Skocz do zawartości

Jak Przeinstalowac Fedore Na Windowsa?


dracula3

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie niedawno laptopa fs amilo pro v2085 i mam problem poniewaz feodra zostala zainstalowana fabryxcznie i teraz nie wiem w jaki sposob moge odinstalowaxc fedore i zainstalowac windowsa. Prosze o pomoc bo w zaden spoob nie moge sie polapac w fedorze:(

Gdy uruchamiam komputer i wlozona jest plytka z windowsem to tylko zacyzna instalowac a dalej sie zawiesza i nic nie idzie a windows jest oryginalny.

Co mam zrobic??

PROSZE O POMOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odinstalowaxc fedore i zainstalowac windowsa.

 

1. wyślij mi tego notebooka przez DHL-a na własny koszt

2. zastrzel się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiara w Poznaniu takich rzeczy nie zna... B)

 

a tak powaznie, to ostatnio znajomemu reinstalowalem Winde (nie dal sie przekabacic, paskud) i instalatory sie niby-zawieszal na 0,5h, a potem ruszal z predkoscia raczego slimaka. wiec moze to tylko kwestia podrobki Anacondy uzytej w Windzie i warto poczekac az ruszy. mysle, ze w tydzien sie wyrobisz (zlosliwosc) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Kupilem sobie niedawno laptopa fs amilo pro v2085 i mam problem poniewaz feodra zostala zainstalowana fabryxcznie i teraz nie wiem w jaki sposob moge odinstalowaxc fedore i zainstalowac windowsa. Prosze o pomoc bo w zaden spoob nie moge sie polapac w fedorze:(

Gdy uruchamiam komputer i wlozona jest plytka z windowsem to tylko zacyzna instalowac a dalej sie zawiesza i nic nie idzie a windows jest oryginalny.

Co mam zrobic??

PROSZE O POMOC!!!

 

 

Przypuszczam, że w notebooku masz dysk SATA, a instalka Windowsa nie ma w sobie sterowników do dysku SATA.

To jedyne co mi przychodzi do głowy. Jeśli tak jest to czytaj dalej bo teraz będzie najlepsze...

 

Jeśli dobrze pamiętam to w tym modelu nie ma flopki. Musisz pożyczyć od kogoś zewnętrzną flopkę żeby dograć sterowniki SATA. No i tu się załatwiłeś bo w Fujitsu-Siemens jest pewien problem z kompatybilnością zewnętrznych FDD. Osobiście przeszukałem cały Poznań, a znajomy pół Częstochowy aż trafił na jakąś starą TOSIBĘ, która była kompatybilna.

Lepiej zostań przy Linuksie, zainstaluj sobie emulator Wine do Windowsowych programów, przynajmniej nie będziesz miał problemów z zawieszanie, wirusami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez do Laptopów to producenci przygotowuja przystosowane wersje Windowsa wraz z calym softem i driverami. Po prostu zamiast oszczedzac na laptopie (mam nadzieje, ze nie piracisz XP) trzeba bylo zaplacic za wersje przystosowana Windowsa XP.

 

Wydaje mi sie, ze chciales zaoszczedzic 300-400 zl za Win XP Home. Producent dostarcza laptopa albo z linuksem, albo z Windowsem (w przypadku serii pro tak jest na pewno). Chcac zaoszczedzic naraziles sie na komplikacje (standardowa, nieprzystosowana wersja XP) i na domysly o mozliwym piraceniu.

 

Zaczynaja mnie przestawac dziwic pomysly Microsoftu, o nakazie dostarczenia systemu operacyjnego do zestawu komputerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie niedawno laptopa fs amilo pro v2085 i mam problem poniewaz feodra zostala zainstalowana fabryxcznie

 

w necie trwa dyskusja czy dell i hp beda instalowac linuksa, a tu popatrz fs juz sie przekonal i to na moja ulubiona dystrybucje. Powiedz tylko czy dziala bluetooth, wifi, kamerka itd, a ja tobie powiem jak zainstalowac Windows.

 

PS: Spotkalem sie juz z takim przypadkiem i wiem jak go rozwiazac, tylko wlasnie powiedz co dziala a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie chce Ci pomóc :) No ale jak tak bardzo nie chcesz siedzieć na fedorze to możesz zawsze ściągnąć jakiś program do partycjonowania, potem wypalić go tak aby bootował się. Dzięki niemu sformatujesz dyski i zostanie tylko instalacja windowsa :huh: tylko po co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy uruchamiam komputer i wlozona jest plytka z windowsem to tylko zacyzna instalowac a dalej sie zawiesza i nic nie idzie a windows jest oryginalny.

Co mam zrobic??

i nie ruszy musisz wejść w tryb ratunkowy

linux rescue i usunać partycje linuksowe później odpal z płyty instalkę WinZgrozy

tyle że to jak przestepstwo :unsure: szkoda marnować lapcia na taki ..............

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to ewidentny kawał...

Ty juz chyba jestes zboczony :)

poza tym w linuksie chodzi o wolnosc wyboru a wiec takze wolnosc niekorzystania z linuksa -moze i moze kiedys dracula3 zrozumie, ze zycie z ciaglym ogladaniem sie przez ramie czy ktos nie sprawdza legalnosci oprogramowania...

a co do instalacji windowsa -takie rzeczy to (tylko) na forum windołsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...