Skocz do zawartości

Uenomen Fbuntu


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

ale przeciez yum nie nalezy do wolnych.

w sensie szybkosci yum to rowerek trójkolowy dla dzieci przy apt-gecie, czy potrage. Zaladowanie danych z repów zajmuje w Ubuntu(jak i apt-get i Synaptic) najwyzej 40 sekund, a i tak robi to raz na jakis czas. A yum robi to co chwile i trwa to 50 sekund. A w yumeksie* minuta przy standardowych. Nawet trzy przy dziewieciu. Wkurza mnie to. Czy nie mozna tego inaczej zorganizowac? (pyt. do deweloperów Fedory)

 

* Linux-Linuksa

Yumex-Yumeksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A yum robi to co chwile i trwa to 50 sekund.

 

O której wersji piszesz? Teraz sciaga metadane nie cześciej niż co 30 minut (można to sobie zmodyfikowa w /etc/yum.conf)

 

Wkurza mnie to. Czy nie można tego inaczej zorganizować? (pyt. do deweloperów Fedory)

 

Zainstalowac FC6?

http://rahulsundaram.livejournal.com/7734.html

 

Ciekawe, czy na Yellowdogu też tak było...

Yum = Yellowdog Updater, Modified

 

A dlaczego miałoby byc inaczej? Pierwsze wersje były jeszcze gorsze... :P (wystarczy porównac yuma z FC1 i FC5 - różnica jest kolosalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko może pobierać wczytywać metadane szybciej. Gentoo(portage) wczytuje przy pierwszym uruchomieniu po starcie systemu. A yum robi to każdorazowe "yum....". Pisząc o długim czasie uruchamiania miałem na myśli Yumeksa. Mimo wszystko są na świecie osoby, które nie przepadają za konsolą(to nie o mnie). O nich też trza pomyśleć!

FC6 będzie za 19 dni... mają być w nim rewolucje, chyba jak w każdym nowym wydaniu Fedory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC6 będzie za 19 dni...
Oj, chyba znacznie dluzej trzeba bedzie poczekac :(

 

Jutro (jesli nie bedzie obsuwu) FC6test3, a planowana data premiery finalnej FC6 to 11.10.2006 (28 dni ;)), choc moge sie zalozyc o ... ze przesunie sie co najmniej ze 3 tygodnie i bedzie dobrze jak bedzie dostepna przed 11.11.2006 ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko może pobierać wczytywać metadane szybciej.

 

Nowa wersja wlasnie tak robi. W linku, ktorym podalem wyzej jest napisane:

Now Yum 2.9 series has a metadata parser written in C. For those who dont know, metadata parsing is what happens when you see a series of hash marks like "######" after the download is completed. This is where Yum figures out the dependency information between packages and makes sure that every package required to install what you wanted is available. So you want to know how big is the improvement really? Good question. Straight from the source. As you can see the total parsing time has went down from 44.5 seconds to just 7.17 seconds.

 

Gentoo(portage) wczytuje przy pierwszym uruchomieniu po starcie systemu. A yum robi to każdorazowe "yum....".

 

To podaj ile trwa rsyncowanie w portage (emerge --sync)? Przed chwila sprawdzalem i trwa, ze tak uzyje eufemizmu, troche... Raz dziennie trzeba to odpalic, chyba, ze ktos chce uzywac starego i dziurawego oprogramowania.

 

Jak Ci sie w yumie nie podoba, ze co pol godziny ponownie sciaga metadane, to zmien metadata_expire w /etc/yum.conf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mi właśnie kumpel mówił o czymś takim jak darmowy linux co przysyłają do domu ile sie chce płyt, nie bardzi mi sie chciało wierzyć no ale sie zarejestrowałem i złożyłem zamówienie, jakiś czas temu dostałem paczke a w niej zestaw 90cd (45 instal, 45 live) osobiście jakoś mi nie przypadł do gustu ta wersja (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Od tego czasu już mam tych płytek prawie 300, zbieram sobie gdyż mam u siebie w pokoju sufit cały w płytkach, i pare innych szczegółów, dodatkowo jest to podświetlone diodami niebieski świecącymi do muzyki. Efekt klawy, więc jak ktoś potrzebuje płytki własnie do innego użytku to można sobie zamówić:P

