Skocz do zawartości

Fedora Weekly Issue 37 Pl


Other

Rekomendowane odpowiedzi

Fedora Weekly Issue 37

 

Napisane przez Thomasa Chunga w 2006-03-13, przetłumaczone przez Other w 2006-03-11.

 

Ten numer jest także dostępny w następujących językach: Angielskim , Francuskim , Niemieckim i Hiszpańskim.

 

Witamy w naszym 37 wydaniu "Fedora Weekly News" (FWN), cotygodniowych nowościach społeczeństwa Fedory. Ostatnie wydanie można znaleść tutaj.

 

Spis treści:
1. Status Fedory Core 5
2. Release notes: Wydane!
3. compiz na aiglx
4. Repozytorium Fedora Legacy w FC5
5. Recenzja Fedora Core 5 Test 3
6. Linux Audio Comparison w FC5
7. Zwycięzcy 2005 LQ.org Members Choice Award 
8. OpenOffice.org 2.0.2 wydane
9. Nowy wygląd Red Hat Enterprise Linux
10. Aktualizacje Fedora Core 4
11. Tworzenie Fedora Weekly News
12. Blog twórców

 

Status Fedory Core 5

 

Jeremy Katz ogłosił na fedora-announce-list:

 

Z powodu okoliczności nie zależnych od nas, nie zdołamy dotrzymać terminu 15 marca i z tego powodu jesteśmy zmuszeni przesunąć datę wydania na poniedziałek 20 marca. Da nam to możliwość umieszczenia ostatcznej wrsji GNOME 2.14 która powina być dostępna w poniedziałek przy założeniu że zmiany w niej będą minimalne.

 

Fedora Project jest już stosownie zaktualizowane: przewidywany plan wydania Fedora Core 5.

 

Wielkie dzięki za przetłumaczenie tego kawałka dla InrudeBwoy

 

Release notes: Wydane!

 

Paul W Frields napisał na swoim blogu:

 

Po przejrzeniu notatek wiemy już, iż na przyszłość pozostało nam kilka organizacyjnych spraw z release notes do podziału na społeczność.

..

Myślę że głośniej niż kiedykolwiek, możemy zadać pytanie: "Przejrzeliście release notes?"

Wszystkim członkom społeczności, którzy pomogli je zebrać i sformułować, dobra robota.

 

compiz w aiglx

 

Christopher Blizzard napisał na swoim blogu:

 

Pod koniec weekendu, Kristianowi  udało się uruchomić compiz działający na aiglx. Nie wymaga on wielu zmian, co jest dobrym znakiem. Uruchomił go na swoim laptopie bazowanym na i830 co okazało się mądrym rozwiązaniem. aiglxJego post zawiera dużo więcej informacji.

 

Według Kristiana Hoegsberga:

 

Z odrobiną oschłości, kieruję tworzeniem compizu (i glxcompmgr) działającym na aiglx. Uruchomiłem go na moim laptopie i830 i wydajność aktualnie jest imponująca.

 

Większość poprawek w aiglx była tylko poprawkami błędów, bądź dodaniem brakujących mniej ważnych opcji i dodane ich do accel_indirect_branch. Kilka mniej ważnych poprawek umieściliśmy na: http://freedesktop.org/~krh/compiz-on-aiglx .

 

Repozytorium Fedora Legacy w FC5

 

Jesse Keatingnapisał na Fedora Project Wiki RecentChanges:

 

Teraz w Fedora Core 5!

 

Fedora Core 5 będzie współrpacowała z konfiguracją repozytorium dla Fedora Legacy. Jest to ogromny krok w polepszeniu współrpacy Fedora Legacy z Fedora Project w swoistym Fedora Core.

 

 

Recenzja Fedora Core 5 Test 3

 

Zgodnie z LinuxCult.com:

 

Jeśli nie lubiłeś Fedory Core wcześniej, to nie zmienisz swojgo zdania; jej polityka jest ciągle ta sama. Jeśli lubiłeś FC4, mocno zalecam przejsiadkę na FC5T3. Moim zdaniem, idzie ona łeb w łeb z Ubuntu jako  fachowa, łatwo dostępna dystrubucja. Z pewnością interesujące będzie zobaczyć, która z nich obejmie prowadzenie, gdy ukażą się stabilne wydania obydwóch dystrybucji.

 

 

Linux Audio Comparison w FC5

 

Zgodnie z Phoronix.com:

 

Objęci kandydaci: Creative Labs Sound Blaster Audigy 2 Z3, Sound Blaster Audigy 2, Chaintech AV-710,

Aureal Vortex (AU8820) i AC'97 integrated audio.

...

Podczas testów, Fedora Core 5 TEst 3 używała wszystkich oficjalnych uaktualnień to 5 Marca 2006 r. Fedora Core 5 Test 3 używa Advanced Linux Sound Architecture v1.0.11 RC 2 (ALSA).

