Skocz do zawartości

Co Mam ściągać?


rudyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem weszedłem na stronkę http://torrent.fedoraproject.org/ i mam tam do wyboru takie linki

 

stentz-binary-i386.torrent Fedora Core 4 Release binary iso images for i386

stentz-src-i386.torrent Fedora Core 4 Release source iso images for i386.

stentz-dvd-i386.torrent Fedora Core 4 Release DVD iso image for i386.

 

 

stentz-binary-ppc.torrent Fedora Core 4 Release binary iso images for ppc.

stentz-src-ppc.torrent Fedora Core 4 Release source iso images for ppc.

stentz-dvd-ppc.torrent Fedora Core 4 Release DVD iso image for ppc.

 

1. Chciał bym się dowiedzieć czym się różni plik binary od source

stentz-binary-i386.torrent

stentz-src-i386.torrent

 

2. Sciągnełem plik stentz-dvd-i386.torrent i wypaliłem płytke(oczywiscie przez całe 15 minut rogal na twarzy od ucha do ucha) no i oczywiście wkładam płytkę dvd do napędu restert, i płytka wystartowała no i po chwili wszystko pięknie ładnie a tu wyskakuje mi komunikat abym włożył płytę CD 1 ( strasznie się zawiodłem ) a (_przecierz_ → przecież) ORT miałem płytę DVD. Wcześniej patrzałem w readme ale tam po angielsku cos nasolone i (_niewiem_ → nie wiem) ORT co dalej.

 

3. Co to jest ppc?

stentz-binary-ppc.torrent

stentz-src-ppc.torrent

stentz-dvd-ppc.torrent

i czym się różni od zwykłych obrazów?

 

4. Doradzcie mi który z plików najlepiej ściągnąć zależy mi aby Fedora była na DVD. Jeżeli macie jakieś pewne (_źrudła_ → źródła) ORT torrenty(przyjmuje wszystko byle działało) i też chciałbym aby po ściągnięciu na twardy i po wypaleniu włożyć zainstalować i śmigać na fedorze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: W binary są skompilowane programy, a w src paczki źródłowe do samodzielnej kompilacji

 

2: Jak ja instalowałem z dvd też się pytał. Wtedy mu wciskałem ok i szedł dalej.

Widocznie instalator jest przystosowany do 4 cd, i wzięli to wszystko zgrali na jeden dvd bez żadnych zmian. Ale wszystkie potrzebne dane są, więc nie powinno być problemu.

 

3: ppc - power pc

To inna platforma sprzętowa (nie x86 jak zazwyczaj). Nie chcę się w to wgłębiać bo się na tym za dobrze nie znam, ale bardzo wątpię, żebyć miał ppc wink.gif

 

4: Najprawdopodobniej stentz-dvd-i386.torrent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: W binary są skompilowane programy, a w src paczki źródłowe do samodzielnej kompilacji

 

2: Jak ja instalowałem z dvd też się pytał. Wtedy mu wciskałem ok i szedł dalej.

Widocznie instalator jest przystosowany do 4 cd, i wzięli to wszystko zgrali na jeden dvd bez żadnych zmian. Ale wszystkie potrzebne dane są, więc nie powinno być problemu.

 

3: ppc - power pc

To inna platforma sprzętowa (nie x86 jak zazwyczaj). Nie chcę się w to wgłębiać bo się na tym za dobrze nie znam, ale bardzo wątpię, żebyć miał ppc wink.gif

 

4: Najprawdopodobniej stentz-dvd-i386.torrent

 

Właśnie zassałem stentz-dvd-i386.torrent i też mi wyskakiwał komunikat proszę włożyć pierwszą płytę CD. NO i tam miałem do wyboru opcję test(tak w skrucie wszystko opisuję) no i kiedy programik sprawdzial mi płytę znowusz wyskoczył ten komunikat i ciągle ta sama operacja w kułko aż wreszci straciłem cierpliwość no i restert.

