Skocz do zawartości

Guarddog


Hardek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie sciagnac guarddoga.
Niestety będziesz musiał pewnie sam kompilować ze źródeł (*.tar.gz), ale nie poleceam, jeśli nie umiesz zbudować sobie paczki RPM - będziesz miał smieci w systemie i problem z deinstalacją.

Jeśli nie chcesz się uczyć konfiguracji iptables w "normalny" sposób ;) to może wykorzystaj firestarter - jest w repozytoriach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiał pewnie sam kompilować ze źródeł (*.tar.gz), ale nie poleceam, jeśli nie umiesz zbudować sobie paczki RPM - będziesz miał smieci w systemie i problem z deinstalacją.

Jeśli nie chcesz się uczyć konfiguracji iptables w "normalny" sposób ;) to może wykorzystaj firestarter - jest w repozytoriach.

 

Firestarter cos nie zabardzo mi dziala bo podczas zamykania systemu wyswietla mi sie ze brak dostepu do czego, firewall not started. Moze bys wiedzial co z tym zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]podczas zamykania systemu wyswietla mi sie ze brak dostepu do czego, firewall not started. Moze bys wiedzial co z tym zrobic?
Może bym i wiedział, jakbyś zadał konkretne pytanie. "brak dostępu do czegoś". To Ty widzisz do czego, ja nie.

Jeśli problem jest z SElinux jak sugeruje piotreek23 to ja wysiadam, ale najpierw trzeba wiedzieć jakie są komunikaty błędów.

Chcesz pomocy, to nie każ się prosić o szczegóły. Sam od razu podaj to co wiesz, bo inaczej to to nie ma sensu. Wróżek na etacie forum nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bym i wiedział, jakbyś zadał konkretne pytanie. "brak dostępu do czegoś". To Ty widzisz do czego, ja nie.

Jeśli problem jest z SElinux jak sugeruje piotreek23 to ja wysiadam, ale najpierw trzeba wiedzieć jakie są komunikaty błędów.

Chcesz pomocy, to nie każ się prosić o szczegóły. Sam od razu podaj to co wiesz, bo inaczej to to nie ma sensu. Wróżek na etacie forum nie ma.

 

A wiec tak. Wylaczam komputer i nagle przwija sie ciag literek (nie wiem dokladnie jakie bo za szybko sie przesuwaja) i na koncu jest napis "/var/lock/firestarter nie mozna usunac. Firewall not started"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to zapisać bo pojawia sie po wyłączeniu loggera systemowego.Przy zamykaniu systemu w momencie zatrzymywania firestartera pojawia sie listing uprawnień Selinux nastepnie komunikat touch ze nie mozna usunac /var/lock/firestarter nie ma takiego pliku lub katalogu a nastepnie ze jadro nie ma wlaczonej uslugi IPtables całość konczy sie [ok]

Co ciekawe jak sie z konsoli zatrzyma przez /etc/ini.d/firestarter stop nie ma bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to zapisać bo pojawia sie po wyłączeniu loggera systemowego.Przy zamykaniu systemu w momencie zatrzymywania firestartera pojawia sie listing uprawnień Selinux nastepnie komunikat touch ze nie mozna usunac /var/lock/firestarter nie ma takiego pliku lub katalogu a nastepnie ze jadro nie ma wlaczonej uslugi IPtables całość konczy sie [ok]

Co ciekawe jak sie z konsoli zatrzyma przez /etc/ini.d/firestarter stop nie ma bledu.

 

 

Czyli co mam zrobic zeby normalnie sie wylaczalo bez jakich komunikatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nastepnie ze jadro nie ma wlaczonej uslugi IPtables[...]
A kernel standardowy z repo czy sam kompilowałeś?

Może warto założyć plik /var/log/firestarter "z ręki" i nadać mu odpowiedni kontekst?

 

Nie mam pomysłu jak to naprawić. Generalnie uważam, że tego typu konfiguratory jak firestarter albo guarddog dają więcej problemów niż korzyści. Wiem, bo kiedyś walczyłem z firestarterem, po 2-3 dniach nieudanych prób wziąłem się za naukę regułek iptables i następnego dnia poradziłem sobie ze skonfigurowaniem mojego kompa jako routera dla dwóch pozostałych pecetów w domowej sieci. Potem trzeba było tylko przemyśleć co chcę przepuszczać a czego nie i wpisać do iptablesów regułki - większość porad znalazłem zresztą w sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie chciałem zapytać o podobny problem, ale chyba wszystko jasne. Guarddog mi pomieszał (jest w repo jak by ktoś szukał). Już go zdeinstalowałem, ale niestety zostawił pewne g... Jak włączam komputer jestem odcięty od internetu. Dopiero Start->Administracja->Poziom bezpieczeństwa naprawia problem (muszę za każdym startem systemu to robić). Co ciekawe zmieniam dowolne ustawienie a następnie wracam do początkowego, czyli nic nie zmieniam i wtedy działa. Przy starcie ntp też nie funkcjonuje, nie może połączyć się z serwerem czasu. Może jednak wie ktoś co z tym zrobić. Trochę to irytujące ciągłe podwójny klik na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...