Skocz do zawartości

Brak Dzwieku


pawel_F4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam probelm, mialem dziek, ale juz nie mam wink.gif

 

mam plyte glowna EPOX 8rda3+ (Chipset nForce II Ultra 400). Pracowalem na Win Xp.

Pod winda za dzwiek byl odpowiedzialny uklad Realteka.

Zainstalowalem sobie Fedore 4 i tutaj za dzwiek odpowiadal nforce2 audio controler.

dzwiek byl duzo gorszy niz pod WIN.

Pomyslalem sobie, ze znajde i zainstaluje jakies stery realteka. znalazlem cos takiego:

realtek-linux-audiopack-3.4-9 i zainstalowalem. Po restarcie kompa nie mam w ogole dzwieku :/

 

jak moge to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac, ze jestem poczatkujacym userem wink.gif
Żadne usprawiedliwienie tongue.gif Czytać chyba umiesz?

 

Jeśli instalowałeś pakiety RPM, to odinstalowujesz "rpm -e realtek-linux-audiopack" (poczytaj man albo poszukaj tu na forum). Jak własna kompilacja, to gorzej. Jeśli masz jeszcze katalog, w którym robiłeś magiczną smile.gif sekwencję "./configure && make && make install" to możesz przejść do tego katalogu i spróbować "make uninstall".

Za skutki nie ręczę. Tzn. za skutki tego "make uninstall" bo to nie zawsze działa (zależy od fantazji programmera) nie zawsze wszystko usuwa, a czasem usuwa zbyt wiele cool.gif

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

make uninstall nie ruszylo.

To z lekka przerąbane, bo musisz odinstalować ręcznie. Jeśli masz ten katalog, z którego robiłeś "make install" to możesz jeszcze spróbować jako root wykorzystać program (skrypty?) checkinstall - nie wymaga znajomości budowy RPM, a w wyniku dostajesz rpm-a, którego instalujesz. RPM powinien wtedy nadpisać wszystkie pliki, które się zainstalowały poleceniem "make install". A potem tak jak napisałem "rpm -e <pakiet>" i masz odinstalowane.

checkinstall powinien zainstalować Ci się przez "yum install checkinstall" o ile masz repos ustawione zgodnie z zaleceniami na faq.fedora.pl. Jak nie pójdzie to RPM-a z checkinstall ściągniesz stąd: http://asic-linux.com.mx/~izto/checkinstal...ll/download.php

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...