Skocz do zawartości

Brak Libstdc++.so.5


Haspet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio przesiadłem się na Windows'a, bo wkoncu miałem sprawny komputer, ale jakos tesknota dreczyła i zainstalowalem FC 6, i teraz mam, a własciwie nie mam biblioteki libstdc++.so.5, przez co niechce mi sie zainstalować opera ( ale jakos se poradziłem ) i niechce właczyc TC:E, wywala z błedem:

Sys_LoadDll(/usr/local/games/enemy-territory/tcetest/ui.mp.i386.so)...

Sys_LoadDll(/usr/local/games/enemy-territory/tcetest/ui.mp.i386.so) failed:

"libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory"

Sys_LoadDll(ui) failed dlopen() completely!

----- CL_Shutdown -----

RE_Shutdown( 1 )

-----------------------

----- CL_Shutdown -----

-----------------------

Sys_Error: VM_Create on UI failed

 

Z repozytorium sciągłem tylko libstdc++-devel czy cos takiego, a repozytoria jakie mam, to wszystko wg. nowego angielskiego faqfedora.

Wie ktoś jak rozwiązać problem z tym plikiem czy tam bibilioteka ?

Pozdrawiam Haspet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba zrobić dowiżanie symboliczne do libstdc++. Wpisz whereis libstdc++ i zobacz czy masz gdzieś tam ten pliczek (libstdc++.so.5)

 

Np.

1) http://www.joewein.de/sw/swnotes002.htm

 

Też na ten link wtrafiłem, ale nic nie pomogło, zainstalowałem jakis pakiet z (_yum'a_ → yuma) ORT i dałem te dowiązanie, ale nie pamietam jaki pakiet to był podajże coś compat-libstdc++-36 (?) nie pamiętam.

 

Jeszcze jeden problem żęby nie zakładać kolejnego tematu.

Podczas uruchamiania systemu (przed iksami), i podczas isntalacji jakiego pakietu daje mi taki komunikat:

/etc/selinux/targeted/contexts/files/file_contexts: Multiple different specifications for /usr/lib/vlc/codec/libdmo_plugin.so (system_u:object_r:textrel_shlib_t:s0 and system_u:object_r:shlib_t:s0).

/etc/selinux/targeted/contexts/files/file_contexts: Multiple different specifications for /usr/lib/vlc/codec/librealaudio_plugin.so (system_u:object_r:textrel_shlib_t:s0 and system_u:object_r:shlib_t:s0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na ten link wtrafiłem, ale nic nie pomogło, zainstalowałem jakis pakiet z (_yum'a_ → yuma) ORT i dałem te dowiązanie, ale nie pamietam jaki pakiet to był podajże coś compat-libstdc++-36 (?) nie pamiętam.
No same konkretne informacje :D U mnie jest dowiązanie /usr/lib/libstdc++.so.5 -> libstdc++.so.5.0.7 i Opera 9.20 śmiga.

Zakładam, że pełny update systemu zrobiłeś.

 

[EDIT] Ta druga sprawa: zakładaj raczej nowy wątek w takich wypadkach. Brak biblioteki to nie to samo co problemy w SElinux.

Co do samej sprawy -> TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

może jestem głupia blondi, ale nic nie dały mi rady tu znalezione. Może ktoś podpowie, co źle robię?

 

usiłuje od kilku dni zainstalować Thunderbirda 2.0.0.9, ale chyba wcześniej ja wymięknę, niż zrozumiem jak to zrobić :lammer:

 

[root@localhost thunderbird]# whereis libstdc++

libstdc++:

[root@localhost thunderbird]# ln -s /usr/local/lib/libstdc++.so.5 /usr/lib/libstdc++.so.5

[root@localhost thunderbird]# ./thunderbird

./thunderbird-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

 

czyli nici z tego... ale jestem twarda sztuka i jeszcze próbowałam:

[root@localhost thunderbird]# ln -s /usr/local/lib/libstdc++.so.5 /usr/lib/libstdc++.so.5

ln: tworzenie dowiązania symbolicznego `/usr/lib/libstdc++.so.5': Plik istnieje

[root@localhost thunderbird]# ./thunderbird

./thunderbird-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

tym razem system zachował się inaczej, ale niewiele mi to dało :(

 

kolejny mój krok to:

[root@localhost thunderbird]# ./thunderbird-bin -safe-mode

./thunderbird-bin: error while loading shared libraries: libmozjs.so: cannot open shared object file: No such file or directory

 

niech ktoś mi pomoże, bo pogryzę klawiaturę... jak pomyślę, że kolejnych kilka nocy i weekendów mam zarwać dla zainstalowania jednej potrzebnej mi aplikacji, to niedobrze się mi robi po całych dniach pracy z komputem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Miałem ten sam problem co Bożena, już go rozwiązałem ale nie instalacją przez yum bo wtedy chce mi zainstalować wersję 3.0-2.3.beta2.fc11.... Chciałbym normalną wersję 2.0.0.22. Czy jest możliwość wskazania wersji jaką się chce zainstalować? Nie tylko thunderbirda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...