Skocz do zawartości

Uninstall Fedora


XAL

Rekomendowane odpowiedzi

musze przeinstalowac windowsa, a przez gruba nie moge

 

przeinstalowanie Windowsa tylko nadpisze GRUBa. Mozna go odzyskac i miec mozliwosc odpalanie i starej Fedory i nowego Windowsa w jakies 10 sekund.

 

Na forum jest przyklejony wątek o tym w ktoryms dziale. łacznie 30 minut i 15 sekund roboty. Gdzie 30 minut to instalacja windowsa a 15 sekund nowa instalacja GRUBa na starej fedorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale windows mi (_wogle_ → w ogóle) ORT nie działa, poza tym sformatowałem juz partycje z windowsem u kolegi. a zainstalowac windowsa nie moge no bo jak odpala sie instalator windows to najpierw jest te "Instalator sprawdza konfiguracje sprzetową" potem to znika no i juz tylko czarny ekran zostaje,slyszalem ze to wina gruba. a fedore pozniej zainstaluje spowrotem WalDo tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fedore pozniej zainstaluje spowrotem WalDo tongue.gif

No spróbuj nie biggrin.gif

A instalacja powinna raczej pójść bez bólu. Chyba? unsure.gif Może odpal linux rescue, fdisk, usuń partycję z linuksem.

Z windą to ja ostatnio nie za bardzo wink.gif ale chyba można jakiś tryb recovery odpalić i uruchomić "fixmbr" czy jak jak to się nazywa? Wtedy na pewno będziesz miał windowsowy MBR.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a skąd ja mam wiedzieć ja te partycje wywalić ? =.=' fdisk /dev/hda i numerek partycji? instalacja windowsa priorytetowa jest na tym sie skupmy więc, ale jesli trzeba (_linuxa_ → Linuksa) ORT odinstalowac najpierw zeby dzialala instalka windy to dziaaałajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XAL - raczej szybko i chyba konkretnie:

 

a] zdobyc dyskietke startowa z jakiejkolwiek wersji windows lub DOS (dyskietka systemowa + fdisk bo to polecenie zewnetrzne) i po zbootowaniu z niej

fdisk /mbr

lub

 

b] zbootowac z CD Win 95 lub 98 i po starcie (wystarczy "Bez obslugi CD-Rom") to samo polecenie co w a]

 

lub

 

c] jesli potrafisz uruchomic CD Win XP w trybie Rescue / Odzyskiwanie systemu i przejsc do Konsoli odzyskiwania systemu to

fixmbr

lub

fixboot

a najlepiej oba na raz i na przemian wink.gif

 

Po tych zabiegach XP bez problemu poleci z instalacja... Chyba, ze wywala Ci sie wcale nie ze wzgledu na GRUBa, a np dyk Serial-ATA? wink.gif

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak wciąz coś stoi na przeszkodzie. jutro będę znowu musiał do kogos iść i po prostu zainstalować u kogos windowsa, ech.... czemu Fedora nie ma mniejszych wymagań sprzętowych i nie chodzą pod nią co niektóre gry? ;( spale dom Gatesa i nasle na niego Osame bin Czekoladena mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z czarnym ekranem może wynikać z kilku rzeczy. główna przyczyną jest...sam windows. czasem nie startuje bo mu się nie podoba cdrom/dvdrom, czasem tablica partycji, czasem jakaś opcja w biosie bądź inne. Najlepiej spróbować z nowym xp+sp2 czy poleci, a jeśli i to nie idzie to kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak wciąz coś stoi na przeszkodzie...

Witka ponownie...

 

Poradziles sobie?

Mam nadzieje ze nie zapomniales wspomniec o podkreconym procesorze???...

 

Nie bylo mnie tutaj kilka dni, ale wlasnie zauwazylem ze naprawa mbr-a nie pomogla... coz, wiec moze tak:

 

a] zresetuj wszystkie ustawienia BIOSa do ustawien domyslnych / Auto - nie zapomnij wylaczyc wbudowanego w BIOS antywirusa

 

b] wyczysc naped CD(RW) / DVD(RW) plytka czyszczaca...

 

c] jesli po a] + b] XP dalej lezy (a w zasadzie - wisi) i kwiczy, to: sprawdz zworki na napedach, podlacz napedy "optymalnie" (HDD, HDD2, DVD(RW), CD(RW) ...)

 

d] jesli nic nie pomoglo, to uaktualnij BIOS plyty glownej, i zacznij od a]

 

Mam nadzieje ze plytke instalacyjna masz sprawdzona i w 100% sprawna (oryginalna? wink.gif ) i ze te wszystkie zabiegi to nie strata czasu w zwiazku z padnietym nosnikiem CD...

Powodzenia, i daj znac co to bylo (jestem ciekawy, poniewaz to po prostu nie mozliwe zeby XP mial problemy z instalka na takim sprzecie...)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...