Skocz do zawartości

Dosbox + Tomb Raider 1


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma "recepture", jak odpowiednio skonfigurować dosboxa dla tej gierki? Dzięki niemu 1-szy raz usłyszałem w niej dzwięk, ale gra chodzi niezbyt zadowalająco.

 

Frameskip ustawiłem na 10, a w cycles na ponad 26k, ale i tak źle. Tnie się, szczególnie przy skokach, obciążenie procka dochodzi do 80-90%. Mam A64 3500+, więc nie wiem, czego by on chciał na pokładzie.

 

Chciałem jeszcze wypróbować te gierke na dosemu, ale nie ma wersji na amd64 :/ Więc pozostaje dosbox.

 

Znalazłem dzisiaj na forum

Niektóre gry do poprawnego działania (żeby nie zacinało) wymagają ustawienia core=dynamic (domyślnie jest (core=normal) w pliku konfiguracyjnym (tworzysz go wpisując config -writeconf nazwa.pliku).

Ale też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się ściągnie to spróbuję. Frameskipa raczej nie ustawiaj. Przynajmniej ja nie zauważyłem by cokolwiek szybciej chodziło (tylko przeskakiwało tak że się grać nie dało).

Cycles trzeba wyczuć. Jak za dużo to gra też zwolni. Nie bój się próbować bardzo dużych wielkości. Niektóre gry dobrze mi chodziły dopiero przy 50000 choć już przy 15000 obciążenie procka skoczyło do 100%.

 

Oj chyba nie będzie to tak zaraz. Serwer coś zamuliło i ciągnie tylko 5KB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się z tym pobawiłem i oto co wykombinowałem.

Przy ustawieniu core=dynamic, ilość pamięci na 63 (przy większej ilości wypisuje że max to 63), 25000 cycles (przy 35000 już dźwięk się zniekształcał) i priorytecie na najwyższy chodzi w miarę płynnie tylko przycina przy większych pomieszczeniach lub większej ilości ruszających się elementów. Gra na lowdetalach. Tak średnio się da grać ale lepsze to niż nic. Czasem wywala się (ale tylko w menu gdy miało się włączyć demko - jeszcze nie grałem na tyle dużo by sprawdzić czy nie wywala się podczas gry).

 

Pierwsza gra z którą mam takie problemy. Zazwyczaj wystarczało obniżenie ilości detali albo coś w tym stylu. Mam Atholna 64 3000+, 1GB RAM, Radeona 9600. Fedora 32-bitowa.

 

A jak to się ma do mocy? Tego nie wiem ale jak się ustawi za dużo lub za mało to zacina. Jak nie grafika to sam dźwięk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Dosbox to w ogóle kicha. Próbowałem na tym pograć w Duke Nukem 3D i inne stare FPSy, i nie dało się. Strasznie powolnie chodziło, a grzebanie w konfiguracji nic nie pomogło... sad.gif A w platformówkach dźwięk jest opóźniony w stosunku do akcji...

Za to w Dosemu FPSy chodziły normalnie, choć bez muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet dobrze chodzi na tych ustawieniach, ale jak już dojde do miejsca z mostami linowymi i wilkami na dole (1-sza plansza), to jest gorzej ph34r.gif Ciekawe co by było na planszy z T-Rex'em rolleyes.gif

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, to może ktoś, kto używał dosemu wie, jak się pozbyć tego

vm86plus service not available in your kernel

Wyskakuje to na systemie uruchomionym z chroota, bo dosemu na amd64 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grę o której pisze autor tego wątku. To przejrzyj to:

 

http://openraider.sourceforge.net/

 

Ludzie raz na zawsze zapamiętajcie nie odpalamy duke 3d pod emulatorami:

 

http://icculus.org/duke3d/

http://icculus.org/~ravage/duke3d/

 

Jak ktoś ma problemy z wykryciem płyty to mogę przesłać inny instalator instalator do tej gry.

Co do klasyki gier zanim coś odpalicie pod dosbox poszukajcie czy nie pojawiłs się jakiś port dla systemu linux nawet jeśli jest beta ale grywalna to zawsze warto z niej skorzystać niżi dręczyć się jakimiś tam emulatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grę o której pisze autor tego wątku. To przejrzyj to:

 

http://openraider.sourceforge.net/

No tylko, ze to jest z 2003, więc teraz za dużo z tym ine zrobie...

przynajmniej spróbuj. Większość gier komercyjnych pod linuksa jest z 2003r i wczęśniej i mimio że nikiedy z problemami to często da się je uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...