Skocz do zawartości

Jakie Przeglądarki Używam?


marcYr

Najlepsza przglądarka  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepsza przgl?darka

    • Opera
      25
    • Mozilla
      34
    • Firefox (ew. Firebird)
      41
    • Konqueror
      4
    • Netscape
      2
    • Links
      0
    • IE
      4
    • inna
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Firefox zasłużenie prowadzi. Odkąd wgrałem 0.9RC1 mam gdzieś Operę i jej możliwości, a tym bardziej inne przeglądarki (choć respektuję Mozillę). Mam nadzieję, że nie będzie problemu z tymi dodatkami do gestów i że przez ostatnie 2 miesiące coś w nich zmienili. Pierwsze wrażenie jest takie, że to najszybsza przeglądarka pod względem otwierania stron. Po bezpośredniej przesiadce z Opery bez dwóch zdań można to stwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Firefox zasłużenie prowadzi. Odkąd wgrałem 0.9RC1 mam gdzieś Operę i jej możliwości, a tym bardziej inne przeglądarki (choć respektuję Mozillę). Mam nadzieję, że nie będzie problemu z tymi dodatkami do gestów i że przez ostatnie 2 miesiące coś w nich zmienili. Pierwsze wrażenie jest takie, że to najszybsza przeglądarka pod względem otwierania stron. Po bezpośredniej przesiadce z Opery bez dwóch zdań można to stwierdzić...

Co Ty gadasz? Nie wierzę ,,, ;) ale muszę zaraz sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już parę bugów w firefoksie 0.9RC1 (pewnie to przez mój ekstremalny sposób używania przeglądarki) i kilka opcji, które nie działają. Jednak to zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu. Niestety, pluginy z oficjalnej strony nie są jeszcze dostępne. Gdzieś przeczytałem, że ta wersja pokazała się tylko ze względów ekonomicznych (ka$a ?) i jest jeszcze bardzo wczesna. Ma pokazać oglądowo przyszłego Firefoksa. Na infojamie napisali, że zastosowano w nim styl z MacOS. Polemizowałbym... nie zmienia to jednak faktu, że nowy, minimalistyczny wygląd jest bardzo schludny i przejrzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już parę bugów w firefoksie 0.9RC1 (pewnie to przez mój ekstremalny sposób używania przeglądarki) i kilka opcji, które nie działają. Jednak to zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu. Niestety, pluginy z oficjalnej strony nie są jeszcze dostępne. Gdzieś przeczytałem, że ta wersja pokazała się tylko ze względów ekonomicznych (ka$a ?) i jest jeszcze bardzo wczesna. Ma pokazać oglądowo przyszłego Firefoksa. Na infojamie napisali, że zastosowano w nim styl z MacOS. Polemizowałbym... nie zmienia to jednak faktu, że nowy, minimalistyczny wygląd jest bardzo schludny i przejrzysty.

Z pluginami można już kombinować - ale nie wszystkie wchodzą ... najlepiej wchodzi na 'homepage' :D i "szukajcie a znajdziecie" :D

 

"Gesty" już mam ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gesty" już mam ")

Też mam już gesty. Wszystkie działają OK, nawet miło zostałem zaskoczony sposobem konfiguracji (wszystko da się już ustawić !!).

Mi generalnie też już wszystko działa :) najważniejsze że Tabbrowser Extensions I Gesty są :D

no i że można było zmienić skórkę (tamta mi się nie podobała ;) ) choć moja ulubiona (LeBreeze) nie działa - niby się instaluję ale nie mogę uruchomić... ale co mi tam inne działają :D

 

 

pozdr

 

PS. I nie źle śmiga ten nowy Firefox :) miodzio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanko mam. Jakoś do tej pory nie przejmowałem się specjalnie przeglądarką jakiej używam (Opera) to jednak tak zachwalacie Firefoksa że nie mogę go nie wypróbować. Pytanie moje brzmi skąd można ściągnąć jakiegoś (_rpm'a_ → RPM-a) ORT coby go szybko zainstalować??

