Skocz do zawartości

Czego Te Komputery Chcą ?


L-User

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie dręczącej mnie kwesti.

Firewall wykazuje próby (zablokowane) połączeń . Często odwołują się do mnie komputery z pierwszymi dwoma oktetami IP takiego jak mój. (te często chcą netbiosu ale nie tylko). poza tym również inne numery często podobne do siebie.

Moje pytanie brzmi czy to normalne ? Czasem się zdarza, że firewall musi zablokować kilkaset takich prób ( odwołują się one do procesów systemu , netbiosu -którego komunikację mam zablokowaną).

Skanowanie portów wykryte zostało 2 razy.

Gdy mam natłok takich prób , rozłącze się z siecią i znów połączę, ich częstotliwość maleje.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest w sieci smile.gif Wszystkie kompy jakoś chcą ze soba pogadać.

A Netbios jest wyjatkowo upierdliwy pod tym względem. Będziesz miał takie odwołania i musisz się z tym pogodzić.

Ja mam w iptablesach ustawioną regułę na porty netbiosowe zakończoną sekwencją "-j DROP" rolleyes.gif

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moga to byc komputery z roznymi trojanami i innej masci "dziadostwami". Z tymze raczej wykorzystuja dziury w systemie M$ Jak siedzisz jako uzytkownik w systemie Linux to raczej nie masz sie co obawiac.

BTW. Zobacz sobie ile jest blokowanych portow gdy laczysz sie przez jakas siec p2p wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nie jest do konca tak ze koniecznie mozesz cos zalapac. Chodzi o to ze np. rozne pierdoly wgrywaja sie bezposrednio ze stron WWW. Ludzie czasem bezmyslnie potwierdzaja zapytania i sie takie cholerstwo wgrywa. Osobiscie bardzo dlugo uzywalem windy wlasciwie jeszcze czasem uzywam i jakos nie mialem nigdy tego typu problemow. Choc naprawialem wielu osobom wlasnie po czyms takim, wiec wydaje mi sie ze tu chodzi glownie o uzyszkodnika tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowilem sobie dac na panel Gnoma miernik obciazenia procesora i sieci. Troche mnie martwi, ze np. jak pracuje w GIMP-ie, miernik sieci szaleje(70% obciazenia sieci!), a nic mojego nie korzysta z neta. Netstat pusty! Do tej pory nie wiem co to jest i troche mnie to martwi... Ale wiem, ze chodzi tu o odbierane pakiety, a nie wysyłane. Jak np. sciagne sobie jakies aktualizacje(albo poslucham radia internetowego), to potem jak juz skoncze to miernik jest znow pusty. Po jakims kwadransie znowu sie zaczyna. W ustawianiu reguł firewalla nie jestem biegły, bo jestem linuskowy nowicjusz.

 

I tak sobie mysle, o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...