 

 

OpenOffice.org 2.0.2 wydane

 

Zgodnie z ooo-announce list:

 

OpenOffice.org 2.0.2 jest od dzisiaj dostępne. Jak narazie jest gotowe w języku angielskim; sprawdź Native Language projects aby uzyskać więcej informacji. To wydanie jest zalecane dla wszystkich. Zawiera kilka świetnych, nowych możliwości, poprawienie wielu małych błędów i zaplanowanie licznych wydań.

 

Fedora Project narazie wydał go w paczkach RPM w drzewie development.

 

 

Nowy wygląd Red Hat Enterprise Linux

 

Zgodnie z internetnews.com:

 

Jeśli jesteś użytkownikiem Red Hat Enterprise Linux 4, uaktualnij swoją instalację. Robiąc to zyskujesz od groma na bezpieczeństwie, właściwości i uaktualnień sterowników, bowiem kilka technologii pokazuje co nastąpi w przyszłości.

..

Ponowne wykonanie analizy technologii nazwane Frysk jest także pokazane w aktualizacji.

"Frysk jest technologią wykonania analizy wdrożenia produktu, używającą rodowicie Javę i C++," produkt Red Hata wzmacnia doradców stanów. "Jest to skierowane dla programistów i adminów sieci z możliwością zarówno do pracy z wieloma hostami, wieloma procesami i wielowątkowymi systemami."

 

 

Aktualizacje Fedora Core 4

 

Podczas tygodnia 6 Marca - 12 Marca, Fedora Project wydało 11 uaktualnień Fedora Core 4 nie zawierających łatek bezpieczeństwa.

 

 

Tworzenie Fedora Weekly News

 

Chciałbyś tworzyć swoje artykuły do Fedora Weekly News?

 

 

Blog twórców

 

Zabacz co ciekawego się zdarzyło na blogu twórców FWN poza Fedora Weekly News.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabacz co ciekawego się zdarzyło na blogu twórców FWN poza Fedora Weekly News.

Zabacz co ciekawego się zdarzyło na blogu twórców FWN poza Fedora Weekly News.

Poza błędem w tym linku to jest całkiem nieźle. Mówiłem, że to nie jest tak dużo roboty? Wystarczy mieć trochę czasu...

 

P.S. w moim cytacie jest poprawiony kod smile.gif

Edytowane przez Zuk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że to n ei jest dużo roboty tak ? Jestem psychicznie wykończony przez te pi*******e linki właśnie. Jedna osoba bez uszczerbku na zdrowiu w 4h żeby to zrobiła to niewykonalne tongue.gif Kolejnego moge najwyżej 2 artykuły, to musi kilka osób robić naprawde tongue.gif

 

A błąd jest w linki bo na oryginalnym FWN jest błąd w linku biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że to n ei jest dużo roboty tak ? Jestem psychicznie wykończony przez te pi*******e linki właśnie. Jedna osoba bez uszczerbku na zdrowiu w 4h żeby to zrobiła to niewykonalne tongue.gif Kolejnego moge najwyżej 2 artykuły, to musi kilka osób robić naprawde tongue.gif

 

A błąd jest w linki bo na oryginalnym FWN jest błąd w linku biggrin.gif

Jak sobie założysz konto na jabberze to możemy się dogadać co do kolejnego tłumaczenia. Gadu nie używam i już nie będę, za dużo nerwów na nim straciłem

Wyobraś sobie, że 4h to nic, uwierz na słowo że już więcej czasu przesiedziałem nad tłumaczeniem wink.gif

 

/edit/

Pierwsza informacja została przetłumaczona wcześniej przez McGiwera i znajduje się na stronie głównej. Wystarczyło skopiować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Other niezależnie od pi*******nych linków i tak jestem pod wrażeniem smile.gif

Czekam na kolejne issue smile.gif

Pozdr,

W.

 

Dzięki za uznanie. KOlejne wydanie będziemy tworzyć z Zukiem87, chętny proszę się zgłąszać na maila, jabera, skypea czy gadu (namiary pdoane w poprzednim poscie). Teraz tylko trzeba się postarać, aby regularnie tygodnik wychodził, a także rozmieścić go może na oficjalnej stronie weekly issue, 7thguard.net, na fedora.pl i na forum biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę Was poinformować, że pan Chung został poinformowany o tłumaczeniu i utworzy mi konto na Fedora News.

Wygląda na to, że zostałem koordynatorem tłumaczenia FWN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ja też się piszę do tłumaczenia. Zagadam do Zuka87 to się dowiem co i jak.

 

btw, czy nie można tego wrzucić jako artukułu na główną? a nie tak w formie posta?

chodzi po prostu o to, że być może więcej osób to przeczyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, czy nie można tego wrzucić jako artukułu na główną? a nie tak w formie posta?

chodzi po prostu o to, że być może więcej osób to przeczyta...

Będzie dodawana tylko informacja, tłumaczenie będzie zamieszczane na fedoranews.org Nie ma sensu dublować informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...