Skocz do zawartości

Książka Dla Początkującego


ajma

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam książki amerykańskiego wydawnictwa O'REILLY, w Polsce wydawane są przez RM. Generalnie jest to literatura na dobrym poziomie, sztandarowa książką do Linuksa to "LINUX" (wersja polska). Książka traktuje o Liunksie głównie od strony bardzo dokładnego omówienia zagadnień oraz praktycznych porad. Całość bazuje przede wszystkim na umiejętności posługiwania się powłoką (terminalem) dlatego można powiedzieć, że książka uczy uniwersalnej obsługi Linuksa w przeciwieństwie do innych pozycji na rynku, które najczęściej opierają się o jakieś środowisko pracy (pulpit) i pod tym kątem uczą obsługi systemu czy też konkretnej dystrybucji. Książka jest bardzo obszerna, zawiera mnóstwo cennych informacji i dlatego myślę, że warto ją mieć. Niestety jest dosyć droga - około 80-90 zł (w zależności od księgarni).

 

Stronił bym raczej od literatury ukierunkowanej na konkretną dystrybucję, bo ważne materiały dla konkretnego systemu można znaleźć za darmo w sieci, a książkę warto mieć taką, która traktuje o Linuksie w sensie ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie totalnie wypasiona książka to Linux. Praktyczne rozwiązania autorstwa Adama Podstawczyńskiego. Świetnie wprowadziła mnie w świat Linuksa, naprawdę rewelacja, polecam! Problem w tym, że pod niektórymi względami się troszeczkę zdezaktualizowała, ale już niedługo ma wyjść jej nowe wydanie, więc wszystko będzie po nowemu. Warto poczytać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś miał do czynienia z książką Fedora Core 2 dla każdego (na Helionie do kupienia)?

przegladalem ta ksiazke, porusza ona wiele aspektow jednak kazdy w sposob dosc pobiezny,

 

jednak taki stan rzeczy dla poczatkujacego mysle ze jest odpowiedni (nie zasypuje wiedza od razu), pytanie tylko czy poprzeczytaniu rozdzialu ktory Cie interesowal nie bedzies czul lekkiego niedosytu wiedzy? (ale przeciez zawsze jest google zeby uzupelnic wiedze wiec spoko wink.gif )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jam mam takie pytanko: mam dostać książkę i nie wiem co podpowiedzieć Mikołajowi. Do wyboru są: "Linux Receptury" wydawnictwa O`Relly oraz "(_linuks_ → Linux) ORT Najlepsze Przepisy" z Heliona. Co poradzić Mikołajowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o to darmowy Book of Slackware, nie mówi on o systemie Fedora ale jeśli chcesz uczyć się (_linux'a_ → Linuksa) ORT to powinien Ci sie przydać, najlepiej jakbyś do nauki wziął właśnie Slaka wink.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak zaczol bym od ksiazki zwanej www.google.com badz .pl tam jest wszystko wyzstarczy tylko umiejetnie poszukac a jesli chodzi o pozycje strikte ksiakowe to naprzyklad

Helion wydal pare fajnych ksiazek:

zacznijmy od Red Hat (9.0) po prostu - duzo powiazan z fedora

lub tez linux praktyczne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem Red Hat Linux 9 Biblia. Bardzo fajnie napisana, dlatego polecam kolejne wydania ;-) (to chyba tego samego autora)

mam ta wlasnie ksiazke i uwazam ze jest ona bardzo dobrym startem z systemami Red Hat i Fedora,

 

potem oczywiscie warto doczytac wyspecjalizowane artykuly oraz ksiazki w poszczegolnych tematach

 

nie mozna tez zapominiec oczywiscie o google smile.gif kiedy chcemy uzupelnic wiedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Zastanów się sam: 12-7=5 - o tyle wydań spóźnione są informacje w stosunku do bieżącego.

Chociaż podstawy pewnie te same, ale kupowałbym to chyba tylko na wyprzedaży :D 137,- PLN za nieaktualną książkę to przesada. Dałbym za to co najwyżej 50-60 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...