Skocz do zawartości

Fedora Core 2 I Moje "pierwsze" Podsumowanie...


marcYr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam wrażenie, że temat otworzony przez Marcyra wkrótce będzie najdłużym na forum.

 

Ilośc problemów jest spora :). Ja dodam tylko do powyższej listy obsługę kart sieciowych 3Com. Żeby było śmieszniej RescueCD od razu rozpoznał kartę i skonfigurował dhcp i przeprowadził istalację przez ftp. Po zakończeniu instalki system nie już nie potrafi się dogadać z dhcp i nie widzi internetu :).

 

Jedyna dobra rzecz to taka, że system niewątplie podnosi wiedzę użytkowników :)

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko w tym leży problem, że ja instalowałem właśnei te sterowniki, do których mi linka dałeś...

Spróbuj ściągnąć SRPM: http://sunsite.informatik.rwth-aachen.de/f...358-tn2.src.rpm Następnie wydaj polecenie:

rpmbuild --rebuild at76c503a-0.12beta11_2.6.5_1.358-tn2.src.rpm

Jak się zrobi, to zainstaluj. Gdyby ponownie system zwiasał od tych sterowników, to najprawdopodobniej paczka jest źle zrobiona i będziesz musiał kompilować ze źródeł. Zrób tak jak jest napisane na stronie http://at76c503a.berlios.de/cvs.html Gdyby wyskakiwały błędy przy kompilacji, to je wklej.

A co do systemu to jeszcze raz go instalowałem..

Nie żartuj. To nie Windows - jak coś padnie to to można podnieść :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Fedory C2. Sprzęt wykryła i ładnie chodzi.

 

Co do wolnego działania przy starcie to miałem to na początku ale przekompilowałem sobie kernel na 2.6.6 i jest super.

 

W sumie to jedyne co mnie wkurza w FC2 to... no właśnie NIC!

 

Jestem starym użytkownikiem Slackware i Fedory sprubowałem z ciekawości i chyba przy niej zostanę, ten rpm coraz bardziej mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilośc problemów jest spora . Ja dodam tylko do powyższej listy obsługę kart sieciowych 3Com. Żeby było śmieszniej RescueCD od razu rozpoznał kartę i skonfigurował dhcp i przeprowadził istalację przez ftp. Po zakończeniu instalki system nie już nie potrafi się dogadać z dhcp i nie widzi internetu .

 

Jedyna dobra rzecz to taka, że system niewątplie podnosi wiedzę użytkowników

 

pozdrawiam, Jerzy

 

ja mam sieciowke 3Com 3c905B 100BaseTX i zadnych problemow z nią nie mam w FC2 zresztą w FC1 też nie miałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

instalowałem ze źródeł i nadal to samo... qrde jak mniałem takie sterowniki na mandraku to działąło pięknie, ale jak je na fedorze skompilowałem to... szkoda gadać! to samo co z pakietami... Nie, no możez ktoś w o co z tym chodzi, mozę ktos zna jakies inne sterowniki do tej karty?

 

jeszcze raz powtórze mam planet wl-u350b, sieciówka radiowa na USB. Jak ktoś znajdzie do niej jakieś stery, to będe bardzo wdzięczny... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki o tej samej nazwie na mandrake hulają, pozatym tamten linux jest w nie wyposażony już przy instalacji, w fedorze można niby je zainstalować, ale czemu komp mi się z nimi nie chce uruchamiać, wyskakują jakieś dziwne liczby i literki na ekranie, oczywiście wszystko to w trybie tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
instalowałem ze źródeł i nadal to samo...

Hmm... Instalowałeś najnowszą wersję z CVSa? Dziwne. Może te sterowniki ruszą:

http://atmelwlandriver.sourceforge.net/news.html

 

Nigdy nie miałem do czynienia z takimi kartami, więc ciężko jest mi powiedzieć dlaczego nie działa :/

 

Udało mi się skompilować sterowniki do karty I-Tec WLAN USB z ostatniego CVS ze strony Berlios na jajku 2.6.6-1.435 w FC2

bez większych problemów. Chipset na karcie to at76c505A z radiem RFMD 2958 . Natomiast miałem ogormne problemy ze sterownikami (modułami) ze strony OpenSource Linux Driver for Atmel AT76C5XXx-based Wireless Devices (ostatni release v3.3.5.6) których instalację porzuciłem z braku pomysłu na rozwiazanie. Znalezione rozwiązania na stronach projektu nie zadziałały u mnie. Pierwotnie próbowałem na FC 1 i tam także udało mi się skompilować i uruchomić tylko sterowniki z Berlios chociaż jądro w FC 1 jest z serii 2.4

 

Czy ktoś kompilował sterowniki z tego projektu na FC 2 a nawet FC 1 ????

 

 

:unsure:

 

Le Pcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem F2 - masakra. Szczerze mówiąc jestem niezadowolony i chyba wrócę do F1.

