Skocz do zawartości

Czyżby Windows Górą?


Tylu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mysle o przestawieniu sie na Fedore, ale nie wiem czy dobry pomysl.

 

Negatywna strona Linuksa to, iz software na linuksa jest mniej zaawansowany niz na Windows. Mam na mysli narzedzia internetowe, jak Yahoo Messenger, czy Skype.

 

Prowadze korespondencje z osobami w kraju i zagranica (sluzbowo i prywatnie), ktorzy uzywaja tych programow na Windozie. Malo tego, niektore strony internetowe nie dzialaja prawidlowo pod Linuksem (uzywajac Firefoxa).

 

Czy korzystajac z Linuksa jestem skazany na inne programy niz Yahoo Messenger lub Skype? Linuksowa wersja Yahoo to prehistoria, a Skype, nie ma przekazu wideo.

 

Glownie korzystanie z Yahoo ulatwia mi kontakty sluzbowe, przy ktorych trudniej jest przejsc na inny linuksowy software.

 

No wlasnie, czy warto korzystac z Linuksa, biorac pod uwage roznice w oprogramowaniu?

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skype faktycznie jest do tyłu, ale protokół Yahoo! obsługuje wiele linuksowych multikomunikatorów, a do tego są transporty Jabbera (zobacz www.jabberpl.org).

 

Mam na mysli "Yahoo Messenger with Voice", czyli komunikator z funkcja VoIP i video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, czy warto korzystac z Linuksa, biorac pod uwage roznice w oprogramowaniu?

No jasne, że warto :) Tak jak już Raven powiedział, jest wiele multikomunikatorów dla Linuksa, które obsługują wiele protokołów. "Różnice w oprogramowaniu" - nie nazywałbym tak tego, wg mnie to głównie kwestia przyzwyczajenia. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, posłuchaj rady lone_wolf :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówic, na własnych błędach człowiek się uczy... nie można powiedzieć na 100%, że Windows jest lepszy od Linuksa i odwrotnie. Między innymi dlatego wybrałem sobie taki a nie inny temat pracy, gdyż pisząc ją nie chce opierać się tylko i wyłącznie na googlach, ale także na tym czego sam się nauczyłem (i dzięki Waszej pomocy).

Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał Samotny Wilk :D

 

Zainstaluj, przetestuj, podejmij decyzje... nie podłamuj się przy pierwszych potknięciach, jest gro ludzi, którz chętnie ci pomogą o ile zwrócisz się do nich z prośbą o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeniosłam się na (_linuxa_ → Linuksa) ORT i jetsem bardzo zadowolony... Jets przecież takie coś jak wine czyli wmulator winsyfa. działa trochę wolniej niż normalni euruchamiane programy ale jest bardzo skuteczny... Myślę, że Linux to dobre rozwiązanie dla domu, biura czy firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dostepne komunikatory umozliwiaja wymiane tekstu miedzy uzytkownikami Yahoo IM, ale pewnie nie maja funkcji VoIP do uzytkownikow Yahoo. Chyba, ze sie myle ...

 

 

Tak czy inaczej, widze, ze najlepszym sposobem bedzie przetestowanie Linuksa na wlasnej skorze.

 

Dzieki za rady, a i nastepne sa mile widziane.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwole sobie na male podsumowanie obu srodowisk ;)

 

Gnome jest dla minimalistów Wszystkie co powazniejsze funkcje sa pochowane, a w wygladzie mozna zmieniac tylko to co przecietny user uzna za warte zmieniania, a nie co-dusza-zapragnie ;) (Nad KDE w FC ma imho te przewage, ze jest domyslnym srodowiskiem).

 

KDE jest dla estetów; Dla ludzi których bawi slideshow na pulpicie bo lubia miec co kilka minut nowa tapete. Ludzi, którzy lubia miec mozliwosc zmiany w wygladzie wszytskiego co im wpadnie do glowy.

 

Gnome na po prostu dzialac i nie rozpraszac. KDE ma dzialac i wygladac - wybór zalezy od tego, czego oczwkuje sie od srodowiska graficznego :) Ja np. oczekuje minimalizmu i czystej funkcjonalnosci bez bajerów - wiec Gnome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...