Skocz do zawartości

Usunięcie Nvidi


NewUser

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, a raczej miałem w kompie dwie karty jedna nVidie a druga wbudowana w płyte główna. Zmuszony byłem do usunięcia z kompa nVidi i po restarcie systemu X'y sie nie uruchamiają wiem że muszę zmienić w pliku xorg.conf ale niestetny nie wiem na jakie wartości trzeba tam zmienić?

Czy może mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie poskutkowało. Dalej X'y nie startuja konsola no problem.

Musisz poszukać plików z logami opisujacymi dlaczego Xy nie wstaja.. sprobuj poszukac w /var/log/, moze bedzie jakis plik "messages" albo "X.log" albo inny. Dokladnie musi byc wiadomo dlaczego nie dzialaja. Obstawialbym zle napisany (dla obecnej konfiguracji) xorg.conf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum remove nvidia-glx\*

Sorki ale wkradl Ci sie maly blad...

Powinno byc

yum remove nvidia-glx*

albo jeszcze lepiej

yum remove nvidia*

wtedy na pewno usunie wszystkie "pozostalosci".

 

@NewUser - prawie na pewno musisz takze wyedytowac xorg.conf, a dokladniej

Section "Device"
...
Driver      "nvidia"
...
EndSection

zmieniajac "nvidia" -> "nv"

Powinno pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pokielbasilem!

Zmiana na "nv" to w przypadku usuniacia tylko sterownikow spoza oryginalnej dystrybucji i powrotu do natywnych "nv".

Jak sie teraz zorientowalem (sorki - grypa!), Ty potrzebujesz wrocic do zintegrowanej grafy a nie tylko sterow! W takim wypadku cala sekcja Device powinna zostac zmieniona - na sterowniki karty zintegrowanej lub na poczatek najlepiej na cos standardowego (np. Generic / vesa itp) ale na pewno nie na "nv". Ja w tej chwili nie moge podejrzec oryginalnego xorg.conf bo nie mam "przy sobie" maszynki na linuksie, ale moze ktos Ci tutaj podpowie jak ta sekcja powinna wygladac, lub (co lepsze) poszukaj sam w sieci google i haslo default xorg.conf dziala.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpalenie z ręki "kudzu", żeby system jeszcze raz sobie przeskanowal urzadzenia? Może zauważy, że się grafa zmieniła i zrekonfiguruje xorg.conf.

A tak w ogóle to gdzieś w /etc/X11 poz xorg.conf powinieneś mieć jakiś starszy plik zachowany sprzed instalacji sterów jakiś xorg.conf.rpmsave czy coś takiego, wtedy wystarczy prosta zamiana plików.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...