Skocz do zawartości

Alsamixer Na Full A Nadal Brak Foni


tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i serdczenie i proszę o pomoc. Dziś zaistalowalem Fedora Core 4. Jest piekna biggrin.gif Mam problem z dźwiekiem, na początku było słychać tylko sygnały systemowe. Nie można otwarzać muzyki z CD. Ustawiłem w Kmix na ful i AlsaMixer też. I teraz już w ogóle nic nie mam.?? Nie wiem cojest nie tak?? Brak muzy z cd -rom i dźwięków systemowych. Proszę o pomoc!!!! Dzięki z góry!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym pisałem tu na forum. Miałem podobny problem i w końcu pomogło napisanie prostego skryptu:

#!/bin/bash
amixer set 'Master' 100% on
amixer set 'Line' 100% on
amixer set 'PCM' 100% on
amixer set 'IEC958,0' off
amixer set 'IEC958,1' off

i podłączenie go w rc.local, żeby za każdym startem się odpalał.

W sumie robi to o czym powyżej napisał gajownik Te linijki z IEC958, to w celu zlikwidowania szumu w głośnikach - u Ciebie nie musi to być konieczne.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to karta NVidia nForce2 Chip: Realtek ALC650F . Wszystko w alasamixer mam na full. Mam juz dźwięk systemowy , ale nie moge otwarzać muzy. tzn ścieszka idzie brak foni. IEC958 Playback AC97-SPSA jest na 100 a IEC958 [Off] ?? niewim może to właśnie jest przyczyna?? (_niewiem_ → nie wiem) ORT jak to włączyć. Wszystko po zatym na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok fonia hula na xmms ale po odpaleniu płty CD nieslychać foni na odwarzaczu dźwięku. Jak zrobić żeby czytał z płyty z fonią?? I jeszcze jedno jak dla xmss podac ścieszkę na napęd CD żeby czytal z Cd-rom ?/ Sorki za takie pytania ale dopiero co widze pingwinka . I dziękuje za cierpliwość . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję lekturę "man amixer". Prawdopodobnie do tych linii, które napisałem trzeba dodać jeszcze jakąś dot. CD-ROM (może amixer set "CD" 100% on).

 

Co do xmms nie jestem pewien, ale powinien mieć w menu opcję w stylu "Open device".

 

No i tak jeszcze OT: niestety (albo właśnie "stety" wink.gif), Linux jest dla tych co lubią dłubać i czytać jak to już wielokrotnie tutaj stwierdziliśmy. No i kojarzyć pewne fakty tongue.gif - jak masz polecenie "amixer set", to nie przyswajaj tego jako aksjomat tylko sprawdź co takie polecenie robi. Jeśli chcesz się opierać wyłącznie na poradach z forum, to daj sobie spokój i wróć do windy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...