Skocz do zawartości

F7 Boot


P-A-B-L-O

Rekomendowane odpowiedzi

Da się, oczywiście. Przecież to są płytki w pełni funkcjonalne. Nie rozumiem dlaczego miałoby się nie dać. Wszystkie moje wersje Live były odpalane z CD-RW.

Natomiast swój system instalowałem z DVD-RW.

Może to chodzi o + lub - ? A może płyta została źle nagrana? lub obraz jest jakiś niepełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa przedstawia się następująco:

Sumy kontrolne sha1sum sprawdzone -> są poprawne.

Jeśli chodzi o obraz moim zdaniem jest pełny -> zajmuje 3,21 GB.

Płytka jest na pewno dobrze nagrana, a jak pisałem w pierwszym poście nagrywałem obraz 2 razy na 2 różne płyty, z tym, że obie były RW.

Więc jak exbros miał u kumpla to samo musi to być płyta.

Mi też się wydaje, że RW jest bootowalna. No, ale skoro nie wychodzi to spróbuję nagrać na DVD-R, zgodnie z radą exbrosa.

 

Dzięki za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że RW jest bootowalna. No, ale skoro nie wychodzi to spróbuję nagrać na DVD-R, zgodnie z radą exbrosa.

 

Nie sądzę, żeby to była sprawka +/- Sam mam takiego jednego plusa RW z którego wszystko działa. Próbowałeś wolniej palić? Na innym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec po kolei... ;)

 

Sciagnalem obraz F7 na DVD, sprawdzilem sume, wypalilem 2 kopie (na DVD-R), na obu zapuscilem mediacheck - wszystko gralo. Z jednej z nich zainstalowalem system u siebie a po tygodniu wzialem ta sama do kumpla (zeby byc w 100% pewnym)... i ZONK. Plyta nie chciala zbootowac, niemozliwe bylo nawet jej przegladanie po podmontowaniu na dzialajacej na kumpla sprzecie FC6.

 

A ze pokonalem z ta plyta prawie 2.ooo km to sie niezle wkurzylem i zaczalem pytac co madrzejszych ludzi ... :)

 

No i z tego co sie dowiedzialem stanowczo polecane na systemy / plyty bootowalne sa DVD+R... po wypaleniu tego samego obrazu na plyte DVD+R (przy okazji - z predkoscia 4x mimo znamionowej 16x - tak na wszelki wypadek...) komp bez problemu ruszyl i przeszedl cala instalke bez zajakniecia.

 

W zwiazku z zaistniala systuacja smiem twierdzic, ze DVD-R to zly wybor a DVD-RW jeszcze gorszy ;)

 

Mozecie miec oczywiscie inna opinie na ten temat, ja po prostu podzielilem sie praktycznym spostrzezeniem sprzed kilku dni. W dyskusje sie wdawac nie chce, w szczeguly nie wnikalem, ale osobiscie nie uzyje juz DVD-R a tym bardziej DVD-RW na system (mimo, ze na moim sprzecie zadzialala). To po prostu niepewne .

 

Na koniec dodam, ze sprzet kumpla to laptop a laptopowe napedy slim DVD+/-RW sa dosc czule i delikatne. Co najciekawsze - obraz iso nagrany na laptopie na nosnik DVD-R nie bootowal (w tym samym napedzie) nagrany natomiast na DVD+R poszedl bez najmniejszych problemow.

 

Stad moja sugestia - zanim zaczniesz szukac innej nagrywarki, nagraj obraz na DVD+R

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się na wydzieleniu :P

 

Nie chodzi o 10 gr.

 

1. Tak czy inaczej wolę mieć na dysku - płyta zawsze się może spsuć. A wtedy trzeba zasysać raz jeszcze

2. Mam tyle systemów i innych danych, że jakbym chciał każdy nagrać na R-kę to by mi się z szafki wysypywały

3. Jakikolwiek błąd przy wypalaniu = płyta do kosza. A tak zawsze mogę skasować i palić raz jeszcze.

4. Poza tym wszystkim nie ufam zbytnio płytom jako medium. Kilka razy się naciąłem i kupuję tylko markowe (Verbatim, TDK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...