Skocz do zawartości

Ripper Dvd Pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT Oraz Koder Do Divx


mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem. Pakiet wymaga

 

błąd: Niespełnione zależności:
        libaviplay.so.0 jest wymagany przez dvdrip-0.1.19-1.i586
        libcss.so.0 jest wymagany przez dvdrip-0.1.19-1.i586

 

Nie mam tych bibliotek w repozytoriach ani nie mogę znaleść przez google ani w wyszukiwarkach rpm. Skąd mam je zwiąść ???????? :blink::blink::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam je zwiąść ????????
Daniel_2005 generalnie to masz racje, tylko że ja nakłamałem :rolleyes: Sorki. DVDrip nie ma w repo, trzeba ściagnąć RPM-a z sieci.

Z drugiej strony to mnie to trochę zaskoczyło, bo ja nie mam tych bibliotek w systemie i zainstalowało mi się bez problemów i działa :huh: Jak coś wymyślę, to dam znać.

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operating System Support - Windows 9x/2000/XP

:angry:

No to sie popisalem (chyba sam sobie ostrzezenie wysle ;)). Mialem na mysli inny pakiet ze "shrink" w nazwie i mi sie porabalo, sorki. Tutaj wlasciwe narzadko: http://sourceforge.net/project/showfiles.p...ckage_id=168004

 

[Edit]Na usprawiedliwienie powiem, ze sprawdzilem i DVDshrink tez dziala. Nie wiem co sciagales, ale chyba nie te paczki: http://sourceforge.net/project/showfiles.p...ckage_id=146961. Sa wprawdzie pod mandarynke, ale to tylko skrypty. Jedyny problem to doinstalowanie zaleznosci. No, ale wszystkiego i latwo miec nie mozna :P

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jeszcze dvd::rip

 

IPB Image

adres tutaj

 

To ze strony:

 

NEWS

 

The latest stable version of dvd::rip is 0.98.1

 

2006/08/25

 

* Today we have a maintenance release on the stable branch: dvd::rip 0.98.1 [stable]. It fixes some smaller bugs and has an updated Spanish translation. Refer to the change log for details.

 

2006/08/20

 

* It took more than a year of hard work, but finally we have a new dvd::rip stable release again: dvd::rip 0.98.0 [stable]. Thanks to all the people who helped with this release by testing, sending bug reports, making suggestions or translations of the user interface.

* Just a few highlights what changed since the latest stable release:

o A new shiny GUI with many improvements using Gtk2

o Installation & initial setup improved

o HAL support for DVD device selection

o Extended progress window with all details of job execution

o Pause & resume a running transcode job

o Subtitle preview grabbing during ripping

o AC3 passthrough for on-the-fly processing and DVD images

o Cluster mode improvements, e.g. consideration of node speed

o Clip & Zoom windows improved, with details about clipping constraints

o Support for h264 video codec

o Faster TOC reading

o Online documentation updated

o ... and many, many bugfixes ;)

* Refer to the change log to see the full list of all changes during the 0.97.x development branch which turned into this release.

 

Gdybyś miał problemy z kompilacją to TU masz linka do paczki dla fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel_2005 generalnie to masz racje, tylko że ja nakłamałem :rolleyes: Sorki. DVDrip nie ma w repo, trzeba ściagnąć RPM-a z sieci.

Z drugiej strony to mnie to trochę zaskoczyło, bo ja nie mam tych bibliotek w systemie i zainstalowało mi się bez problemów i działa :huh: Jak coś wymyślę, to dam znać.

 

Pozdr,

W.

 

No nie wiem...

 

yum install perl-Video-DVDRip

 

Proszę bardzo :) Ściagnie wszystkie zalezności i nie będzie kłopotów. A poza tym nie zalecam ściągać ręcznie paczek RPM do takiego programu. Z tego co pamiętam to wymaga masę zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki enter1, Daniel_2005, bo ja się już zastanawiałem skąd to mam :D Ale jak zarzuciłem yum search dvdrip to mi ekhm... wała pokazał ;) Już myślałem, że mam omamy :) A to tylko niewłaściwa nazwa...

Nota bene skrypty z dvdrip, z tego linku co podałem też działają, chociaż faktycznie wymagają od metra zależności. ;)

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...