Skocz do zawartości

Fedora 5 - Opinie


Tylu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam wszystkich.jestem poczatkujacym userem, dlugo szukalem odpowiedniego Linuksa do nauki i w koncu znalazlem.fc5 jest rewelacyjna, zadnych problemow z instalacja, naprawde dziala bezzarzutu, poprawnie obsluguje moja grafike Ati radeon x600 PCIex, kombajnik HP tez udalo mi sie zainstalowac, no i w pelni obsluguje moj 64 bitowy procesor.

najwazniejsza sprawa-interek w koncu smiga az milo.

probowalem z ubuntu 5.10-wywalalo przy starcie x na grafice, mandriva le grafika i notoryczne problemy z netem.

fedorka jest genialna, mam naprawde duzo nauki ale na fedorce mysle ze szybko podstawy opanuje.

aha podlaczylem moj aparat cyfrowy Panasonic Lumix FZ20 i rozpoznany od razu.

polecam wszystkim, warto zainstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubuntu 5.10-wywalalo przy starcie x na grafice

U mnie Kubuntu wywalało :D. Tylko na vesa działało.

Nie jestem twórcą Fedory Core, ale miło czytać takie opinie, dzię-ku-je-my :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohen25 miales duzo szczescia ze wszystko tak ladnie Ci poszlo, bo niestety czasami jest troszke problemow - ktore co prawda mozna rozwiazac, ale jednak sa

 

moim zdaniem sila Fedory lezy w spoleczenstwie, ktore tworzymy rowniez my na forum, pomagajac innym, udzielajac sie w projektach i je tworzac

 

:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ale po tygodniu konfigurowania stała się nawet fajna... ale nie podoba mi sie nowy "system-config-securitylevel" i pup, wolałem up2date ponieważ przy up2date mógł obok chodzić yum a tutaj kicha. Ogólnie dystrybucja na 5-

nie chce być uważany za maniaka ale

 

---**********-------WYPASSSSSSSS--------************------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale nie podoba mi sie nowy "system-config-securitylevel" i pup, wolałem up2date ponieważ przy up2date mógł obok chodzić yum a tutaj kicha

rownoczesne instalowanie pakietow z up2date oraz yuma moglo spowodowac uszkodzenie bazy rpm, dlatego tak wazne bylo ujednolicenie oprogramowania do instalacji pakietow i zablokowanie podwojnego wywolania programow (w przyszlosci yum ewentualnie moze wprowadzic odpytywanie bazy w trakcie instalacji innego oprogramowania)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale nie podoba mi sie nowy "system-config-securitylevel"

 

to klep z konsoli, np. w setup ;)

 

wolałem up2date ponieważ przy up2date mógł obok chodzić yum a tutaj kicha

 

a masz jakieś racjonalne powody do tego, żeby używać dwóch zarządców pakietów na raz? ja miałem taką sytuację raz...

jak robiłem update systemu - wyskoczyła nagle w trakcie potrzeba zainstalowania jakiejś drobnej paczki... a tu yum robi update i sciąga 700mb...

 

//offtop:

normalnie razi mnie tytuł tego topicu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo o to aby ściągały jednocześnie( o chyba byłoby idiotyczne) ale oto iż w yumie

jest niewygodna lista programów do update i miałem uruchomione 2 programy gdzie w up2date widziałem co mam do ściągnięcia a w yumie ści ągałem

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znaczy GNOME domyślnie?

Do kitu!

W KDE jest fajny analogowy syntezator dźwięku - aRts.

Dzięki niemu mogę mieć kilka dźwięków na raz, a w GNOME nie.

 

paanie jakie aRts?! może nie mam racji, ale to straszy szajs jest: alsa również odtwarza dźwięki symultanicznie!! poza tym w lepszej jakości niż Rts..

 

ja tam wszystko puszczam w alsę, a dzwięk przy wyskoku okna z error`em mnie nie interesuje.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...