Skocz do zawartości

Problem Po Aktualizacjach


Gość rgabrysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rgabrysiak

Witam dziś mój system odmówił całkowice posłuszeństwa.

Zacznę po kolei wlączyłem dziś Fedorkę wklepa?em jak zawsze polecenie

yum -y update

zwróciło mi że pobierze ok 250 mb poprawek w tym kernel, instalacja poszła sprawnie wyłączyłem kompa.

Po południu uruchamiam komputer ponownie i od razu wyskoczył bląd w montowaniu parycji NTFS po chwili komputer się zresetował a po ponownym uruchomieniu, załadowaniu Gruba widzę tylko czarny ekran nic nie działa

Proszę o pomoc :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum reinstalacji gruba przy pomocy rescuecd

EDIT: W sumie to mog? opisa?, bootujesz p?yt? F7, nast?pnie nie pami?tam dok?adnie czy by?a opcja do rescue mode czy wpisywa?o si? linux rescue tzn. powiniene? wej?? do trybu rescue :) Potem zgodnie z instrukcjami wpisujesz chroot /mnt/sysimage i na ko?cu grub-install /dev/sda (sda w moim przypadku u siebie mo?esz to sprawdzi? poleceniem fdisk -l). Mog?em co? pokr?ci? bo pisa?em z pami?ci :)

EDIT2: Chyba si? troch? zagalopowa?em, ten ekran jest kompletnie czarny czy jednak co? jest na nim napisane? Je?eli jest kompletnie czarny to sama reinstalacja gruba mo?e nie pomóc. btw. co z tymi znakami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły nvidia są robione pod konkretne jądro. Zapewne zaktualizował Ci się razem z nieudana aktualizacją jądra. Usuń i zainstaluj ponownie - powinien ściągnąc się stary sterownik odpowiedni dla starego jajka.

[EDIT]Zakładam, ze korzystasz z kmod-nvidia, bo przy ntfs-3g chyba nie powinno być takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak postawiłem system od nowa, wgrałem aktualizacje, póżniej repo livny i na samym końcu stery do grafiki

i nareszzcie wszystko śmiga jak dawniej.

 

tak to sie w wirusXP sprawy rozwiazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Trochę lepiej z systemem tzn. uruchamia się jak należy, partycje NTFS działają ale kiedy spróbuję się wylogować albo zamknąć system wszystko "staje w miejscu" widać tylko tapetkę na pulpicie a komputer nie reaguje na ruchy myszką bądź klawiaturą

Co może być tego przyczyną, jeśli potrzeba mogę podać więcej informacji ale nie wiem które mogą być przydatne.

Tak więc proszę o pomoc :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...