Skocz do zawartości

Fedora 5 - Opinie


Tylu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli warto zastępować Kapelusza (stopa gnoma w menu)? Bo wysyp tematów po premierze Piątki jest duży! Ale zmiany pewno też duże w systemie. Czy ktoś poda linka o co dokładnie chodzi w Xen? Z czym to się je? Jedynie wiem, że to "wirtualizacja".. Jeszcze bym poruszył temat cairo. To faktycznie jak quartz w macosie?? Na screenach Gnome wygląda normalnie.. Funkcjonalność lepsza?? Wdzięczny za linki, i z pozdrowieniami przed nadchodzącą zmianą czasu (sobota krótsza o godzinę)..

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem upgradować FC4 do FC5 za pomocą instalatora. Z początku szło dobrze, ale później czas podawany przez instalatora wzrósł do 407 minut, a za chwilę nastąpił zwiech...

I tak musiałem instalować FC5 od nowa. Poszło bez problemów, tyle że udev wykrzaczył się przy piewszym uruchomieniu i trzeba było resetować, bo po uruchomieniu Bluetooth wszystko stanęło...

Ale jakoś poszło. Teraz doprowadzam Fedorkę do stanu używalności, czyli dociągam Yumem potrzebne mi dodatkowe programy...

 

Jak na razie to mi się podoba. biggrin.gif

Wszystko działa bez problemów, mam rozdzielczość ekranu 1280x1024 na sterowniku nv, czegóż więcej chcieć...

Na FC4 z początku nie było tak różowo, co chwila coś się wykrzaczało, a dopóki nie zainstalowałem sterów nVidii, to miałem ino 800x600...

I tylko jedna łyżka diegciu do tego miodu: pirut wywalił się przy instalacji XMMSa nie wiedzieć czemu, więc używam kyuma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja was fedorowców ;]

 

mogę i ja przyłączyć się do opini, zainstalowałem sobie Fedorę a laptopie Maxdat ECO 4200, FC4 niestety nie obsługiwała dzwięku nie wykrywała go i nie mogłem znaleźć sterowników, które by działały, w FC5 już nie mam tego problemu, wszysto mi śmiga i dzwięk działa, nastawiło mnie to pozytywnie do tego nr smile.gif

 

ciekaw jestem opini jak FC w ogóle sprawuje się na serwerze, jak działa, czy ktoś robił testy ze slackiem, albo z debianem np, jełśi tak jak to wypadło jak się sprawdzały tamte dystrybucje i FC, jak działa serwer jeśli ktoś ma na FC5

 

Ewentualnie jakie są udogodnienia i pomoce dla usera, który chce postawić serwer... na tej dystrybucji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakie są udogodnienia i pomoce dla usera, który chce postawić serwer... na tej dystrybucji....

wszelkie system-config-*

niezłe narzedzia konfiguracyjne, tylko tego mi było zal jak porzucałem fedore biggrin.gif

 

PS. Na serwer to naprawde bym sie wstrzymał z 3-4 tygodnie i postawił dopiero gdy pojawią sie aktualizacje w repozytorium updates-relesed. Fedora sie rozwija preznie ale z tego powodu w pierwszym miesiacu jest masa niedorobek, nie to co w Slacku ktory wiesz jak swierze ma pakiety. Cos za cos ;]

PS2. No i niektorych dodatkowych pakietow dla FC5 w repozytoriach nie ma... Opiekunowie tych paczek spoza RHata musza je dopiero zrobic i udostepnic. Imo warto poczekac jeszcze troszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
FC4 niestety nie obsługiwała dzwięku nie wykrywała go i nie mogłem znaleźć sterowników, które by działały, w FC5 już nie mam tego problemu, wszysto mi śmiga i dzwięk działa, nastawiło mnie to pozytywnie do tego nr smile.gif

I ja tak sądze wink.gif miałem identyczne problemy na 4, a 5 wszystko gładko pięknie i klarownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję FC4 i z wielką chęcią podzieliłbym się opiniami na temat FC5. Niestety nie uczynię tego bo w żaden sposób nie chce mi się zainstalować na moim sprzęcie. Próbowałem aktualizować 4 do 5, nie poszło. Przy instalacji też klapa. Płytę sprawdzałem media check i jest ok. Tryb graficzny nie startuje w ogóle. Z tekstowego idzie, ale w trakcie kopiowania pakietów wywala błędy mad.gif 6GB na system to chyba nie za mało?

