem ocenić (być może to moja wina :oops: ) czy dyskusja jest prowadzona z "jajem" czy też zaczyna się robić "ostrzej" podjęłem nieprzyjemną dla mnie decyzję o ingerencji w treść postu, szczególnie, że jak wiesz darzę Cię szczególną estymą.

 

Jeśli chodzi o Twoje wypowiedzi na forum, to z prawie 500 postów 99,6 %

uważam za wzorcowe.

 

Dlatego jeżeli Cię uraziłem proszę o wybaczenie i zrozumienie :oops: :roll: :oops: .

 

Czy przeprosiny zostaną przyjęte?

 

pozdrawiam, Jerzy (czasem w trudnej roli moderatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...