Skocz do zawartości

Aplikacje Dla Fedory


rafori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem w trakcie przechodzenia na calkowite korzystanie z FC. Szukalem w roznych tabelach informacji dot. aplikacji zamiennych w Linuksie, czytalem info na oficjalnych stronach itp. Jednak chcialem zapytac o Wasze typy dla ponizszych aplikacji. W niektorych przypadkach znalazlem juz rozwiazania. Podaje je rowniez. Moze znacie cos lepszego, ciekawszego niz wybrane przeze mnie.

 

Bat -> Balsa

AllPlayer -> Mplayer

BestPlayer -> Mplayer

PowerDVD -> Xine.

QTPlayer ->

DivX,Xvid (konieczne tylko kodeki?) ->

Photoshop -> Gimp

Corel Draw -> SodiPodi

Adobe Album ->

Acdsee ->

Cdex -> Grip.

iTunes ->

TheGodFather ->

Winamp -> Xmmp, Winamp

Wave Editor -> Audiacity

Nero -> K3B

BitCommet ->

TotalCommander (ftp) -> gFTP

Obsluga wbudowanej kamery ->

NOD32 ->

NortonGhost ->

PartitionMagic -> gparted

PDF995 (tworzenie pdf) ->

ZoneAlarm,Outpost ->

 

Z gory dziekuje za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje typy beda dotyczyc Gnome, bo akurat tego srodowiska uzywam. Napisz które srodowisko Ty masz w planach.

 

AllPlayer -> Mplayer

BestPlayer -> Mplayer

Mplayer to dobry wybór. Ja polecam wypróbowac jeszcze Totem - bardzo przyjemny minimalistyczny odtwarzacz.

 

QTPlayer -> Mplayer. Wystarczy zainstalowac jedna biblioteke (nie trudno ja znalezc w repo, ja nie pamietam teraz nazwy)

 

DivX,Xvid (konieczne tylko kodeki?) -> Mplayer i to tyle :P Albo wszystkie gstreamery do Totema lub po prostu Xine. Na ten temat znajdziesz duzo w http://poradnik.fedorapl.org/

 

Corel Draw -> SodiPodi (albo Inkscape, albo - moja ulubiona - Xara Extreme)

 

Adobe Album -> Nie jestem pewny, ale zdaje sie, ze odpowiednikiem bedzie F-Spot.

 

Acdsee -> gThumb

 

iTunes -> Listen, Rythmbox, Banshee, Exaile albo SongBird. Ten ostatni ma z tego co wiem interface wzorowany na iTunes. Ale musisz po prostu sprawdzic co Ci najbardziej pasuje.

 

Winamp -> Xmmp, Winamp <- to jest stare ;) Zamiast XMMS'a moze lepiej Audacious?

 

Nero -> K3B - mhm. Ew. GnomeBaker

 

BitCommet -> Ja uzywam BitTorrent po prostu ;)

 

PartitionMagic -> gparted

 

PDF995 (tworzenie pdf) -> W OpenOffice Writer jest wbudowany exporter do PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat -> Balsa

 

Zamiast Balsy polecam Claws Mail, pelno(no sporo w porównaniu z Thunderbirdem) wtyczek mozna zintegrowac zarówno z Spamassasin jak i Clam AntyWirus.

 

AllPlayer -> Mplayer

BestPlayer -> Mplayer

PowerDVD -> Xine.

QTPlayer ->

DivX,Xvid (konieczne tylko kodeki?) ->

 

MPlayer plus Totem na gstreamerze (wraz z kodekami z Livna) i wszystko u mnie dziala(no jak dotychczas to co chcialem by dzialalo).

 

Acdsee ->

 

Zobacz F-Spot Photo Manager, choc mi nie przypadl do gustu, gThumb mi wystarcza.

 

Cdex -> Grip.

 

Wole Sound Juicer, choc trzeba troche pokombinowac by na mp3 zgrywalo.

