Skocz do zawartości

Sumy Kontrolne


lysyr

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam taki problem:

sciagnalem fc5 dvd z ktoregos z mirrorow. Leczy gdy sprawdzilem sumy okazalo sie ze jest nieprawdlowa, i niestety nie da rade zainstalowac.

Pytanie moje mam nastepujace: Czy musze od poczatku sciagac ten plik? czy moze da sie to jakos "dociagnac" ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam taki problem:

sciagnalem fc5 dvd z ktoregos z mirrorow. Leczy gdy sprawdzilem sumy okazalo sie ze jest nieprawdlowa, i niestety nie da rade zainstalowac.

pozdrawiam

sha1sum nazwa.iso  > plik.txt

sh1sum fc5dvd*.iso

mała literówka brakuje “a”

 

tak sprawdzałeś ?

jest jeszcze automat na początku instalacji do sprawdzania sum kontrolnych

 

jeszcze mi się nie zdarzyło może raz jak przez przeglądarkę ściągałem.

Do ściągania użyj klijenta kget lub pod win “get....” (nie pamiętam jak się nazywa ) ftp używając programów do ściągania przez ftp nawet możesz komputer wyłączyć , a potem wznowić pobieranie

Pytanie moje mam nastepujace: Czy musze od poczatku sciagac ten plik? czy moze da sie to jakos "dociagnac" ? 

raczej tak jak powyższe wykluczysz

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem jest w tym ze sciagalem, to pod winda flashgetem... czy czyms w tym rodzaju, fakt... dociagalem to na raty, wiec moze przez to.

sprawdzalem media checiem, nie dziala...

 

chce sie wlasnie dowiedziec, jak mozna to teraz "dociagnac" smile.gif

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sie wlasnie dowiedziec, jak mozna to teraz "dociagnac" smile.gif

pozdro

jeszcze o tym nie słyszałem , ale może za mało wiem a na pewno przez ftp a nie http ?

flashgetem... czy czyms w tym rodzaju,

nie wiem co on obsługuje ja używałem getRITe (jakoś tak)

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to flashget to nie jest klient ftp w windzie, ale może się mylę.

Flashget to, o ile pamiętam, taki klient do wszystkiego smile.gif FTP, HTTP, chyba nawet mirrory stron można przez to robić. Kiedys używałem i byłem b.zadowolony.

 

@lysyr - przerąbane sad.gif ściągsz od nowa. Nie da się dociągnać czy naprawić ściągniętego błędnie obrazu. Dobrym rozwiązaniem jest to co napisał Karlik - wolno, ale skutecznie i bez błędów.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem z tym obrazem DVD ze suma kontrolna sie nie zgadzala. Sciagalem obraz wlasnie z torrenta. Troche sie wkurzylem bo 2 dni sie mi to sciagalo, ale poszedlem do sklepu kupile mplyte DVD RW nagralem obraz i zrobilem test nosnika po zbootowaniu i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze wszystko jest wporzadku. Ferdora sie zainstalowala bez zadnych bledow, wiec radze wczesniej sprawdzic czy (_napewno_ → na pewno) ORT obraz jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jak masz jeszcze to DVD, to spróbuj skopiować z niego wszystkie pliki na twardziel. Zobaczysz którego nie będzie mógł odczytać. Jeśli to jakiś mało ważny, to spokojnie instaluj z tego DVD...

Ja tak zrobiłem po kilku próbach nagrania FC-5-i386-disc4.iso. Gdy media check przed instalacją po raz kolejny wykrył błędy na CD-ku, to w desperacji skopiowałem wszytskie pliki z niego na twardy dysk i okazało się, że nie czyta tylko kde-i18n-french, więc dałem sobie już spokój z media check i zabrałem się za instalację. No i wszystko poszło dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jak masz jeszcze to DVD, to spróbuj skopiować z niego wszystkie pliki na twardziel. Zobaczysz którego nie będzie mógł odczytać. Jeśli to jakiś mało ważny, to spokojnie instaluj z tego DVD...

No chyba tak ...,ale ja bym zrobił inaczej

Tylko masę roboty (i wiedzy) no i nie wiem czy są osobne sumy kontrolne do pakietów

Takie rzeczy to jedynie pod Linuksem

Sprawdził sumy kontrolne poszczególnych pakietów , te które się nie zgadzaja dociągną z internetu.

A następnie wy edytował iso podmienił co trzeba . Zamkną obraz sprawdził

sha1sum.

Bo tam wyżej są błędy co do komendy to nie jest md5sum

md5sum i sha1sum różnią się ilością cyferek (sposobem kodowania) 

 

napisał Karlik - wolno, ale skutecznie i bez błędów.

a akurat mam odmienne zdanie

 

po prostu ten flascośtam jest zintegrowany z przeglądarką i nie radzi sobie z tym FTP jeszcze nie miałem problemu “getritem” jakoś tak się nazywa . A ten cału flascoś to strasznie Adwere ciągnie przez niego parę wirusów złapałem . Panda się wyłożyła która była zainstalowana na kompie

===

I coś mi się zdaje że oba programy obsługują dodatkowo http + ftp ale ręcznie trzeba przestawić

---

@WalDo Nigdy tego nie robiłem dlatego mówię “chyba”

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem z tym obrazem DVD ze suma kontrolna sie nie zgadzala. [...]i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze wszystko jest wporzadku. Ferdora sie zainstalowala bez zadnych bledow, wiec radze wczesniej sprawdzic czy (_napewno_ → na pewno) ORT obraz jest uszkodzony.

To może z rozpędu po staremu sprawdzałeś MD5 a nie SHA1? wink.gif Bo cudów ni ma. Jak się suma nie zgadza, to gdzieś musi się posypać. Robiłeś "checkmedia" przed instalacją? Chociaż nie wiem jak to jest dokładnie, może ominąłeś akurat niepoprawne fragmenty obrazu (te pakiety, które są uszkodzone), ale to raczej mało prawdopodobne.

 

[Edit] @jaro33 - sumy kontrolne dla poszczególnych pakietów muszą być - na tym się opiera checkmedia.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...