Skocz do zawartości

Stary Komputer Mojego Taty I Linux?


veronx

Rekomendowane odpowiedzi

:blink:

 

Witam , mój Ojciec posiada pentium 3 450 mhz, 64 mb sdram , riva tnt 16 mb , dysk 8 gb , cd rom 52x

 

no właśnie i szukam po ten stary sprzęcik jakiejs lekkiej dystrubucji i przy okazji nie trudnej do okiełznania

 

 

Tata ma już dość win 98 i wiecznych padów systemu , komp słuzy tylko do przegladania internetu (mamy sieć domową)

 

ja siedze na stałe na fedorce 6 , ale tak myśle co tam temu tacie wrzucić ?

 

knopix ? ubuntu ?(najnowsze sie nawet instalowac nie chce) , debian ?

 

 

czekam na rady Panowie (i mój Tata też ;) )

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na http://www.linux.org/ moze cos wybierzesz.

Chyba http://distrowatch.com tez moze sie przydac.

Bardzo fajne distro o malych wymaganiach sprzetowych KateOS http://kateos.org

Cytat ze strony

Wymagania:

i486

32 MB RAM

300 MB HD (Na ROOT i SWAP)

VGA card

karta dzwiekowa (opcjonalnie)

CDROM (bootowalny), floppy

[edit]mavik tez dobrze radzi, tylko instalacja przez "linux text" bo graficzna instalka wymaga min. 192MB (albo cos kolo tego, nie pamietam dokladnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xubuntu lub KateOS, może być nawet Fedora, ale z Fluxbox-em, WindowMaker-em lub Xfce (ale przydało by się min. 128MB RAM-u).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pentium 3 450 mhz, 64 mb sdram , riva tnt 16 mb , dysk 8 gb , cd rom 52x
Zamien 64 na 256MB RAMu lub jeszcze lepiej 2x256MB(przy dzisiejszych cenach to grosze, tylko sprawdz czy plyta pociagnie kosci 256MB), podkrec troche proca - do 533MHz powinien sie krecic bez zajakniecia (dobre chlodzenie i podniesione napiecie) i smialo jedziesz z FC6, nawet z Gnomem. PIII to przyzwoity i wydajny procesor...

A jak nie chcesz juz w ten sprzet inwestowac to tak jak radza inni - wybierz lekkiego menedzera i jazda ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , póki co instaluje sie tam xubuntu , no zobaczymy jak to bedzie działac , chociaż ja osobiście wolałbym np Fedore i fluxbox no ale najpierw trzeba zbadac to xubuntu (sąsiad mi podrzucił cd :) )

 

pozdrawiam dzięki za wypowiedzi

 

p.s co do ulepszenia tego kompa to raczej nie wchodzi w gre bo nie warto szczerze mówiąc , wole posprzedawac pare gratów i kupić jakąs płytke , procesor i ram w granicach 200 zl :) ale narazie niech sie Tata męczy na tym co jest :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIII-450 bez podkrecania jest jakies 3-4 x wydajniejszy od AMD-K6.

RAM, RAM i jeszcze raz RAM...

Pozdro

 

Nie zagłębiałem się w tym temacie. W swoim poście miałem na myśli pracę Xubuntu przy 128 MB ramu, przy 512 MB jeszcze nie miałem okazji odpalić go... tyle co w serwisie jak ram wpinali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się w tym temacie. W swoim poście miałem na myśli pracę Xubuntu przy 128 MB ramu, przy 512 MB jeszcze nie miałem okazji odpalić go... tyle co w serwisie jak ram wpinali.
Spoko :)

Ja chcialem dac tylko veronxowi do zrozumienia, ze jak dolozy ramu to na tym sprzecie nawet FC6 pojdzie jak nic!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba będzie dobrze , kumpel mi podrzucił dwie kostki sdram stare 2x po 64 mb :) dorzuce jak skonczy instalowac , teraz (_napewno_ → na pewno) ORT bedzie dużo lepiej chodziło , pozdrawiam dzieki za wypowiedzi Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem xubuntu , aktualizacja robiła sie jakieś 4-5 godzin :) a net mamy szybki ... no ale cóż ... xubuntu troche jak dla Taty dziwne... chodzi ledwo co szczerze mówiąc, ale nie poddaje sie , poszukam gdzies jeszcze chociaz jedną kostke ramu i wtedy ożyje ten system bo póki co to jest ślimak :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...