Skocz do zawartości

Błąd Podczas Próby Partycjonowania Dysku!


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... A jaki jest komunikat? Jaki tam był system plików? Może wywal partycję rozszerzoną oraz logiczne i na nowo utwórz tę hdc3, ale teraz jako podstawową.

 

Jeśli chodzi o fsck.vfat, to spróbuj odpalic instalkę Fedory w trybie rescue. Jeśli mnie pamięć nie myli to tam jest. Teraz szyki trochę się zmieniły, więc jeśli nie da się podmontować, to tego na razie nie odpalaj.

 

Zawsze możesz spróbować odzyskać tę partycję przy użyciu parted (komenda rescue). Być może trzeba podać trochę inny punkt startowy...

 

Jeśli nic nie będziesz zapisywał na dysku, to możesz sobie spokojnie bawić się w usuwanie i tworzenie partycji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydawało mi się, że to nie będzie miało znaczenia. Teraz jakos to inaczej wygląda. Możesz spróbować wszystkie zrobić jako podstawowe, ale nie będziesz miał juz później za abrdzo możliwości dodawania nowych (można mieć max. 4 podstawowe).

 

Chciałem, żeby one były jako logiczne. Jest prawdopodobne, iż parted utworzy Ci je poprawnie. Usuń hdc5 i hdc6, a potem spróbuj je odzyskać komendą rescue. Jak nie wyjdzie, to trudno -- zrobisz je jako podstawowe :/ Najwyżej później będziesz sie bawił w zmianę rozmiarów partycji i przenoszenie danych (parted potrafi to robić na partycjach rozszerzonych oraz na FAT32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeyeyeye chyba się udało, bo widzę wszystkie dyski :) Chyba zrobie za chwile mały teścik jak to wyjdzie w użyciu! Użyłem takiego ustawienia:

   Device Boot    Start       End    Blocks   Id  System
/dev/hdc1   *         1      1286  10329763+   7  HPFS/NTFS
/dev/hdc2          2551      9964  59552955    5  Extended
/dev/hdc5          2551      6374  30716248+   b  Win95 FAT32
/dev/hdc6          6375      9964  28836643+   b  Win95 FAT32

 

 

/update/

Chciałbym serdecznie podziękować Tobie Gajownik za pomoc i czas który poświęciłeś aby mi pomóc. Chce podziękować po 1 (primo) za pomoc w odzyskaniu plików, po 2 (primo) za (choć nieświadome prawdopodobnie z twojej strony) przekazanie mi wiedzy, chociaż pewnie jeszcze niepełnej na temat partycji.

 

Takie jeszcze małe pytanko? Sam nauczyłeś się tylko rzeczy o (_linuxie_ → Linuksie) ORT i komputerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza + przy liczbie bloków danej partycji?

man sfdisk:

The  trailing  -  and  +  signs indicate that rounding has taken place, and that the actual value is slightly less (more).  To see the exact values, ask for a listing with sectors as unit.

   Device Boot    Start       End    Blocks   Id  System
/dev/hdc1   *         1      1286  10329763+   7  HPFS/NTFS
/dev/hdc2          2551      9964  59552955    5  Extended
/dev/hdc5          2551      6374  30716248+   b  Win95 FAT32
/dev/hdc6          6375      9964  28836643+   b  Win95 FAT32

Najlepiej jakbyś przy użyciu parted powiększył sobie hdc2 (resize w parted), żeby zajmowała całe wolne miejsce. Będziesz mógł tam wrzucić kolejne dyski logiczne, np. z Fedorą albo innym GNU/Linuksem ;-)

Sam nauczyłeś się tylko rzeczy o (_linuxie_ → Linuksie) ORT i komputerach?

No w sumie tak :-) Na żadne kursy nie chodziłem. Jeśli chodzi o zabawę z partycjami, to nauczyłem się tego robiąć wszystko "na czuja" (ale miałem wtedy cykora :P ).

 

A tak z ciekawości: wszystko już działa? Windows o nic się nie pluł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było ok! :) I nadal jest, a najlepszym tego przykładem będzie to, że korzystam aktualnie z nowo zainstalowanej FC3 :) Jeszcze raz dziękuję!

 

P.S. Wydaje mi się, że wszystkie dyski by nie ruszyły bez podania prawidłowych granic partycji. Całe szczęście odgadłeś je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...