Skocz do zawartości

Zwiecha Networkmanager


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa niby naprawiona, ale obawiam sie, ze jestem tymczasowo uziemiony z aktualizacjami. Na Fedorze 15 NetworkManager mi sie wiesza. Jedyne co moge zrobic to ustawic eth0, zeby dzialal przez dhcp i olewal ustawienia NM. O ile z kablem jest latwo, to z wifi jest wiecej roboty i nie bedzie mi sie chcialo ustawiac wszystkich sieci, w których zasiegu przebywam.

 

/var/log/messages - http://wklej.org/id/538976/

 

Rozwiazanie jest o tyle proste, ze wystarczy yum downgrade NetworkManager*, ale nie wiem czy dodanie tych trzech pakietów do exclude w yum nie spowoduje klopotów. Zna ktos "porzadne" rozwiazanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejściu z F13 na F15 i aktualizacji (po kablu) systemu było to samo.

Wieszał się cały system i tylko wyłączenie zasilania i uruchomienie na poziomie 3 pozwalało zdiagnozować problem.

Działo się to w losowych momentach a problemem był zawsze NM.

Podobnie jak Ty zrobiłem downgrade NM i czekam na jakieś poprawki dodając na razie NM do exclude w yumie.

Myślałem, że tylko mnie to trafiło i wynikło z nie do końca udanego przejścia F13 na F15.

Co ciekawe, praktycznie zwiechy były tylko na KDE, choć na GNOME nie pracowałem za długo bo mi nie odpowiada ;)

Podsumowując czekam na poprawki i trochę mi tylko żal bo szukając przyczyny usunąłem wszystkie zapisane konfiguracje

połączeń NM upatrując w tym problemu.

Pozdrawiam,

andrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, ale wystarczyło usunięcie jednej z konfiguracji VPN z /etc/NetworManager.

Dokładnie tej, na której wykrzaczał się NM podczas startu. Jedyne co w tym połączeniu było inneog od innych to nazwa: polskie znaki i spacje.

Od tego czasu wszystko działa sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal NM i zainstaluj WiCd wyjdzie Ci na zdrowie. Wywal w sensie wylacz bo przy wywalaniu moze Ci pociagnac pol systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak zainstalować aktualizację. Poprzednia zawierała błąd, który powodował wywalanie się NM na platformie i686 (i właśnie dlatego aktualka wyszła z updates-testing, bo wszyscy testerzy używali x86_64 :)).

 

Dzięki. Poczekam aż wrzucą do repo i zaktualizuję przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...