Skocz do zawartości

Fedora 7 - Problem Po Instalacji


tomis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem właśnie sobie siódemkę i mam problem ze wstaniem i-ksów.

Instalacja przebiegła ok.

Po instalacji przeszedłem przez konfigurację i gdy dochodzi do pierwszego uruchomienia i nagle czarny ekran i koniec.

Nie wiem co jest HELP :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura w takich przypadkach się kłania:

 

przełącz się na konsolę tekstową (Ctrl+Alt+F1)

jak się nie uda, to zrestartuj system i uruchom go w trybie tekstowym (parametr 3 dla jądra)

zaloguj się na konsoli tekstowej jako root

przejrzyj log /var/log/Xorg.0.log

zidentyfikuj problem i spróbuj go usunąć, prawdopodobnie chodzi o wpisy w /etc/X11/xorg.conf

podczas testów zamiast restartować system za każdym razem, raczej uruchamiaj X-serwer przez startx.

 

Powyższe dotyczy dowolnego problemu z X-ami, bez diagnostyki nawet nie próbuj nikogo pytać, bo jeżeli gdzieś jest odpowiedź, to właśnie w Twoich logach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura w takich przypadkach sie klania:

 

przelacz sie na konsole tekstowa (Ctrl+Alt+F1)

jak sie nie uda, to zrestartuj system i uruchom go w trybie tekstowym (parametr 3 dla jadra)

zaloguj sie na konsoli tekstowej jako root

przejrzyj log /var/log/Xorg.0.log

zidentyfikuj problem i spróbuj go usunac, prawdopodobnie chodzi o wpisy w /etc/X11/xorg.conf

podczas testów zamiast restartowac system za kazdym razem, raczej uruchamiaj X-serwer przez startx.

 

Powyzsze dotyczy dowolnego problemu z X-ami, bez diagnostyki nawet nie próbuj nikogo pytac, bo jezeli gdzies jest odpowiedz, to wlasnie w Twoich logach.

 

 

wlasnie problem polega na tym ze po Grubie nic mi nie wstaje tylko pojawia sie czarny ekran i tylko ctr+alt+delet dziala, nawet dioda z twardego dysku nie mruga.

 

Mój komp to Joybook Benq R22E.

Sempron 3000+, 512 ram, 80gb, grafika jest jakas niestandardowa juz nie pamietam jaka, ale FC5 i FC6 instalowaly sie bez najmniejszych problemów.

Pozdrawiam

-----------------

LUDZIE, kiedy wy sie nauczycie, zeby odpowiadajac na czyjs post nie cytowac go w calosci, a tylko najwazniejsze fragmenty albo w ogóle nie cytowac? Dzieki za zrozumienie - WalDo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem polega na tym ze po Grubie nic mi nie wstaje tylko pojawia sie czarny ekran i tylko ctr+alt+delet dziala, nawet dioda z twardego dysku nie mruga.

 

Mój komp to Joybook Benq R22E.

Sempron 3000+, 512 ram, 80gb, grafika jest jakas niestandardowa juz nie pamietam jaka, ale FC5 i FC6 instalowaly sie bez najmniejszych problemów.

Pozdrawiam

A tajmalt w grubie masz zerowy? czy da sie wlaczyc menu? sluzy temu celowi eny kej. wtedy jako parametr startu podasz 3 zamiast 5 i hajze...

Ctrl+Alt+F1 nie dziala? to sie chyba X-y zwiesily, pewnie czekaja na cos...

Mozesz tez sie logowac z reskiule disku, albo z shella co sie zglasza po odpaleniu instalatora.

--------------

LUDZIE, kiedy wy sie nauczycie, zeby odpowiadajac na czyjs post nie cytowac go w calosci, a tylko najwazniejsze fragmenty albo w ogóle nie cytowac? Dzieki za zrozumienie - WalDo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tajmalt w grubie masz zerowy? czy da sie wlaczyc menu? sluzy temu celowi eny kej. wtedy jako parametr startu podasz 3 zamiast 5 i hajze...

Ctrl+Alt+F1 nie dziala? to sie chyba X-y zwiesily, pewnie czekaja na cos...

Mozesz tez sie logowac z reskiule disku, albo z shella co sie zglasza po odpaleniu instalatora.

 

hmm :blink: powiem szczerze ze ni w zab nie kumam co do mnie mówisz.

Prosze wytlumacz mi co mam zrobic aby ten tajmalt sprawdzic.

Menu da sie wlaczyc

 

wyglada to tak:

 

Ustawianie zegara - ok

Uruchamianie udev: - ok

 

I teraz wedlug mnie powinien odpalic sie ekran wczytywania, a u mnie jest czarny ekran i nic sie nie dzieje

Help

----------------

LUDZIE, kiedy wy sie nauczycie, zeby odpowiadajac na czyjs post nie cytowac go w calosci, a tylko najwazniejsze fragmenty albo w ogóle nie cytowac? Dzieki za zrozumienie - WalDo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji grub-a jest opcja, która pozwala ustalic wstepny czas oczekiwania przed startem. M.in. po to by móc wybrac opcje startowa.

