Skocz do zawartości

Fc6 Czy F7 ?


DJKPjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku tygodni używam fc6, i jestem b.zadowolony z tego systemu. Windy już prawie nie używam. Pojawiła się nowa wersja f7. Pytanie: czy warto ją zainstalować, i jeśli tak to jak mam to zrobić? Uaktualnić system fc6 (obecny) do f7 , czy zainstalować f7 od nowa? I jak to zrobić i (_z kąd_ → skąd) ORT pobrać f7???

Poproszę o tylko poważne odpowiedzi. Nadmieniam, że tylko używam fedory i nie mam pojęcia jak działa, (lecz wiem że jest o niebo lepsza od windy).

Pozdrawiam, Jacek

 

Już nie ma dopisku CORE jest tylko FEDORA 7 - Kamills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszcza, że sprzęt masz w miarę nowy, więc lepiej przejdź na F7. Lepiej jest zainstalować od nowa - po aktualizacji z FC6 do F7 mogą pojawić się problemy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo, że pojawią się błędy podczas czystej instalacji jak i aktualizacji jest podobne :) , dlatego sam zdecyduj. Możesz zawsze obok fc6 i windowsa postawić F7 i jeżeli wszystko będzie ok to usuniesz fc6 (i windowsa ;) ). Moim zdaniem to F7 jest pod każdym względem szybsza (uruchamianie, yum i ogólnie praca) i to chyba wszystko, reszta jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej zainstalować od nowa, zwłaszcza ze fc6 używasz od niedawna więc pewnie nie masz super skonfigurowanej żeby było żal.

Ja przesiadłem się po 6 miesiącach na czystą instalacje wiec warto !! a jesli chodzi opłyte to pobrać z torenntów lub z jakiegoś polskiego ew. czeskiego ftp.

 

pz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie pobrać fc7 ???
juz nie fc7 a f7 !

Poproszę o link jakiś...
:angry:http://fedoraproject.org/ i tak jak pisałem poprzednio albo torrent albo ftp nic trudnego

 

pz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak zrobię !!!

Ale gdzie pobrać fc7 ??? Poproszę o link jakiś...

A winda niech zjedzie najgłebiej w dół :-)

pozdrawiam, Jacek

 

ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/fedora/fedora/7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem f7 z płyty od kolegi. I System jest rzeczywiście szybszy od Fc6. I choć raz mi komp się zawiesił, i choć przez kilka dni pracowałem na Mandrivie 2007,jednak wracam do f7. Moim zdaniem, ten system jest bardziej profesjonalny od innych mi znanych. Czy są osoby podzielające moje zdanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bardziej profesjonalny niż inne szczerze mówiąc nie wiem na pewno nie tak zautomatyzowany jak Mandriva i dający większą władzę aczkolwiek jak masz karte ATI i marzy Ci się akclerelacja 3d zapomnij bo ati od jakiegoś czasu olewa userów F7. Podobnie jest z paczkami ntfs-3g w postaci rpm. A i wine czy kde też często się wiesza w wydawaniu kolejnych wersji na f7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...