 

Mam nadzieje, że nie pożałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje brzmi skąd można ściągnąć jakiegoś (_rpm'a_ → RPM-a) ORT coby go szybko zainstalować??

W przypadku Mozilli/Firefoksa nie trzeba instalować RPMów. Wszystko ładuje się do jednego katalogu i łatwo potem usunąć.

 

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/fir...releases/0.9.1/

http://www.pitreck.civ.pl/firefox/firefox-...PL-langpack.xpi - spolszczenie.

 

Były jeszcze skrypty ułatwiające użycie, ale serwer firefox.pl padł i nie ma ich jak ściągnąć :(

 

Po instalacji proponuje zainstalować gesty i AdBlock oraz włączyć przetwarzanie potokowe: http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=57244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gesty skąd mam pobrać?? (i co to jest??):)

http://update.mozilla.org/ - tutaj szukaj rozszerzeń.

 

Gesty - to taki fajny wynalazek - machasz sobie myszką po ekranie, a to wykonuje określone działanie:

 

ruch w prawo → w przód

ruch w lewo → wstecz

ruch góra, dół → odśwież

ruch prawo, lewo, prawo → zamknij panel, itd.

 

Pobaw się w Operze - też jest tam ta funkcja ;-) Nie trzeba celować w żadne przyciski, okeślone akcje wykonuje się przez to znacznie szybciej. Wystarczy trochę potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyr, juz chcialem pisac, ze tym razem zaskakujaco mamy takie samo zdanie (oddalem glos na Opere), ale widze, ze Ty chyba swoje zmieniles (oddales pewnie 2 glosy na firefoxa :P )

Tak czy inaczej w tej chwili dla mnie Opera 'r0xx' (uzywam jej zarowno pod Linuksem jak i pod Win :)

(ale tego firefoxa chyba bede musial sobie w koncu poogladac :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyr, juz chcialem pisac, ze tym razem zaskakujaco mamy takie samo zdanie (oddalem glos na Opere), ale widze, ze Ty chyba swoje zmieniles (oddales pewnie 2 glosy na firefoxa :P )

Tak czy inaczej w tej chwili dla mnie Opera 'r0xx' (uzywam jej zarowno pod Linuksem jak i pod Win :)

(ale tego firefoxa chyba bede musial sobie w koncu poogladac :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Doriath gdzie Ty się podziewasz ?!? :blink:

hehehehehe

 

Pozwiem szczerze, że na sile próbuje się przekonać, iż mozi jest lepsza od opery - ale musze się przyznać - że nie ... (oczywiście to moja subiektywna opinia ;) )

po1. Niestety działa nieco szybciej,

po2. Niezła obsługa "bez myszy" shift + strzałki :)

po3. Mozi troszkę więcej zamula system :( (sprawdzić można np. "łapiąc" całe okno, przy otworzonych wielu zakładkach, poruszająć nim i obserwując zachowanie systemu ....)

mówie to z wielkim bólem .....

 

gdyby nie ta licencja .....

 

ale i tak uwielbiam mozi ... :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak Duch, pojawiam sie w najmniej spodziewanych momentach ;) A powaznie to czasu nie mam, zeby wszystko tutaj sledzic na biezaco. Ale czasem wpadam i czytam (nawet nie wiecie kiedy :P )

 

Co do Mozilli to do momentu zainstalowania Opery uzywalem pod FC i bylem calkiem zadowolony (aktualnie mam zainstalowana wersje 1.7), ale Opera jakos momentalnie mnie urzekla :) Chyba glownie szybkoscia dzialania no i mouse gestures oczywiscie (przyzwyczailem sie do nich uzywajac MyIE2 pod Win). Chociaz przyznac sie musze, ze Firefox'a na oczy nie widzialem.

 

btw Marcyr, potrzebuje Twojego zdania w jednej kwestii.. przesiadac sie na FC2 czy nie? Bo jak narazie uparcie jade na 'jedynce' (boje sie padu systemu po upgradzie, a instalowac na czystko wszystkiego mi sie nie chce :) )

btw2 - gratuluje statusu moderatora <piwo> :)

 

Pozdrawiam, Doriath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...