Skocz do zawartości

Ripper Dvd Pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT Oraz Koder Do Divx


mobo

Rekomendowane odpowiedzi

dvdrip jest w repozytoriach rpmfusion.org, ktorych (moim zdaniem) dodanie powinno byc pierwsza rzecza po instalacji fedory ;)

 

dla leniwych, wystarczy uruchomic:

rpm -ihv http://download1.rpmfusion.org/free/fedora...able.noarch.rpm

i:

rpm -ihv http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fed...able.noarch.rpm

 

a potem to juz tylko:

yum install dvdrip

i wszystkie zalezonsoci zostana automagicznie zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvdrip jest w repozytoriach rpmfusion.org, ktorych (moim zdaniem) dodanie powinno byc pierwsza rzecza po instalacji fedory ;)

a potem to juz tylko:

yum install dvdrip

i wszystkie zalezonsoci zostana automagicznie zainstalowane.

 

A właśnie, że nie. :) Mi wciąż brakuje tych dwóch pakietów o których wspomniałem wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie. :) Mi wciąż brakuje tych dwóch pakietów o których wspomniałem wyżej.

 

Hmmm a wlasnie, ze tak :))

 

[hubi@hubus ~]$ rpm -q rar

pakiet rar nie jest zainstalowany

[hubi@hubus ~]$ rpm -q subtitle2pgm

pakiet subtitle2pgm nie jest zainstalowany

[hubi@hubus ~]$ dvdrip

[filterlist] (re)scanning transcode's module path /usr/lib/transcode...

 

Chyba ze zainstalowales dvdrip nie z rpmfusion, nie moze tam sie znalezc cos co nie dziala bez standardowych pakietow lub ich pakietow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem taki jaki był, nie było dwóch wersji do wyboru. A pakietów rar i subtitle2pgm w ogóle nie ma w standardowym repo ani w rpmfusion.

 

Ja zainstalowalem ten z rpmfusion (0.98.10-2.fc11) i dziala, masz wiecej repozytoriow niz standardowe i rpmfusion? Mozesz sprawdzic poprzez "yum info dvdrip", pole "Repozytorium : rpmfusion-free".

 

Moze sprobuj "yum remove dvdrip" a pozniej "yum install dvdrip". dziwne ze yum instaluje pakiet ktory ma niespelnione zaleznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie. :) Mi wciąż brakuje tych dwóch pakietów o których wspomniałem wyżej.
I do dvdrip nie są potrzebne. Musiałeś ręcznie zainstalować pakiet nie wiadomo skąd wzięty albo masz jakieś dziwne repozytoria zainstalowane.

 

[EDIT]

Sprawdź sobie poleceniem

 yum deplist dvdrip

Zobaczysz, że ani rar ani subtitle2pgm nie ma na liście zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależności w tym sensie oczywiście są spełnione. Jednak ja miałem na myśli troszkę coś innego. Odpalam program, potem Debug -> Check dependencies i mi tam na czerwono podświetla rar i subtitle2pgm, że ich nie ma a powinny być. A repozytoria mam standardowe + rpmfusion, z niczego innego nie korzystam ani też nie instalowałem żadnej zewnętrznej paczki z tym programem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależności w tym sensie oczywiście są spełnione. Jednak ja miałem na myśli troszkę coś innego. Odpalam program, potem Debug -> Check dependencies i mi tam na czerwono podświetla rar i subtitle2pgm, że ich nie ma a powinny być. A repozytoria mam standardowe + rpmfusion, z niczego innego nie korzystam ani też nie instalowałem żadnej zewnętrznej paczki z tym programem. :)

 

Teraz wszystko jasne, nie wiem do czego dvdrip uzywa rar i subtitle2pgm, ale na pewno bez nich mozesz zripowac DVD.

 

A tak w ogole to kiedys ripowalem DVD tak:

transcode -i /media/$1 -x dvd -U /usr/disk/$1 -y xvid --no_split --avi_limit 700 -b 192 -Z 576x328 -a 1

 

/media/$1 - Plyta DVD

/usr/disk/$1 - plik wyjsciowy AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nio można i tak. Ale wiesz, jak ripujesz dvd to czasem chcesz, żeby było z lektorem, a czasem polskie napisy, czasem wolisz inny język. Jak w linii komend zapisać takie rzeczy>

Edytowane przez WalDo
To nie jest lista mailingowa. Post widoczny powyżej - po co go w całości cytować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio można i tak. Ale wiesz, jak ripujesz dvd to czasem chcesz, żeby było z lektorem, a czasem polskie napisy, czasem wolisz inny język. Jak w linii komend zapisać takie rzeczy>

 

DVDRIP to tak naprawde nakladka graficzna na transcode ;) Czyli wszystko sie da w linii polecen, ale zgadzam sie z Toba ze latwiej jest przeklikac w GUI.

 

Ostatnio ogladalem cos polskiego zripowanego ze zrodla 16:9 do 4:3 (dodany czarny pasek na gorze i dole). Pewnie u domoroslego ripera na monitorze 4:3 wygladalo ok, ale na moim TV 16:9 nie dalo sie uruchomic fullscreen poniewaz avi tak naprawde byl 4:3 :( Generalnie polecam uzywanie tcprobe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...