Skocz do zawartości

Radio Rmf Fm


cnR

Rekomendowane odpowiedzi

Można posłuchać, najczęściej udaje się "wbić" na serwery RMFa programem VLC. Niestety pomimo ogólnopolskiego nadawania w Internecie jest dużo gorzej. Serwery są często bardzo obciążone i ciężko się na nie dostać.

Możesz spróbować peercastem ale tam nadają w formacie wma (o ile się nie mylę). Przyznam, że nie udało mi się tam uruchomić RMF FM ale możesz popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze jestem BARDZO poczatkujaca. Moge prosic o troche wiecej szczegolow ? (najlepiej jak dla 5 letniego dziecka smile.gif

Konfigurujesz yuma, tzn dodajesz do niego respozytoria z FAQ. Następnie wydajesz polecenie (z konta roota (su - ) kreska bardzo ważna!)

yum install vlc

, czekasz aż się pobierze. Następnie w Aplikacje => Multimedia powinien pojawić się skrót do VLC Media Player. Uruchamiasz go i otwierasz plik rmffm.asx (zdobywasz go klikając tutaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem przy pomocy mplayera. Wydobyłem tego linka mms://82.208.50.129/rmffm .

Wystarczy otworzyć w mplayerze. Wersja 32kbps.

Działa ale jakość pozostawia wiele do życzenia sad.gif

Ciekawe czy doczekam czasów kiedy RMF FM będzie nadawał w podobnej jakości jak polska stacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Was (a szczególnie Ciebie cnR wink.gif) narażać na koszty, ale na Allegro można kupić kartę TV z tunerem radiowym za ok.60-70 PLN (te najtańsze oczywiście) a oferta na kartę z samym radiem jest aktualnie za 10,50 biggrin.gif (ale na ISA sad.gif). Mam wrażenie, że jakość znacznie lepsza niż przez Internet no i stacji radiowych też kilka, jakby się komu RMF FM znudziło wink.gif

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Zuk87
A w cym można słuchać tej polskiej stacji bo xmms coś sobie nie bardzo radzi ;/

Kaffeien, gxine, vlc itd. Poszukajcie na forum moich postów, pisałej już o tym.

Na stronie polskiej stacji jest link do forum, gdzie gość opisał ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...