Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Sterownika Karty Graficznej Nvidia.


Maxior02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;) Mam problem zainstalowałem sobie sterownik do karty graficznej GF 6600 w Fedorze 14 po nieudanym restarcie systemu system nie wstaje, pojawia się niebieski ekran powitalny z logiem Fedory i nic nie przechodzi do panelu logowania. Ten sterownik instalowałem z poradników znalezionych na internecie jak i korzystałem z tego skryptu "easylife-2.3-3" w obu przypadka kończyło się tak samo system po ponownym uruchomieniu nie wstawał. Musiałem formata robić. Wie może ktoś w czym może być problem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem mam jescze jedno pytanie jak to odinstalować jak nie mogę się zalogować do systemy przez live cd? Proszę mi wybaczyć może się wydawać tak banalne pytanie ale jestem "świeży" na tym systemie mam go od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3k_PL

W sumie to mi sie przypomnialo, ze kiedys juz cos takiego naskrobalem :rolleyes:http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Uruchomienie_systemu_w_trybie_tekstowym

 

yum remove, to chyba nie wszystko. To zalatwia sprawe "easylife", które instaluje akmod-nvidia. Jesli Maxior02 instalowal, nie daj Boze, z paczki binarnej ze stron Nvidia, to juz nie bedzie tak prosto.

Na pewno nalezy usunac plik /etc/X11/xorg.conf, a przynajmniej zmienic nazwe, to powinno pozwolic na uruchomienie systemu w trybie graficznym na otwartych sterownikach nouveau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoglo odinstalowanie, wiec zainstalowalem Fedore 14 od nowa zaktualizowalem postapilem wedlug poradniki z wiki wklepujac te polecenia:

 

Przed instalacja sterowników nalezy zaktualizowac system (szczególnie pakiet pyxf86config):

su -c "yum update" 

   * Dla GeForce 6 i nowszych: 

su -c "yum install kmod-nvidia"

 

Na wiki pisze tez o recznej konfiguracji:

 

Reczna konfiguracja serwera X.Org

 

W przypadku wystapienia problemów z livna-config-display konfiguracje pliku xorg.conf nalezy wykonac samodzielnie.

Utworzenie i edycja pliku /etc/X11/xorg.conf:

 

su -

nvidia-xconfig

gedit /etc/X11/xorg.conf

 

Uzytkownicy Kde polecenie gedit zastepuja kwrite.

W otworzonym pliku nalezy dopisac w sekcji "Files"

 

* system 32-bitowy:

 

Section "Files"

ModulePath "/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia"

ModulePath "/usr/lib/xorg/modules"

EndSectionReczna konfiguracja serwera X.Org

 

I nie wiem czy mam do tego sie tez dostosowac. Mój plik "xorg.conf" wyglada tak:

# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig:  version 260.19.36  (mockbuild@)  Sat Jan 22 06:37:01 EST 2011

# RPM Fusion - nvidia-xorg.conf
# 

Section "ServerLayout"
   Identifier     "Default Layout"
   Screen         "Default Screen" 0 0
   InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
   InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
EndSection

Section "InputDevice"

   # generated from default
   Identifier     "Keyboard0"
   Driver         "keyboard"
EndSection

Section "InputDevice"

   # generated from default
   Identifier     "Mouse0"
   Driver         "mouse"
   Option         "Protocol" "auto"
   Option         "Device" "/dev/input/mice"
   Option         "Emulate3Buttons" "no"
   Option         "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "Monitor"
   Identifier     "Monitor0"
   VendorName     "Unknown"
   ModelName      "Unknown"
   HorizSync       28.0 - 33.0
   VertRefresh     43.0 - 72.0
   Option         "DPMS"
EndSection

Section "Device"
   Identifier     "Videocard0"
   Driver         "nvidia"
EndSection

Section "Screen"
   Identifier     "Default Screen"
   Device         "Videocard0"
   Monitor        "Monitor0"
   SubSection     "Display"
       Modes      "nvidia-auto-select"
   EndSubSection
EndSection

 

Czy mam dodac ten kod z wiki do mojego ?

 

edit: Gdy chce wejsc w ustawienia karty to mi wyskakuje takie okienko i pisze: "You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server."

Edytowane przez Maxior02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam dodac ten kod z wiki do mojego ?
A jakie masz problemy z livna-config-display? Tam wyraznie jest napisane "W przypadku wystapienia problemów z livna-config-display"

 

(just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server."
W swobodnym tlumaczeniu to oznacza mniej wiecej:"wystarczy, ze uruchomisz nvidia-xconfig jako root".

 

[EDIT]

No i potem restart X-ów. Najprosciej to "po windowsowemu" zrestartowac komputer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w tryb tekstowy i sprawdz czy masz w pliku /etc/modprobe.d/blacklist-nouveau.conf wpis "blacklist nouveau" (poza komentarzami oczywiscie, czyli linijkami z "#" na poczatku). Jesli nie ma, to dodaj taki plik recznie (albo sam wpis do pliku, jesli jest plik a nie ma zawartosci)

Dodatkowo mozesz dodac do parametrów jadra (czyli tam gdzie wpisujesz "3" przy uruchamianiu w trybie tekstowym) parametry rdblacklist=nouveau i po klejnej spacji nouveau.modeset=0

 

Jesli nie zadziala to sprawdz czy jak odinstalujesz kmod-nvidia, xorg-x11-drv-nvidia, xorg-x11-drv-nvidia-libs, nvidia-settings, livna-config-display (yum remove ...), to system wstaje graficznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem dlatego że nie mogłem otworzyć za pomocą "gedit". Więc ten wpis w tym pliku jest "blacklist nouveau". Uruchomiłem tak jak mi napisałeś dodałem do jądra systemy te wpisy rdblacklist=nouveau i nouveau.modeset=0 i system się uruchomił graficznie. Czyli teraz za każdym razem będe musiał do jądra dopisywać te 2 wpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego po zainstalowaniu sterowników nie chcial sie system normalnie uruchomic?
Ja szczerze mówiac tez nie wiem :)

rdblacklist=nouveau to w zasadzie to samo (tak przynajmniej do tej pory to rozumiem) co wpis "blacklist nouveau" w pliku blacklist-nouveau.conf

nouveau.modeset=0 wylacza obsluge sterownika nouveau.

W zasadzie kazda z tych metod z osobna powinna pomóc wylaczyc modul nouveau, ale z nieznanych mi przyczyn czasem ta podstawowa, dostarczana z kmod-nvidia (czyli wpis w pliku blacklist-nouveau.conf) nie dziala.

 

Ogólnie chodzi o to, ze otwarty sterownik nouveau "gryzie sie" z wlasnosciowymi sterownikami Nvidii.

 

Jesli ktos wie wiecej, to ja w sumie tez chetnie sie dowiem o co chodzi i dlaczego modul nouveau nie wylacza sie z tytulu "blacklistowania" w modprobe.

 

 

P.S. Najwazniejsze, ze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...