Skocz do zawartości

Problem Z Lilo W Slacku


froziman

Rekomendowane odpowiedzi

jak zainstalować na nowo lilo

1) uzywaj mniej " :angry: " , to tylko drazni innych uzytkownikow

2) uzywaj mniej "!!!!!!!!!!!!!!!"

3) http://rtfm.killfile.pl/#wybierz

4) z punktu 3ego wynika -> http://forum.slackware.pl/ Tam na pewno odpowiedza Ci bardziej profesjonalnie, kazda dystrybucja ma swoje specyficzne cechy a FC uzywa GRUBa a nie LILO

 

zegnamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co do ciebie piszę. Najpierw czyścisz mbr za pomocą fixmbr lub z płyty slacka przez fdisk /mbr /dev/hda .Jeżeli to z robisz z płyty slacka to sprawdź przy okazji czy partycja ze slackiem jest ustawiona jako aktywna.Jak już winda się bedzie ładowała to instalujesz lilo tak jak napisałem wcześniej. I patrz gdzie to lilo pakujesz, do mbr czy bootsectora partycji bo to zasadnicza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na pewno odpowiedza Ci bardziej profesjonalnie

Tam go odeślą do wyszukiwarki a za tak zadane pytanie post poleci do /dev/null Słuchaj, on ma coś skopane chyba w mbr i dlatego zaleciłem mu wyczyszczenie mbr i ponowna instalację bootloadera windows i lilo Sam też to miałem gdy robiłem doświadczenia z dyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jak zainstalować lilo

Napisał w swoim 1-szym poście. Pierwsza linijka pomaga dostać się do sysu, a druga do konfoguratora lilo. Jeżeli jesteś pewien już swojego konfigu, to wydajesz polecenie lilo dzięki któremu możesz go przeładowac. Pamiętam, że jak miałem Slacka, to w lilo.conf wpisy odnosiły się do /vmlinuz<numerki>. Przy czymś takim sypał mi sys kernel panic. Należało zmienić ten wpis na całą dobrą ścieżke (/boot/vmlinuz<numerki>). To samo było z initrd.

 

PS. O tym 1-szym poleceniu jest jeszcze tutaj http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=...&highlight=lilo

PS2. Ciekawe, że na forum Slacka nie ma dokładnego opisu w faq, jak przywrócić lilo <_< Toż to podstawa <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko zrobiłem tak jak mi powiedzieliście lilo jest i ładuje oba systemy tylko po załadowaniu (_linuxa_ → Linuksa) ORT i zalogowaniu sie wpisuje komende do otwarcia śrogowiska graficznego (startx) a tu monitor sie wyłącza i tyle. Może to sterowniki mam już sterowniki so (_linuxa_ → Linuksa) ORT od nvidi jest to plik run tylko nie wiem jak je zainstlować prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to przed odpaleniem X'sów Slacka trzeba z tr. tekstowego nieźle skonfigurować ;)

X'sy możesz ustawić poprzez polecenie xorgconfig (przygotuj instrukcje od monitora), a potem i tak musisz sobie założyć usera, stworzyć mu /home, nadać uprawnienia, bo chyba na rootcie nie będziesz siedział ;)

Na forum Slacka gdzieś w FAQ widziałem kiedyś cały art o wstępnej konfiguracji po instalce dla newbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dopiero początkujący dlatego może dokładniej

 

Ja na twoim miejscu darował bym sobie slakwera i zaczął od czegoś łatwiejszego, np. Fedora Core .

Slack należy do najbardziej skomplikowanych dystrybucji linuksa i jak jesteś początkującym pingwinem, to pewnie będziesz mieć sporo problemów i w ogóle możesz się zniecęcić.

 

Mogę jeszcze Ci polecić Auroxa lub Mandrive :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dopiero początkujący dlatego może dokładniej

Slack należy do najbardziej skomplikowanych dystrybucji linuksa i jak jesteś początkującym pingwinem, to pewnie będziesz mieć sporo problemów i w ogóle możesz się zniecęcić.

no i popieram w 100% bo to naprawde nie ma sensu by uzytkownik linuksa ktory zadaje <<takie jak w tym poscie pytania>> bral sie za slacka... to nie ma sensu...

 

zreszta wystarczy poczytac Twoj post z temtego forum jakie tam trzeba kombinacje odstawiac -> http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=5541

 

makabra, dobrze ze po MDK i FC zdecydowalem sie jednak na VLOS/Gentoo a nie na slacka :ph34r:

 

 

wez sie za Fedore na poczatku:

- wzglednie latwy

- mimo wszystko dobre forum, choc kiedys bylo lepsze

- b.dobry FAQ

- niedlugo bedzie WIKI oficjalne

 

na FC szybko nauczysz sie obslugi linuksa i bedziesz zadowolony, a Slack teraz to dla Ciebie wybitnie zly wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...