Skocz do zawartości

Brak Boot Loadera


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dwa dyski w komputerze. Na jednym windows na drugim na jednej z partycji zainstalowałem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Normalnie powinien wyskoczyć mi boot loader po instalacji, ale nic nie ma. Windows odpala sie automatycznie i nic nie wyskakuje. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki, pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc.
A ja bardzo prosze o skorzystanie z przeszukiwarki forum :angry: Haslo "grub-install" lub "boot.ini", bo nie wiem czy chesz miec bootloader windows czy GRUB (zasada dzialania taka sama dla F7 jak i dla wczesniejszych wersji)

Przy instalacji tez trzeba uwazac, bo zapewne zainstalowales GRUB w pierwszej partycji systemu Linux zamiast w MBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo proszę o skorzystanie z przeszukiwarki forum :angry: Hasło "grub-install" lub "boot.ini", bo nie wiem czy chesz mieć bootloader windows czy GRUB (zasada działania taka sama dla F7 jak i dla wcześniejszych wersji)

Przy instalacji też trzeba uważać, bo zapewne zainstalowałeś GRUB w pierwszej partycji systemu Linux zamiast w MBR.

 

 

Wyszukiwałem posty na forum, robiłem wszystko co znalazłem i nic. Grub instalowałem w MBR, ale jak nie działało to próbowałem na pierwszej partycji linux. Próbowałem już wszystkiego dlatego założyłem post....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa dyski w komputerze. Na jednym windows na drugim na jednej z partycji zainstalowa?em (_linuxa_ Linuksa) ORT. Normalnie powinien wyskoczy? mi boot loader po instalacji, ale nic nie ma. Windows odpala sie automatycznie i nic nie wyskakuje. Bardzo prosz? o pomoc. Z góry dzi?ki, pozdrawiam....

 

(Je?li si? da) to ustaw partycj?, na której jest pingwin jako aktywn? z poziomu windowsa. Jak si? nie da to zaraz nade mn? masz rozwi?zanie. Wymu? wybootowanie z drugiego dysku biosowi, potem zdejmij aktywno?? Windowsowi a w??cz FC(fdiskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grub instalowałem w MBR, ale jak nie działało to próbowałem na pierwszej partycji linux.
Mówiłem, żebyś poczytał o grub-install wg mnie (jeśli GRUB jest zainstalowany w bootsektorze partycji lub w MBR - ważne, żeby istaniał gdziekolwiek plik grub.conf) wystarczy uruchomienie z płyty instalacyjnej w trybie "linux rescue" (w F7 to chyba opcja najniżej na ekranie, który pojawia się jako pierwszy) i potem postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie (czyli jeśli masz tylko jednego linuksa to "chroot /mnt/sysimage") a potem
grub-install /dev/sdX

Oczywiście zamiast "X" powinieneś wstawić literkę "a" lub "b" (/dev/sda, /dev/sdb).

BTW ja na swoim systemie mam zainstalowanego GRUBa na obu dyskach, tak na wszelki wypadek ;)

grub-install /dev/sda
grub-install /dev/sdb

Na obu dyskach mam jedną z partycji oznaczoną jako bootującą. Nie mam wtedy problemu jak mi w wyniku moich eksperymentów coś na jednym z dysków w MBR się pochrzani.

 

[EDIT]Wydaje mi się, że albo nie przeczytałes albo przeczytałeś zbyt pobieżnie ten wątek. Tam jest wszystko wielokrotnie, dokładnie i w różnych przypadkach opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...