 

A teraz może o wypalaniu. Kliknełem na obraz iso prawym przyciskiem myszy później wybrałem otwurz za pomocą i tam miałem do wyboru program nero no i tak właśnie wypaliłem płytkę. Może to było przyczyną. Zrobiłem to trochę z lenistwa bo mogłem zamontować obraz w deamon-ie i kopiiować w locie

 

1. smile.gif Był bym wdzięczny jak byś mi opisał te róźnice między binary a src. Tak wiesz na chłopski rozum.

Ja to zrozumiałem tak:

binary - sa tam wkaplikowane paczki jak by zintegrowane razem z systemem. Paczki te wyiera się przy instalacji systemu przy ustalaniu składników instalacji.

src - paczki sa w postaci np. rpm i po instalacji trzeba je zainstalować samemu.

 

Jeżeli źle zrozumiałem popraw mnie bo wiesz jestem aktualnie bardziej zielony od innych. smile.gif

 

 

2. I jeszcze jedno pytanko co oznaczają te symbole i586 oraz i386 i tak przy okazji x86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. To są architektury procesorów. Obecnie nowe procesory 32-bitowe są oznaczane jako i686. Większość paczek jest kompilowanych pod i386 żeby działało na możliwie największej liczbie komputerów. Szczegółowe informacje an Wikipedii.

 

Ad1. Paczki binarne są już skompilowane i tylko je instalujesz. Paczki źródłowe zawierają źródła (ale odkrycie wink.gif ) które trzeba skompilować i dopiero później zainstalować. Umiejętna kompilacja może przyśpieszyć działanie programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. I jeszcze jedno pytanko co oznaczają te symbole i586 oraz i386 i tak przy okazji x86

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=8418

src - paczki sa w postaci np. rpm i po instalacji trzeba je zainstalować samemu.

Paczki są w postaci src.rpm. Przed ich instalacją należy je wcześniej przebudować (rpmbuild --rebuild)

A teraz może o wypalaniu. Kliknełem na obraz iso prawym przyciskiem myszy później wybrałem otwurz za pomocą i tam miałem do wyboru program nero no i tak właśnie wypaliłem płytkę. Może to było przyczyną.

Dobrze zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassałem stentz-dvd-i386.torrent i też mi wyskakiwał komunikat proszę włożyć pierwszą płytę CD. NO i tam miałem do wyboru opcję test(tak w skrucie wszystko opisuję) no i kiedy programik sprawdzial mi płytę znowusz wyskoczył ten komunikat i ciągle ta sama operacja w kułko aż wreszci straciłem cierpliwość no i restert.

Eeeeeeeee? Opcję test? A ty nie robisz przypadkiem w kółko tego testu mediów czy jak to tam zwą? Wybierałeś już pakiety do instalacji itp.? Jaka opcja test? Wyjaśnij bo chyba nie jarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i tam miałem do wyboru opcję test(tak w skrucie wszystko opisuję).......

 

To wszystko dzieje się tuż po bootowaniu( czyli na samym początku )

No czyli już mówie w tym tekście powyżej była mowa o oknie które mi wyskoczyło i w tym oknie miałem do wyboru dwa przyciski TEST oraz podajże KONTYNUJ kiedy kliknełem kontynuj pojawiało mi sę to samo okienko i tzw. Pętla w kółko to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli już mówie w tym tekście powyżej była mowa o oknie które mi wyskoczyło i w tym oknie miałem do wyboru dwa przyciski TEST oraz podajże KONTYNUJ kiedy kliknełem kontynuj pojawiało mi sę to samo okienko i tzw. Pętla w kółko to samo

To może jednak wciśnij opcję TEST. Albo sam ręcznie sprawdź przed instalacją czy zgadza się suma kontrolna (SHA1, bo MD5 to chyba nie znajdziesz). Może po prostu obraz jest walnięty?

Tetsowanie może potrwac dłuższą chwilę, więc spoko i cierpliwie...

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...