Skocz do zawartości

Fc4, Kernel 2.6.11 A Irq11


Mod_RzEW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowałem FC4, i mój problem jest następujący: na jednym przerwaniu IRQ o numerze 11 znalazły się 4 urządzenia: 2 porty USB, karta graficzna Radeon 9200 i karta sieciowa. Szczególnie gryzą się te dwa ostatnie, mianowicie: gdy mam Internet, nie mam wyższych rozdzielczości i vice versa. Jest jakaś rada na to?

Wyczytałem, że można to naprawić instalując innego kernela niż 2.6.11 (np. 2.6.10). Tylko gdzie go mogę zdobyć, najlepiej w postaci RPM-a?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie go mogę zdobyć, najlepiej w postaci RPM-a?

http://faq.fedora.pl/#installsoftware

na jednym przerwaniu IRQ o numerze 11 znalazły się 4 urządzenia: 2 porty USB, karta graficzna Radeon 9200 i karta sieciowa.

Można wiedzieć, jak to sprawdziłeś? Z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym przerwaniu IRQ o numerze 11 znalazły się 4 urządzenia: 2 porty USB, karta graficzna Radeon 9200 i karta sieciowa.

Można wiedzieć, jak to sprawdziłeś? Z ciekawości pytam.

A czy to się nie pokazuje przy starcie komputera? Komputera! Nie Fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie go mogę zdobyć, najlepiej w postaci RPM-a?

http://faq.fedora.pl/#installsoftware

Dzięki, ale trzeba uwzględnić że w tym momencie jestem skazany na brak Internetu (bo nie wiem jak go poprzednio włączyłem i wyłączyłem kartę grafiki), czyli yum odpada... :/

Chodzi mi o taką paczkę, którego mogę ściągnąć z innego kompa i potem wgrać do fedory np. za pomocą CD-ROMu.

 

Można wiedzieć, jak to sprawdziłeś? Z ciekawości pytam.

Tak, przy starcie kompa się pokazuje. Korzystałem też z plików /proc/interrupts oraz /proc/pci smile.gif

 

UPDATE: znalazłem coś na rpmfind.net: ftp://rpmfind.net/linux/fedora/core/updat...56_FC4.i686.rpm. Teraz pytanie: czy mogę to bez obaw zainstalować, czy też muszę "spełnić jakieś dodatkowe wymagania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zainstalowałem. NIC nie pomogła zmiana kernela - najpierw na 2.6.14, a potem na 2.6.10.

Nadal proszę o pomoc ;(

 

PS Ta sieciówka to zintegrowana z płytą główną VIA Rhine-II. Żadne zmiany sprzętowe nie są obecnie możliwe (jakby były, to by pewnie problemu nie było... ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz troche czasu, to:

 

[A] - nie wiem jakich urzadzen uzywasz w systemie, ale wyjmij wszystkie karty rozszerzen, oprocz grafiki oczywiscie, i wtedy ->

 

[1] update BIOS'u do najnowszej stabilnej wersji (jesli nie ma nowszej / masz ostatnia dostepna wersje zacznij od [2], restart

 

[2] reset BIOS'u do ustawien domyslnych (Load BIOS Defaults / Load Setup Defaults), najlepiej dwukrotnie (czyli: LBD -> LSD -> LBD ->LSD), jesli masz zintegrowana karte graficzna - wylacz ja, wyjscie z zapisem zmian, restart

 

[3] - (a) jesli przydzial zasobow nie zmienil sie i nadal NIC i GFX siedzi na tym samym przerwaniu - sprawdz czy w BIOSie masz wlaczona opcje Resources Controlled By AUTO (lub podobnie - zaleznie od wersji i producenta BIOSu), jesli nie wlacz na AUTO, wyjscie z zapamietaniem zmian, restart

 

[3] - (cool.gif jesli przydzial zasobow jest juz w porzadku, wylacz komputer, doloz wszystkie karty rozszerzen, restart

 

[4] jesli przydzial zasobow nie zmienil sie i nadal NIC i GFX siedzi na tym samym przerwaniu (co bardzo by mnie zdziwilo wink.gif ) - pozycz od kumpla jakakolwiek karte graficzna na PCI, i z ta karta przejdz jeszcze raz [2] - [3] (zaczynajac tak samo od konfiguracji tylko z karta graficzna PCI i wylaczona karta on-board (jesli jest))

 

[5] zamien GFX na AGP, restart, jest O.K.?

 

... jesli doszedles do [5] i odpowiedz brzmi "Niestety, nie..." to nie wiem... u mnie zwykle ktorys z krokow rozwiazywal problem.

 

Tyle na temat sprzetu, jesli chodzi zas o OS, to zostan na ostatnim stabilnym kernelu (2.6.14)...

 

BTW - uwaga na marginesie - nie pytajcie prosze, dlaczego np dwukrotne ladowanie LSD / LBD, albo dlaczego "tak" a nie "inaczej" - to moja metoda, ktora w kilkuletniej karierze wielokrotnie mi juz pomogla, nie chce mi sie jej tlumaczyc a jesli komus sie nie podoba nie musi przeciez jej stosowac...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...