 

Winamp -> Xmmp, Winamp

 

XMMP juz praktycznie nie ma, kolega ostatnio pokazal Audacious(podobno nastepca??), ale i tak lepsze sa kombajny w stylu Rhythmboksa lub Amaroka.

 

Nero -> K3B

 

Fakt jest najlepszy na Linux ale moje zboczenie na punkcie gnoma nakazuje mi uzywac Brasero.

 

BitCommet ->

 

Jak dla mnie najlepszy jest Azureus, jednak zbyt wymagajacy. Ostatnio uzywam Transmission ale od czasu do czasu zerkam na Deluge.

 

NOD32 ->

NortonGhost ->

ZoneAlarm,Outpost ->

 

Takze sie o to martwilem... na poczatku. Fakt ze czasami przelece system chkrootkitem a co do firewalla domyslne IPtables sa wystarczajace.

 

PS: zapomnialem:

 

PDF995 (tworzenie pdf) ->

 

Scribus, ewentualnie Texmaker i nauka Lateksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat -> Thunderbird

AllPlayer -> Mplayer

BestPlayer -> Mplayer

PowerDVD -> Xine.

DivX,Xvid (konieczne tylko kodeki?) -> http://matlas.obsysa.net/?p=79

Photoshop -> Gimp

Acdsee -> gThumb

Winamp -> Audacious

Nero -> K3B

TotalCommander (ftp) -> GNOME Commander

NOD32 -> w (_linuxie_ → Linuksie) ORT antywir nie potrzebny

PartitionMagic -> gparted

PDF995 (tworzenie pdf) -> Open Office - Writer

ZoneAlarm,Outpost -> iptables

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do torrenta zdecydowanie kTorrent nawet jeśli używasz GNOMe (tak jak ja) . Jest zdecydowane najszybszy i w ogóle fajny :)

Do ftp w gnomie masz masz menu miejsca i tam 'połącz z serwerem' łączysz się ze swoim ftp i pracujesz na nim jak na zwykłych folderach - najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACDsee -> digikam + digikamplugins

NOD32 -> :D zbedny

BitCOmmet -> Ktorrent (ostatnio wprawdzie cos mi sie ostatnio czasem wykrzacza, ale to raczej moja "lokalna" przypadlosc). Ew. jeszcze Deluge (jesli wolisz biblioteki Gnome), ale nie ma wtyczki typu SafePeer - generalnie brak ochrony przed "zlosliwymi" site'ami. No i oczywiscie full wypas Azureus.

Total Commander -> Krusader, prawie tak wypasiony jak TC. GNOME Commander wciaz jeszcze troszke niedorobiony (brak rozwinietej przegladarki z podgladem plików graficznych, brak wbudowanej przegladarki archiwów), wiec to tylko dla zwolenników czystego GNOME. Osobiscie pomimo, ze usunalem cale GNOME i KDE (korzystam z XFCE 4.4 ze wzgledu na "lekkosc") instaluje programy zarówno z GNOME jak i z KDE. yum dociaga niezbedne biblioteki.

Photoshop -> GIMP (wlasna kompilacja v.2.3.15 zainstalowana w katalogu domowym i z uprawnieniami zwyklego usera, zeby nie robic smiecia w systemie)

Wideo, filmy -> mplayer + odpowiednie kodeki

Przechwytywanie strumieni video i audio -> mplayer (z mencoderem)

No i jeszcze do obslugi karty telewizyjnej i nagrywania TV xdtv oraz Audacity (nie mylic z Audacious) do obróbki i konwertowania plików dzwiekowych.

 

[EDIT]Jeszcze a propos Deluge - projekt porzucony mniej wiecej 1,5 roku temu jak wynika z informacji na stronie Sourceforge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic

 

BitCOmmet -> Ktorrent (ostatnio wprawdzie coś mi się ostatnio czasem wykrzacza, ale to raczej moja "lokalna" przypadłość).

 

To raczej nie Twoja przypadłość. Od jakiegoś czasu ja także mam z nim problemu (dokładnie od momentu przebudowy interfejsu programu).

 

Może w przyszłych wersjach sytuacja się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...