 

No cóż, może poczekam jeszcze troszkę i popróbuję ponownie yumem zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piateczke mam gdzies od miesiaca, update robilem instalatorem, musialem doinstalowac fluxboksa, zrobic update (jakies 600mb) i smigalo smile.gif potem poczekac troszke i pomeczyc sie z nVidia i bylo ok smile.gif niestaty stery 8756 wszystko pomerdaly (1024x768x60Hz i nic wiecej, geometria monitora jest uwalona- trapez, gdzie trzy sciany sa prostopadle wgledem siebie, a czwarta(prawa) jest na ukos....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na błędzie i błędem pogania....

System niby stabilny ale soft do niego dołączony to jakaś makabra.

Gimp sie sypie notorycznie i w nieprzewidywalny sposób.

Quanta 3.5 czasem daje mi popalić.

Zainstalować nvidii za nic nie można, albo z problemami....

Trzeba być chyba Czukiem Norysem...

Nie ma midnight commadera...

Nie ma obsługi dvd i mp3 ( LOL! )

To tyle zgryźliwości kolejnego linuxowego nooba co by wszystko krytykował... tongue.gif

 

<edit> Czekam na bana albo chociaż ostrzeżnie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na błędzie i błędem pogania....

System niby stabilny ale soft do niego dołączony to jakaś makabra.

Gimp sie sypie notorycznie i w nieprzewidywalny sposób.

Quanta 3.5 czasem daje mi popalić.

Zainstalować nvidii za nic nie można, albo z problemami....

Trzeba być chyba Czukiem Norysem...

Nie ma midnight commadera...

Nie ma obsługi dvd i mp3 ( LOL! )

To tyle zgryźliwości kolejnego linuxowego nooba co by wszystko krytykował... tongue.gif

 

<edit> Czekam na bana albo chociaż ostrzeżnie  cool.gif

Zauważ że świat opanowała mania patentów , i jak takich ludzi jak ty będzie więcej w Europie to zobaczysz co się stanie ,Co patenty zrobią zero darmowych programów na biednego Windowsa tak dobrze widzisz , Takie nazwy jak “darmowe do użytku domowego znikną ze słownika” ponieważ tylko krytykujecie , Dowiedz się więcej na ten temat bo widze że jesteś windowsiarzem bo tyko oni krytykują . A poczytaj pierw zanim zaczniesz krytykować i wymagać , wszyscy tu pracują i są zadowoleni , problemy są rozwiązywane mimo że inni stawiają klocki .

 

A tak widzę że większość twoich bolączek jest do rozwiązania , należy tylko czytać , nawet są na płytach jak mc -ale ty zamiast sprawdzić to krytykujesz . Pewnie w Windowsie pracujesz na koncie administracyjnym , powodzenia z walką z wirusami, No chyba że jesteś 1 - klasie i nie umiesz jeszcze czytać jak tak to z góry przepraszam

 

wiesz może jeżeli byś przedstawił problemy prawdziwe to bym się z godził ale takie rzeczy wybacz można to tylko tłumaczyć nie wiedzą . Ja pamiętam instalacje win98 i problemy z klawiaturą polskiego programisty które są bajecznie łatwe do rozwiązania i właśnie ty masz taki problem , ale co krytykujesz ?

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat sprawa ma że w domu nie uzywam windowsa tongue.gif

Mam FC 5 i soft dostarczony z nią. Bo postanowiłem się tego sytemu nauczyć.

Bo jesli nie ma żadnej alternatywy ( windowsa ) na kompie to szybciej

sie uczy człowiek. Nie ma wyjścia. Chce pracować musi umieć.

W moim przypadku jest tak że nie mam w domu netu

i trudno mi siedzieć i szukać na takim wielkim forum informacji.

 

Z tego co zauważyłem to nie jest to system dla kogoś kto nie ma netu... sad.gif

W moim przypadku jest tak że ganiam po kumplach z dyskiem , płytami i usb...

 

Co do 1-szej klasy to troszkę sie pomyliłeś. o 2. bo chodzę do 3 "klasy"

szkoły wyższej tongue.gif

 

Po2dro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez neta masz dosyc spory problem. A co do "faktu", ze najlepiej nie miec miecroszajsowej alternatywy to chyba sie mylisz, uzywam zamiennie obu systemow i jakos sobie radze smile.gif Jak dorobie SWAP-a do fedorki, bede tam chyba robil 99% wszystkich rzeczy. Troche zeszlismy z tematu, osobiscie podoba mi sie FC5 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...