 

 

 

Dziękuję z twój post. Dobrze jest usłyszeć coś zabawnego. Jak sobie to wyobraziłem to o mało nie umarłem ze śmiechu. Pisz więcej żeby forum nie było zbyt ponure. Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zainstalowałem niedawno najnowsze UBUNTU 6.10 EDGY

Widze w nium zmiany na lepsze w porównaniu z poprzednia wersja; Partycje windows jest montowana z 'automatu' , nie trzeba samemu nic montowac :) Program ZYNADDSUBFX którego nie mogłem uruchomic na poprzednim ubuntu 6.06 i nie moge uruchomic nas CORE6 a na najnowszym EDGY ruszył bez problemu. Ubuntu jak i poprzedniuo umioeszcza sam inne dystrybucje na swoimj bootloaderze , core6 tego nie potrafi :(

Porównujac CORE5 I 6 wi9dac ze z 6-tka jest wiecej kłopotów niz było z 5-tka. Z ubuntu 6.10 jest MNIEJ problemów niz z jego poprzednikiem :blink: Według mnie najnowsza mandriva 2007 i fedora 6 zmieniły sie raczej na gorsze a ubuntu uczynił krok naprzód. Ale to tylko moje poglady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem niedawno najnowsze UBUNTU 6.10 EDGY

Widze w nium zmiany na lepsze w porównaniu z poprzednia wersja; Partycje windows jest montowana z 'automatu' , nie trzeba samemu nic montowac Program ZYNADDSUBFX którego nie mogłem uruchomic na poprzednim ubuntu 6.06 i nie moge uruchomic nas CORE6 a na najnowszym EDGY ruszył bez problemu. Ubuntu jak i poprzedniuo umioeszcza sam inne dystrybucje na swoimj bootloaderze , core6 tego nie potrafi

Porównujac CORE5 I 6 wi9dac ze z 6-tka jest wiecej kłopotów niz było z 5-tka. Z ubuntu 6.10 jest MNIEJ problemów niz z jego poprzednikiem Według mnie najnowsza mandriva 2007 i fedora 6 zmieniły sie raczej na gorsze a ubuntu uczynił krok naprzód. Ale to tylko moje poglady

 

Myślę podobnie. c6re jest bardziej problematyczna niż cor5 :D.

Ubuntu 6.10 jest mniej problematyczne niż 6.06, to fakt. Dlatego też używam właśnie Ubuntu, które niesłusznie opluwałem. 6 to chyba pechowa liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Darku.

Do dziś dnia co roku mamy w mieście wyścig na szczyt ratusza, 'Uwolnić Danuśkę'.

W prawdzie Jurand i Danuśka i fikcja, ale coś w tym jest ;). Mamy browar Jurand, 'Dni i Noce Szczytna', ale czy to biuro turystyczne ;>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jak to jest z tym Ubuntu? Czy naprawdę wysyłaja za darmo płytki z systemem? Jeżeli tak może właśnie na tym polega cały ten fenomen?

 

A propo FC6 - nie mam porównania z Ubuntu bo jeszcze go nie testowałem, ale w stosunku z Auroksem 12, FC6 wypada bardzo dobrze :) Mimo że jestem nowym użytkownikiem linuksa całkiem nieźle sobie radzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Matrick: tak. Wysyłają. W czerwcu zamówiłem, a doszło po 5ciu tygodniach. Może dlatego, że mieszkam w "prowincji", jak to określiła była nauczycielka od angielskiego, która była uczulona na perfumy firmy Avon.

A i naklejki dostałem ;)

 

Jednak na ubuntu się zawiodłem 2 razy. I 2 razy doprowadziłem do działania(tzn. zainstalowałem, a później(1.raz-następny dzień, drugi-jakoś kila tygodni) był błąd, którego nie dało razy zwalczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...