Skocz do zawartości

Aktualizacja-fc5-do-fc6-z-płyty-niemożliwa...


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem obraz DVD dla FC6 z mirror.switch.ch. Sprawdziłem sumę kontrolną. Zgadzała się. Wypaliłem obraz na płytce. Weryfikacja wypalenia przez k3b nie wykazała błędów. Zostawiłem płytę w napędzie, zrestartowałem komputer. Gdy instalator zbootował się z DVD, zgodziłem się, aby sprawdził nośnik. Kontrola wypadła pozytywnie. Zacząłem więc instalować. I tu zaczęły się schody...

Najpierw nastąpił zwiech anakondy przy przygotowywaniu transakcji. Musiałem restartować kompa. Potem wydawało się, że aktualizacja dojdzie szczęśliwie do samego końca. Niestety, znowu trafił się zwiech, tym razem przy instalacji programu startowego - GRUBa. A więc kolejny restart. Tym razem wyjąłem płytkę. Uruchomił się GRUB, potem Fedora, ale ku memu zdziwieniu, okazało się, że to FC5, anie FC6. A w pliku /root/upgrade.log m. in. takie zapisy:

Aktualizowanie libgcc - 4.1.1-30.i386
Aktualizowanie setup - 2.5.55-1.noarch
warning: /etc/passwd created as /etc/passwd.rpmnew
Aktualizowanie filesystem - 2.4.0-1.i386
Aktualizowanie basesystem - 8.0-5.1.1.noarch
Aktualizowanie nash - 5.1.19-1.i386
Aktualizowanie cracklib-dicts - 2.8.9-3.1.i386
Aktualizowanie gnome-mime-data - 2.4.2-3.1.i386
Aktualizowanie termcap - 1:5.5-1.20060701.1.noarch
Aktualizowanie tzdata - 2006m-2.fc6.noarch
Aktualizowanie glibc-common - 2.5-3.i386
error: db4 error(22) from dbcursor->c_close: Zły argument
Aktualizowanie glibc - 2.5-3.i686
error: db4 error(22) from dbcursor->c_close: Zły argument
error: db4 error(22) from dbcursor->c_close: Zły argument

A poniżej:

error: db4 error(-30977) from dbcursor->c_put: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: error(-30977) storing record  into Provideversion
error: db4 error(-30977) from dbcursor->c_get: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: error(-30977) getting "1.10.2-32" records from Provideversion index
error: db4 error(22) from dbcursor->c_close: Zły argument
error: db4 error(-30977) from db->sync: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: db4 error(-30977) from db->cursor: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: db4 error(-30977) from db->get: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: error(-30977) getting "n>EP" records from Installtid index
error: db4 error(-30977) from db->sync: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: db4 error(-30977) from db->cursor: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: db4 error(-30977) from db->get: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery
error: error(-30977) getting "1)+o+" records from Sigmd5 index
error: db4 error(-30977) from db->sync: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery

I tak przez cały plik o wielkości 137 mega...

Nie wiem, czy to problem anakondy czy też posypała się baza pakietów w mojej FC5.

Boję się teraz instalować FC6 nawet na czysto, żeby nie zostać, jak to się mówi z ręką w nocniku. :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zaktualizować się nie dało. Ale przynajmniej mam nową Fedorę...

Choć rzeczywiście lepiej by było, gdybym nie musiał co ok. 7 miesięcy instalować na nowo ok. 30 programów.

Ale dogłębne zmiany (uniemożliwiające aktualizację) w kolejnych wersjach Fedorki, to taki jej smaczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dwa razy sciagalem FC6 DVD i za kazdym razem mialem bledna sume kontrolna. W takim razie pytanie, czego nie robic, zeby sciaganie skonczylo sie sukcesem? Sciagalem pod freeDownloadManager (WinXP, SP2) z podzialem na sekcje. Czy wznawianie pobierania moze uszkodzic plik? Czy sciaganie z podzialem na sekcje z róznych serwerów moze uszkodzic plik? Prosze o sugestie, bo pierwszy raz spotykam sie z czyms takim.
Moze pytanie i z innej beczki, ale bylo walkowane na forum kilka(*) razy.

 

Pod Windowsem:

- nie uzywaj download managerow / acceleratorow

- nie sciagaj obrazu DVD na FAT32 (mimo, ze wyglada na to ze jest mniejszy niz maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku na takiej partycji, dla FAT32 to 4GB)

- pamietaj, ze jesli sciagasz bezposrednio spod przegladarki (ie) i sciagasz na ta sama partycje na ktorej masz folder cache tejze przegladarki to na zakonczenie procesu pobierania bedziesz potrzebowal ponad 2 x wiecej miejsca niz ma plik z obrazem (czyli >7GB)

- uzywaj torrenta, najlepiej bittorrenta (ma bezbledna obsluge kontroli poprawnosci i naprawy uszkodzonych fragmentow pliku, idealne wznawianie i potrafi niezle wykorzystac przepustowosc lacza - choc czasami potrzebuje chwili zeby sie rozbujac... ogolnie: bittorrent oprocz tego ze jest brzydki i nie-konfigurowalny to jest idealny)

 

Pod *nix'ami:

- nie sciagaj obrazu DVD na podmontowana partycje FAT32 (j.w.), NTFS z prawem zapisu tez nie polecam ze wzgledu na potencjalna awaryjnosc

- uzywaj torrenta (j.w.)

 

Jesli bedziesz sie trzymal tych zalecen - gwarantuje, ze nie bedziesz juz mial uszkodzonych obrazow ;)

Pozdro

 

BTW - ftp://ftp.gnupg.org/gcrypt/binary/sha1sum.exe <- pierwszy link a Googlea...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic się nie udało, bo za chwile się okaże, że nie da się przejść z FC5 na FC6, czysta instalacja nie jest rozwiązaniem :blink:

Da się, mnie się udało. Nie ukrywam, że napotkałem na kilka problemów (dziwne zachowanie nowego yuma i problemy z czcionkami) zaraz po instalacji oraz było kilka problemów przed samym dokonaniem update'u - podejrzewam jednak, że były one związane z niezbyt dobrym radzeniem sobie yuma z multilib.

Reasumując, da się, trzeba tylko chcieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunalem kilka wypowiedzi z tego tematu - nie maja raczej wiele wspólnego z upgradem z FC5 do FC6. Np. pytania jakim programem mozna sprawdzic sumy SHA1SUM :[ Jak ktos uwaza inaczej to niech pogrzebie w Koszu.

Prosilbym o trzymanie sie tematu wiodacego. Jesli ktos ma inne pytania, to nic nie stoi na przeszkodzie w zalozeniu nowego tematu. Takie dzialania sa jawnym lamaniem regulaminu, o dobrych obyczajach nie wspomne. Nastepnym razem beda ostrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...