Skocz do zawartości

Fedora 5 - Opinie


Tylu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Upgrade z FC5test2 (+update'y) do finalnej "5" to nic specjalnego - nie zauwazylem zadnych zmian, caly zabieg trwal (podmiana fedora-release + yum update = kilka malych pakietow) moze z 5 minut.

 

A przejscie z 4 do 5 to jest szansa, ze skomentuje jutro.

W tej chwili upgrade z FC4 + update'y ("minus" kilka pakietow ktore sie pluly o zaleznosci + podmiana fedora-release + yum update) leci

Transaction Summary

=============================================================================

Install    287 Package(s)

Update    1860 Package(s)

Remove      0 Package(s)

Total download size: 1.8 G

i jest mniej wiecej w polowie...

 

BTW - udalo sie juz komus zupgradeowac caly system z FC4 do FC5 przy pomocy yuma?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - udalo sie juz komus zupgradeowac caly system z FC4 do FC5 przy pomocy yuma?

Udać się udało, smile.gif ale z chwilami zwątpienia i wątpliwości w ostateczne zwycięstwo, pewnie poszło by gładko gdyby nie restart już w trakcie instalcji pakietów, co zaowocowało niezłym bajzlem w bazie..huh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC5 - genialne distro ... Nie widzę ptrzeby aktualizacji z FC4 jak wszystko jest na płytkach ... Od początku instalowałem bez żadnych problemów, po instalacji 1h konfiguracji i wszystko tak jak pod FC4 ... nic tylko pogratulowac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja potrzebuję bo mam już za dużo rzeczy skonfigurowanych, a ponieważ do geniuszy linuksowych nie należę więc mi to trochę zajęło. Dlatego szukam update FC4->FC5

 

A co do opinii na temat FC5 to w artykule na distrowatch autor artykułu o FC5 opisał ją jako najlepsza dystrybucja linuksa na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy opłaca się zrezygnować z dobrze działającej FC4 na rzecz FC5? Czy aż tak dużo zmian zaszło? smile.gif Pozatym niech mi ktoś powie jak tam jest z prędkościa "piątki" czy dalej jest tak obładowana pakietami jak czwórka i jest powolna (ta wiem że to kwestia ustawień, kompilacji jądra itd. ale jakoś niechce mi się tego robić smile.gif -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Stef chociaż krótko opisać co robiłeś ?

Chyba sam yum update nie wystarczy ?

Wątek Fc4 -> Fc5 Używając Yum wydaje się wlaściwszym miejscem na tą część dyskusji - gneneralnie to chyba wszystko już tam jest opisane (przynajmniej z tej standardowej części).

 

@Miszcz: opłaca się, ale poczekaj jeszcze z tydzień. Piątka jest zauważalnie szybsza, wydajniejsza i ma od groma i ciut ciut nowości (z gatunku tych istotnych), jednak musi się jeszcze troszczkę to wszystko poukładać - bywają problemy. Co do ustawień nie ważne czy to czwórka czy piątka jesli dobrze nie wiesz co robisz to zostaw sobie paczkowane jądro i zajmij się konfiguracją (np. wyłącz usługi) - dużym tego plusem jest to że większości z tych optymalizacji można dokonać myszką. Literalne wymagania masz release notes.

 

Pozdrawiam wszystkich

Stef

Edytowane przez Stef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja znajomość Linuksa ORT jest rowna zeru. Chciałbym zainstalować FC5, i mam pytanie: jaka jest wersja językowa dystrybucji ?

Miło, że chcesz zainstalować Fedorę i że dołączyłeś do naszej społeczności. Obliguje Cię to do bezzwłocznego przeczytania regulaminu forum oraz RTMF. Nieprzestrzeganie ich niesie ze sobą konsekwecje - zrozum, musimy utrzymywać tu ład.

 

Tak, praktycznie cała Fedora jest po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...