Skocz do zawartości

Zdechły (_linuks_ → Linux) ORT


XAL

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy w odpowiednim forum, ale mniejsza, jakby co to przepraszam.

 

problem jest taki ze próbowałem zrobić spowrotem w fedorce rozdzielczość 1024x768, bo zmieniła mi się nagle na 800x600 (patrz: http://forum.fedora.pl/index.php?act=ST&f=20&t=8849)

kiedy zrestartowałem kompa i linux mi się uruchamiał, to podczas gdy jeszcze był wtrybie tekstowym i dochodził juz chyba do końca to ekran migał, jakby mialo sie juz GUI uruchamiać, no i ekran sie robi czarny i koniec. co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kiedyś było. Polecam terapię szokową. Wchodzisz do pliku /etc/X11/xorg.conf i kometujesz znakiem # całą sekcję Monitor. Po restarcie Fedora zauważy, że coś brakuje w konfiguracji i poprosi Cię o nią ponownie. Pojawi Ci się takie okienko jak podczas instalacji.

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khem, mniejsza o grafike, mi chodziło o to żeby mi ktoś powiedział jak naprawić linuksa, bo nie chce mi się odpalić. ten link i napomknięcie było dla tych co chca wiedziec jak (_linuxa_ → Linuksa) ORT zepsułem, jesli ma to jakieś znaczenie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ten czarny ekran, to spróbuj przejść na konsole tekstową przez ctrl+alt+f1 do f7 bodajże.

Potem zaloguj się na roota i spróbuj wygenerować nowy plik xorg.xonf. W Fedorze standardowo do tego jest chyba system-config-display.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no super, konsola mi sie nie pokazuje dry.gif

No to faktycznie nieżle smile.gif

Możesz spróbować odpalić od razu w trybie tekstowym. W menu Gruba wciśnij "e", kursorkiem do linijki, w której jest "kernel cośtamcośtam", przechodzisz na koniec linii i dopisujesz "3". Potem chyba "b". U dołu ekranu są instrukcje co i jak - ważna jest ta "3", żeby przy starcie nie uruchomiły się Xy. Wpis jest jednorazowy, więc jeśli chcesz mieć tak na stałe (albo na czas doprowadzania Xów do porządku) to tę "3" dopisz w grub.conf.

 

Sorki, jeśli piszę rzeczy dla Ciebie oczywiste, ale nie wiem jaki jest Twój poziom zaawansowania w linuksie wink.gif

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mój poziom był wysoki to bym o nic nie pytał tongue.gif ja początkujący jestem, ale radzę sobie bardzo dobrze z linuxem, i nawet dobrze coś zepsuć, zeby sie pozniej nauczyc co i jak smile.gif mam nadzieje ze to podziała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...