Przedewszystkim te nowe X-y są jakieś dziwne. Mam procesor Duron 1200 i 256 ramu.

I co rusz zdarza mi się, że przy 3,4 otwrtych programach czas reakcji systemu na zdarzenia wynosi kilka sekund.

Poza tym - od czasu do czasu w X-ach wyłącza mi sie monitor :) Nie dzieje się tak w konsoli ani podczas pracy na RedHat 7 zainstalowanym na tej samej maszynie więc to chyb a sprawka X.org.

 

Poza tym - także w przy wyłączonych X-ach mam wysokie obciążenie procesora.

 

Albo F2 wymagać będzie dużo więcej pracy w dostrojeniu albo jest po prostu skopana.

 

Dodam tylko, na początku sądziłem, że problemy może powodować fakt, iż dokonałem aktualizacji F1 do F2 a nie czystej instalacji. Więc zainstalowałem system na wyczyszczonej partycji, ale problemy pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie zdaje, że te wszystkie problemy to nie tyle Fedora co beznadziejne jajko <_< Przykładowo zwisy systemu rozwiązano w jajku, którego nie ma jeszcze do pobrania jako aktualizacja. Można co najwyżej pobrać to samodzielnie. Wiele podobnych problemów można zauważyć nie tylko w tej wersji systemu. To raczej skaszanione jajko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - od czasu do czasu w X-ach wyłącza mi sie monitor :) Nie dzieje się tak w konsoli ani podczas pracy na RedHat 7 zainstalowanym na tej samej maszynie więc to chyb a sprawka X.org.

Nie używasz czasem KDE, bo miało ono błąd z zarządzaniem energii?

Przykładowo zwisy systemu rozwiązano w jajku, którego nie ma jeszcze do pobrania jako aktualizacja.

Mógłbyś to trochę rozwinąć? Jakieś linki? Zaciekawiło mnie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o zwisach przeczytałem podaną jako news, ale szybciej możesz mnie zabić niż sobie przypomnę gdzie to było :D . W zasadzie przeglądając rózne zagraniczne grupy dyskusyjne wszędzie były podobne problemy. Sądzę, że wszyscy bardzo dużo sobie obiecywali po FC2. Co tu dużo mówić FC1 sprawowało się fantastycznie. Bardzo szybki system i nie było większych problemów ze sprzętem. A tu masz babo placek. Zwykła karta dźwiękowa nie jest rozpoznawana. Moja przygoda z FC2 wygląda tak: aktualizacja z FC1 -dojście do wniosku, ze to kaszana, instalacja na nowo FC2 łączne z formatowaniem partycji linuksowych (skończyły się kłopoty z karta dźwiękową) Niestety po tygodniu miałem tak serdecznie dosyć FC2, że wróciłem do FC1. Minęło kilka dni i zanim jeszcze powgrywałem "swoje rzeczy" wgrałem jeszcze raz FC2 bo jestem z natury uparty. Tym razem były juz aktualizacje jajka i system przestał mi się wieszać co 5 minut. Teraz mam średnią co 10 godzin, ale fakt zostaje faktem i chyba nie będę odosobniony w opini, ze są ciekawsze rzeczy niż siedzenie nad kompem i zastanawianie się dlaczego coś nie dziala. Dochodzimy tutaj do podstawowego pytania. Kto tu jest dla kogo? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z fc2 mam takie przygody że na początku zainstalowałem fc2 pierwszego dnia ,ale nie działała zadobrze więc skasowałem . Jakiś czas temu ( ze 2 tygodnie ) zainstalowałem jeszcze raz , nawet mi się nie chciała odpalić ,ale zrobiłem upgrade i wszystko działa. Nie miałem żadnych problemów i jestem zadowolony. Jedyne czego mi brakuje to minimalizmu i szybkości ( chociaż to moje odczucia , po przeisciu na 2.6 kernela jest szybsza od fc1 ale nadal to nie to ) . Teraz biore się powoli na slacka 10 ,ale pewnie zostane przy fc2. Wiem ze dużo osób ma problemy z fc2 ,ale mi działa bez problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr82

 

Podzielam tylko po części Twoje zdanie. Na szybkość raczej nie mogę nic powiedzieć, ale jakim kosztem to osiągnięto to już inna sprawa.

Obecnie czekam aż będę miał choć kilka dni wolnego a wtedy zmierzę się z Gentoo. Dotykałem tego trochę u znajomego i muszę stwierdzić, że przy dużo mniejszych wymaganiach oferuje większe (IMHO) możliwości konfiguracji, a na pewno mniejszą ilość trudnych do wyjaśnienia problemów. Oprócz tego bajeczny sposób instalacji wszelkich programów.

 

Prawdę mówiąc liczę na szybkie pojawienie się FC2.1 z poprawkami, które niwelują błędy wyliczone przez marcYra na początu wątku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...