Skocz do zawartości

Mandrake Czy Fedora Core 2?


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mam pytanie:

 

od pół roku siedzę na Mandrake 10. Dorwałem i zgrałem sobie na DVD FEDOR CORE 2, gdzies sie naczytałem, że jest stabilniejsza i ogólnie mandrake może jej stopy wylizać :) Prawda je to czy nie? Wysłac w kosmos Mandrake i instalowac FEDOR czy to jeden pies? Czy graficznie bedzie tez tak wyglądać? czy wszystko bedzie mozna obsłuzyć z poziomu myszy (ważne dla mojej kobiety), itp? Prośbe mam abyście szczerze rzucili kilka za i przeciw, bo nie ukrywam, że waham się troszkę. Będę dźwięczny za wszelakie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(....) gdzies sie naczytałem, że jest stabilniejsza i ogólnie mandrake może jej stopy wylizać :) Prawda je to czy nie? Wysłac w kosmos Mandrake i instalowac FEDOR czy to jeden pies?(...)

Ja bym powiedział że raczej masz dwa psy .... a tak prawde powiedziawszy w kosmos poleciał jako pierwszy pies - wiec jak masz dwa psy to jedego z nich możesz bezpiecznie tam posłać ....

 

------

Nominuje post @luksky do nagrody - jako post miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat :) już był

Nominacje przyjmuję z godnością :) mam nadzieje że nagroda będzie adekwatna do trudu włozonego w wypłodzenie tego topika, czyt jakaś zdrowa azjatka :)

 

wracając do psów :) czyli co powiadacie FEDORA? może ktos z kolegów zapodac linka do porownania? szukałem szczerze mówiąc i nie bardzo udało mi sie znaleźć

 

pozdrawiam i zycze przyjemnego łikendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wczoraj byłem użytkownikiem MDK dziś już jestem szczęsliwym posiadaczem Fedory Core 2 i jak wspomniono wyżej to jeden pies, ale Fedora to pies z rodowodem więc jak najbardziej tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Wam będzie :) zaraz biore sie za wywalanie MDK i instalke Fedory.

Będziesz (?) miał kilka problemów np.: z brakiem mp3 w xmms, ale wszystko jest opisane na stronie głównej fedora.pl więc wszystko da się zrobic. A naprawdę warto, tylko MDK jest bardzie 'user friendly' niż fedora, czyli za konfigiem trzeba będzie trochę pokopać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś urażę, ale ja po zapoznaniu się dość wnikliwym z MDK, SUSE, FC2 i mniej wnikliwym ze SLACKWARE nie widzę klarownej przewagi żadnej z tych dystrybucji.

 

Jeśli chodzi o FC2, to irytujące było dziwne jądro, które sprawiało problem z niektórymi sterownikami, tudzież podejście twórców do spraw licencyjnych (osławione mp3 itp.). Ale to wszystko można łatwo nadrobić. W sumie, mając FC2 od 3 miesięcy, nie widzę obecnie żadnych logicznych powodów, aby ją zmieniać na inną dystrybucję. Chyba że na FC3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Właśnie patrzę na stół, a na nim leżą dwie dystrybucje: FedoraCore2 i Mandrake 10.0 - 0bie wersje z czasopism za 37 zł każda (każda po 7płyt). Nie wiem po którą sięgnę. Już próbowałem. Po zmianie sprzętu na nowy Fedora nie instaluje się, a Mandrake działa źle, ale nieco przekonfigurowałem kompa i spróbuję zaraz znowu. Mam dylemat, bo: w Mandrake Neostrada instaluje się od razu,a w Fedorze trzeba się nieco wysilić. fedora2 standardowo instaluje źródła jadra,w Mandrake jak zwykle ich nie ma i nigdy dopóki będzie istniał Mandrake ich nie będzie :) a dołączone jądra na kolejnych płytach jak zwykle są inne i wymagają jak zwykle konfiguracji od podstaw, bo są tak rozkonfigurowane, że nawet nie ma włączonej obsługi USB -zawsze tak było, jest i będzie w tej Dystybucji. Mandrake w wersji Download Edition jest brzydki wizualnie w porównaniu z dopieszczoną Fedorą2,ponieważ ta dystybucja Mandrake jest tak okrojona że szkoda komentować. Wsparcie ze strony Mandrake jest żadne tj. nie ma wsparcia chyba że zapłacisz 5$ na miesiąc za udział w klubie Mandrake, a pakietów do RedHata i Fedory jest mnóstwo w necie za darmochę i łatwo je znaleźć (do Mandrake trzeba się naszukać). Mandrake w wersji desktop jest poza tym mniej stabilny. Zaletą jego jest natomiast łatwa konfiguracja. Każdy ma swoje zalety i wady. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zainstalowałem Mandrake 10.0, który zapewnę jutro wyrzucę z kompa. Właśnie z niego piszę tego posta (przegladarka Mozilla). Zwracam honor - są już źródła jądra w tej dystrybucji, ale Fedora2 moim zdaniem jest lepsza - bardziej dopracowana. Mandrake Download Edition w zasadzie nadaje się tylko do zapoznania z linuksem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem mandrake 10 przez 3 miesiace i mnie zdenerwowal nagle przestal nagrywac dvd+r i zapisywac cdtext wiec go wyeliminowalem i zainstalowalem fc2

to jest moje drugie podejscie do tego sytemu

za pierwszym razem mialem problemy z wypalona plyta dvd+r z fc2 jak sie okazalo to nie byla ostatnia sesja zamknieta( dziwne bo wypalane z obrazu iso ale na mandraku 9.2) tak ze widac ze mandrake sobie troche nie radzi z nagrywaniem plyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem FEDOR i musze przyznac że graficznie zwala z nóg, ale jak w menedzerze plikow kliknalem na pakiet RPM i nie wiele to dało to troszke posmutniałem, bo twierdziłem że mozna tak jak w mandrake instalowac nowe programy jednym kliknieciem dosłownie a tu niestety, jest to na tyle powazna wada (narzeczona uzywa ze mną komputera i dla niej to ważne) iż zaczynam miec negatywne myśli, jest na to jakas rada czy niestety nie?

 

a jeszcze jedno, jaki jest odpowiednik MC w konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...