Skocz do zawartości

Nvidia Geforce Go 420 - ;-(


neo_fox

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się zainstalować FC4 na laptopie Toshiba Satellite 6100.

Jakkolwiek bym się nie starał nie jestem w stanie zainstalować sterowników do kart graficznej.

Po zainstalowaniu tych binarnych z NVIDIA X zdaje się nie startować. Cały system startuje w trybie tekstowym a po zakończeniu ładowania systemu pojawia się na chwilę konsola po czym ekran robi się czarny i nic się nie dzieje.

Próbowałe wcześnbiej zainstalować w/g wskazówek z fedorafaq, ale za każdym razem pojawia się komunikat o niespełnionych zależnościach. Niemniej jednak instaluje pakiet nvidia-glx.

Tyle że po starcie systemu dzieje się to samo co w przypadku sterowników z NVIDIA.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w takim razie....

może wcześniejsze wersje sterowników? nie mam pojęcia

 

powodzenia

 

w ostateczności mógłbyś używać standardowej karty graficznej..vesa? czy jakoś tak.

ale to rozwiązanie ciężko zaakceptować bo przecież problem nie będzie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki "legacy" są to sterowniki dla kart graficznych

niewspieranych już w najnowszych wersjach sterowników

 

1.) odinstaluj to co zainstalowałeś

yum remove *nvidia*

 

2.) sterowniki "legacy"

yum install nvidia-glx-legacy kernel-module-nvidia-legacy-$(uname -r)

 

edit

 

Tylko najpierw uaktualnij Fedore ,

sterowniki "legacy" są dopiero dla kernela 2.6.12-1.1447

 

ftp://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x...7174/README.txt

na tych sterownikach powinno działać

Edytowane przez arturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże, mam Laptopa Toshiba Satellite 2615DVD ma to kartę Trident Cyber Blade coś tam. Używam na nim Fedore Core 4, i jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu to żeby obraz wyświetlany był bez problemu to w BIOS-ie wyjście TV muszę ustawiać na NTSC (Jak tego nie zrobię to na ekranie laptopa nic nie widać).

Gdy jednak nie ustawię NTSC (tylko zostawię PAL) w BIOS-ie, to też nic straconego, co prawda na ekranie Laptopa nic nie widać, ale jak przełączę się między ekranami (mam namyśli wyjąścia wyświetlania LCD; CRT; TV) to obraz powraca, i wszystko jest ok do puki nie zmienię rozdzielczości, ale wtedy ponownie przełączam się między ekranami. Przełączanie między CRT,LCD,TV u mnie robi się kombinacją Fn+F5. Ciekawy jestem czy na innej Toshibie też to tak wygląda.

 

A jeszcze jedna jedyne czym różni się moja Fedora to to że xorg jest instalowany z http://washington.kelkoo.net/epia/ . Innego Xorg-a mam dlatego że eksperymentowałem ze sterownikami i ten zaczął mi działać – potem się okazało że to przez ustawienia w BIOS-ie (który mi sie po resecie przestawił na NTSC), do Xorg-a fedory nie wróciłem, ale nie sądzę żeby to miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki wszystkim za pomoc. Jutro będę próbował i jakby co zgłoszę się znów lamo.gif

 

No więc zrobiłem wszystko jak opisał arturek. Po pierwszym starcie marudził że ustawienia serwera X są niepoprawne. Ustawiłem mu poprawną rozdzielczość monitora i kartę na GeForce 4 (generic). Po tych zabiegach X wystartował i niby wszystko działa ale.... Odpaliłem glxgears i wyniki są takie jakby nie było rzadnego wspomagania 3D. Wyniki z glxgears są na tym lapku gorsze niż na moim z kartą Intel i830 sad.gif

 

Muszę coś jeszcze ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...