GRUB pisze wtedy, ze odpali taka a taka konfiguracje z xxx sekund i odlicza.

Jezeli masz ustawiona wartosc 0, to ladowanie systemu nastepuje bezzwlocznie. Cytowane przez ciebie komunikaty o ustawianiu zegara i udev sa juz od systemu, po zbootowaniu jadra.

 

Mozesz nacisnac dowolny klawisz (np. strzalke w dól) po zniknieciu komunikatów BIOSu, jest szansa ze zglosi sie menu GRUB-a.

Trzeba wtedy ustalic opcje bootowania -- tak jak pisalem 3 zamiast 5.

Jezeli to menu ci ,,nie wejdzie'' to pozostaje dysk ratunkowy lub shell z dysku instalacyjnego, zeby dobrac sie do logów. Moze zajsc potrzeba podmontowania podstawowej partycji systemu, bo przeciez starter z cd nie wie jak masz skonfigurowany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech 7 ka i nowe problemy :)

 

isntaluje sie normalnie ale dogranie fglrx powoduje kazdorazowe resteowanie sie Xow przy starcie (po inicjalizacji fglrx kazdorazowo trzeba odpalac autosetup by sie xy odpalily)

 

drugi problem to bcm43 http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9958 :)

# modprobe bcm43xx zwraca - modporbe unknown command ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech 7 ka i nowe problemy :)

 

isntaluje sie normalnie ale dogranie fglrx powoduje kazdorazowe resteowanie sie Xow przy starcie (po inicjalizacji fglrx kazdorazowo trzeba odpalac autosetup by sie xy odpalily)

 

drugi problem to bcm43 http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9958 :)

# modprobe bcm43xx zwraca - modporbe unknown command ...

 

Również mam problemy z iksami i z wifi. Na razie jadę na standardowych sterownikach graficznych. Co prawda każdorzowe konfigurowanie jest uciążliwe ale dopiero zaczynam nad tym pracować. Kartę odpaliłem na razie ndiswrapperem. W FC6 i tak nie dało rady jej uruchomić przy użyciu bcm43xx. W F7 jak poustawiam wszystko to zabiorę się za ten bcm43xx, to musi zadziałać w nowym, super hiper systemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hej! Mam chyba podobny problem:

Komp laptop HP Pavilion dv6152eu ( http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...015〈=en ) z kartą nVidia GeForce Go 7200.

Ściągnąłem Fedorę 7 w wersji 64bitowej (procek to Turion X2) przez Torrenta, sprawdziłem sumy kontrolne, a potem jeszcze przy instalacji test płyty. Wszystko było OK.

System się zainstalował, restart kompa, uruchomił się kreator pierwszego uruchomienia, jak doszedł do końca to pojawił się czarny ekran. Po 3 minutach zresetowałem kompa. Teraz komp się uruchamia, pojawia się to okno graficzne postępu przy ładowaniu systemu i jak już dojdzie do końca (ostatnią pozycją, którą pisze, że odpala jest znów kreator pierwszego uruchomienia), to pojawia się czarny ekran i nie da się nic zrobić. Nie działają żadne ctr+alt+del, próba przełączenia się na inną konsolę, nic.

Może to coś z kartą, ale w sumie trochę dziwne, bo instalator w trybie graficznym przeszedł ładnie i nawet wykrył tę kartę poprawnie czym mile mnie zaskoczył.

Udało mi się raz, zanim całe ładowanie wszystkiego się skończyło i system się powiesił, przejść na inną konsolę, ale niestety po chwili zobaczyłem ciemność.

 

Odpaliłem system w trybie tekstowym i zajrzałem do /etc/X11/xorg.conf Fragment poniżej:

Section "Device"
   Identifier "Videocard0"
   Driver     "nv"
End Section
Section "Screen"
   Identiefier "Screen0"
   Device      "Videocard0"
   Default Depth 24
   Subsection "Dispalay"
       Viewpoint 00
       Depth 24
   End Subsection
End Section

 

Macie jakiś pomysł? Nowe sterowniki do karty, czy to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakiś problem z nvidią.

U mnie na podobnym sprzęcie, na sterowniku nv x-y praktycznie nigdy nie wstają, od razu jest totalna zwiecha całego systemu.

Na sterowniku z livny jakoś idzie, ale niestety x-y się czasem zacinają na minutkę, a czasem, w losowych momentach system całkowicie zastyga już na dobre i tylko twardy reset pomaga. Zdaje się że binarka nvidii też psuje synchronizację zegara sprzętowego (zwiecha).

Wygląda na to, że z tą kartą sporo osób ma podobne problemy (http://forums.nvidia.com/), i jak widać nvidia od dłuższego ma użytkowników głęboko w d**** :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...