Skocz do zawartości

Easyfedora


Livio™

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy z nas mają na początku przygody z Fedorą Core problemy dot. obsługi mp3, czy wideo DivX i innych.

Pomyślałem, że przydałoby się coś na wzór EasyUbuntu, ale specjalnie dla Fedory.

Ja nie potrafię napisać takiego programu.

Zabawa ze skryptami sh kończy się tak: "cannot execute binary file" :(.

Dodam, że bawiłem się tylko kdialogiem, a mi zależy na pure-qt-app :D.

Czy znajdą się chętni do współpracy?

 

Szczegóły można omówić na pm lub tutaj (jak coś to moderatorzy przeniosą do hydeparku).

 

Już mam, gdzie przechowywać treść → w swoim dzienniku, albo nowym, jednak, gdzie umieszczać pliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://easyubuntu.freecontrib.org/

Program w pythonie wykrywający środowisko i instalujący wybrane pakiety: do MPEG, windowsowe czcionki i inne.

 

PS: CHMOD a+x ;). Tyle to i ja wiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: CHMOD a+x ;). Tyle to i ja wiem ;).
Wklej kod skryptu to zobaczymy skad bledy. Wklejajac skorzystaj ze znaczników 'codebox'.

I nie CHMOD tylko chmod - to duza (nomen omen) róznica ;)

 

A poza tym nie mam pojecia co to jest EasyUbuntu, a zatem równiez o co Ci chodzi.... Móglbys nieco to przyblizyc.
Ja tez nie jestem pewien, ale moze chodzi o Fedora-frog http://easylinux.info/wiki/Fedora_frog? Nie moge teraz znalezc, ale ktos z forumowiczów chyba próbowal nawet spolszczyc ten skrypt, z niezlym rezultatem zreszta.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy do Froga dopisać instalację kodeków i w zasadzie mamy to, o czym mówi autor topicu ;-)
Po pobieżnym przejrzeniu zawartości skryptów z pakietu easyubuntu - potwierdzam :) Nie wiem tylko czy Frog wspiera PPC i x86_64 oraz czy ma jakieś GUI, a wolę nie sprawdzać, bo systemik mam dopieszczony ;) Jeszcze się coś spsuje ;)

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypty znam na pamięć:

 

1: easyfedora

kdialog --textbox readme 200 300
./easyfedora.step1

 

2: easyfedora.step1

kdialog --yesno "Czy chcesz kontynuować instalację pakietów?
if [ ?$ = 0 ];
then ./easyfedora.step2
else kdialog --warning "Nie udało się kontynuować instalacji. Przepraszamy.
fi

 

3: easyfedora.step2

kdialog --checklist "Wybierz wymagane funkcje" 1 "odtwarzanie mp3" on 2 "odtwarzanie wideo MPEG 4" on 3 "odtwarzacz multimedialny Amarok" on 4 "odtwarzacz multimedialny Kaffeine" off

 

To wszystko, bo zatrzymywałem się na kroku 2, bo nigdy nie chciał się uruchomić :(.

 

Aha: co do chmod, to napisałem wielkimi tutaj, by się wyróżniało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)na kroku 2, bo nigdy nie chciał się uruchomić :(.

 

Aha: co do chmod, to napisałem wielkimi tutaj, by się wyróżniało ;).

Może nie miałeś dobrze skonfigurowanego yuma? Zresztą w trybie tekstowym to zazwyczaj na konsoli widać co jest nie tak.

 

A jak coś chcesz wyróżnić, to lepiej bold użyć albo italic albo innym kolorem napisać.

 

No i zlituj się i sprawdź (np. na podglądzie posta) jaka jest różnica między znacznikami 'code' i 'codebox'. Troszkę musiałem zaingerować w Twój ostatni post bo się zrobił niemiłosiernie rozwlekły.

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w skryptach ma miejsce jedynie użycie KDialog i sprawdzenie działania poprzedniego polecenia.

Tu nie ma nic do rzecyz Yum, więc dlaczego Ty mi z nim wyjeżdżasz?

 

Jestem bezczelny, ale ostatnia odpowiedź była doprawdy bezsensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja spolonizowałem Fedora Frog. Obecnie pracuje nad wersją 0.3. Fedora-fast ma po prostu instalować pakiety, a nie cieszyć oko, więc zrezygnowałem z GUI na rzecz automatyzacji.

Strona domowa:

http://sourceforge.net/projects/fast-fedora-pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora-fast ma po prostu instalować pakiety, a nie cieszyć oko, więc zrezygnowałem z GUI na rzecz automatyzacji.
I chwała Ci za to :) Nie ma to jak dobry program/skrypt konsolowy ;) I dzięki za link, bo jakoś go odszukać nie mogłem, a niedługo może się przydać (może lekko zmodyfikowany) do FC6. Bo chyba będę instalował "na czysto".

Chociaż mnie czasem też tak jak Livio™ kusi, żeby gdzieś dodać jakieś bajery okienkowe :rolleyes:

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo bedzie Ffast 0.3 dla FC5. Bedzie w dwóch wersjach: jedno- i wieloprocesorowa(SMP). Ewentualne poprawki i bedzie 0.4 dla FC6 :)

==EDIT==

Wydano Fast Fedora 0.3. Zapraszam do testowania i podawania propozycji. GUI moze bedzie pózniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...