Skocz do zawartości

Pomocy!


kamil3d

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się tak: Karta sieciowa na chipsecie rt2400 system: FC6

ściągałem już wiele sterowników i żadne się nie chcą skompilować (po aktualizacji systemu, o której mowa niżej, też), wybrałem opcję (wersję sterowników) gdzie wychodzi najmniej błędów:

 

Ekran dla wersji:

rt2400-1.2.2-b3

[root@xxx Module]# make
make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/kernels/2.6.20-1.2944.fc6-i586'
  CC [M]  /home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.o
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:55: error: expected ‘)’ before string constant
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:59: error: expected ‘)’ before string constant
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c: In function ‘RT2400_probe’:
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:170: error: ‘struct net_device’ has no member named ‘get_wireless_stats’
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:190: warning: format ‘%lx’ expects type ‘long unsigned int’, but argument 3 has type ‘resource_size_t’
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c: In function ‘RT2400_open’:
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:238: warning: passing argument 2 of ‘request_irq’ from incompatible pointer type
make[2]: *** [/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.o] Błąd 1
make[1]: *** [_module_/home/rt/rt2400/Module] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/kernels/2.6.20-1.2944.fc6-i586'
rt2400.ko failed to build!
make: *** [module] Błąd 1

 

wcześniej udało mi się przez ndiswrapper zamontować sterowniki z win, ndiswrapper (kompilowany ze źródeł) działał do czasu aż puściłem update systemu, teraz:

[root@xxx Module]# modprobe ndiswrapper
FATAL: Module ndiswrapper not found.

[root@xxx Module]# ndiswrapper -v
utils version: 1.9
driver modinfo: could not find module ndiswrapper

Czytałem gdzieś o aliasach w modprobe do ndiswrappera, ale z tego co oglądałem to wszystko było prawidłowo.

Próbowałem skompilowac jeszcze raz, ale się już się nie udało.

 

Proszę, pomóżcie, szukałem na forum, google, ale bez zamierzonego rezultatu.

 

P.S. Tak przy okazji, co mam zrobić żeby mi mp3 odtwarzało ?? mam rythmbox, xmms, amarok, i na żadnym nie działa, pisze że brak kodeka, xmms instalowałem z yum install xmms*, amarok też, więc chyba powinno się ściagnąć to co jest wymagane, czy źle myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do ndiswrappera polecam użyć paczek z livna:

yum install kmod-ndiswrapper

a nie kompilować :)

Potem instalacja sterownika, depmod modprobe itd itp.

 

Do amaroka

yum install amarok-extras-nonfree

Do xmms

yum install xmms-mp3

 

Yum jest rozwiązaniem na wszystko a to co ja podałem można było bardzo łatwo znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że niedziałajaca karta sieciowa jest moim jedynym źródłem internetu na linuksie ;p, więc yum odpada.

spróbuję ściągnąć tego ndiswrappera, tyko najgorsze są te zależności w rpm jak się nie ma neta i się trzeba przełanczać na win, ściągać ......., aż się odechciewa.

W dajszym ciągu czekam na rozwiązania kompilacji sterowników dla linuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że niedziałajaca karta sieciowa jest moim jedynym źródłem internetu na linuksie ;p, więc yum odpada. ...

ndiswrapper przestal dzialac, bo update systemu zaktualizowal Ci kernela - wiec caly zabieg z kompilacja i instalacja ze zrodel powinienes przeprowadzic ponownie... ale tylko jesli chcesz miec tego typu klopoty w przyszlosci ;)

 

Aby tego uniknac uzyj paczki z livny - sciagnij kmod-ndiswrapper odpowiedni dla twojego aktualnego kernela, zainstaluj przy uzyciu rpm -ivh - nie powinno byc klopotow z zaleznosciami (wczesniej powinienes odinstalowac to co zainstalowales ze zrodel aby usunac smieci), zainstaluj / uruchom siec - a w przyszlosci przy kazdym nowym kernelu kmod bedzie doinstalowywany automatycznie.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci sie tylko wydaje ;)

 

Moja odpowiedz sprowadzala sie do ndiswrappera, bo lepszy zapaczkowany ndiswrapper z livny niz samodzielnie kompilowany sterownik :)

 

Nawet jesli znajdziesz blad w zrodelkach i skompilujesz i zainstalujesz w koncu ten modul, to po kazdej podmianie kernela i tak bedziesz bez sieci... i od nowa w kolko zabawa w make uninstall, make clean, make, install lub podobnie, a w koncu Fedora to nie Slack ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z ndiswrapperem jest już zakończona.

 

Przypomnę jeszcze jeden (główny) problem:

 

Kompilacja sterowników rt2400-1.2.2-b3

 

[root@xxx Module]# make
make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/kernels/2.6.20-1.2944.fc6-i586'
  CC [M]  /home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.o
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:55: error: expected ‘)’ before string constant
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:59: error: expected ‘)’ before string constant
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c: In function ‘RT2400_probe’:
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:170: error: ‘struct net_device’ has no member named ‘get_wireless_stats’
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:190: warning: format ‘%lx’ expects type ‘long unsigned int’, but argument 3 has type ‘resource_size_t’
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c: In function ‘RT2400_open’:
/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.c:238: warning: passing argument 2 of ‘request_irq’ from incompatible pointer type
make[2]: *** [/home/rt/rt2400/Module/rtmp_main.o] Błąd 1
make[1]: *** [_module_/home/rt/rt2400/Module] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/kernels/2.6.20-1.2944.fc6-i586'
rt2400.ko failed to build!
make: *** [module] Błąd 1

 

Gdyby to mi się skompilowało to ndiswrapper mi jest niepotrzebny, Wolałbym mieć te sterowniki skompilowane, a nie bawić się ndiswrapperem.

Jak ktoś wie co zrobić żeby te sterowniki się skompilowały to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja sterowników rt2400-1.2.2-b3...

Skoro tak sie upierasz...

 

Pierwsze, czego bym sprobowal - to uzycie jakichs nowszych zrodelek (1.2.2-b3 maja prawie 2 lata!)

Nowsze zrodla (cvs) znajdziesz tu -> http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Downloads

... ja zaczal bym od rt2x00-CVS

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ddzięki, sterowniki rt2400 CVS działają ;], skompilowały się bez problemu i net działa.

 

Tylko że ..... na wszystkich kolsolach tekstowych wypluwa mi takie coś:

 

RT2400: Error: empty Elem in MlmeQueue

 

i to nie raz, tylko ciągle, z takim skutkiem że nie można nic zrobić na tych konsolach. Jak wyłączę całą sieć to przestaje wypisywać.

Co z tym zrobić ?, próbóję do czegoś sam dojść, ale jak narazie bez skutku ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to trochę inaczej. Znalazłem ten plik na płycie, kliknąłem w niego dwa razy, podałem hasło roota i otworzył mi się jakiś kreator pakietów czy coś takiego i z tamta go zainstalowałem. Co mam robić dalej, żeby wreszcie napisać na tym forum z Linuksa? :D

 

No to wes teraz rob to make i make install i powinno isc gladko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...